A. de Ruiter L. J. B. Koch denkt, is 25 jaar niet zo moeilijk," aldus de spreker. ,,Het is een kwestie van doorgaan met ademhalen en geen gekke dingen doen." De heer Louwinger is nu acht jaar de chef van de jubilaris. Deze laatste dwingt respect af in zijn werkwijze en in zijn menszijn, volgens de heer Louwinger. ,,Hij is een man van weinig woorden, laat graag anderen praten." Tenslotte bood hij mevrouw Koch een bos bloemen aan en de jubilaris een boekenbon. De heer Zijlstra, die hierna aan het woord kwam, legde de nadruk op de goede teamgeest, die Koch wist te scheppen. Tien jaar heeft hij de jubilaris meegemaakt. Hij dankte hem voor de fijne samenwerking. Vervolgens bood hij hem een cadeau aan. Namens de collega's ontving de heer Koch verder nog een bouwpakket van de zeesleperZwarte Zee". Namens de ondernemingsraad sprak de heer van der Werf zijn blijdschap over dit jubileum uit. Jammer genoeg moest Koch echter om gezondheidsredenen zijn werk in de onderne mingsraad opgeven. De heer Van der Werf bood de jubilaris een globe aan. De heer Vos vertegenwoordigde de Industriebond N.V.V. Als bondsraadslid viel Koch op door zijn wijze optreden, vol gens de heer Vos. „Toen hij het woord nam, was iedereen stil. In feite is Koch een generatie te vroeg geboren. Hij moest pio nieren." De heer de Geest nam spontaan het woord. Hij kende de jubi laris al langer. Contacten tussen hen waren er door de gelijke politiekekleur.vakbondswerkenlaterdeondernemingsraad.Hij wenste de jubilaris nog veel gezondheid toe. Tenslotte sprak de heer Koch een dankwoord. Hij zei de bij eenkomst zeer plezierig te vinden en naar fijne sprekers te hebben geluisterd. Na nog enige woorden te hebben gewijd aan de bond en aan de ondernemingsraad dankte de jubilaris de aanwezigen voor hun belangstelling. HATTEM Het 25-jarig jubileum van de heer A. de Ruiter werd op 1 september jl. gevierd. Op 27 juli jl. was het precies vijfentwintig jaar geleden dat de heer De Ruiter bij Van Olffen te Hattem in dienst trad. De jubilaris, vergezeld van familieleden, werd op kantoor ont vangen en toegesproken door de heer Zwaagstra. In zijn speech memoreerde hij de grote ijver en toewijding waarmee de heer De Ruiter zijn werkzaamheden in de afgelopen kwarteeuw heeft verricht. De gouden speld die hij ter gele genheid van dit jubileum kreeg opgespeld, was dan ook ten volle verdiend. De heer Rijks nam vervolgens het woord en ging terug naar de dag waarop hij de heer De Ruiter als 15-jarige jongen heeft aangenomen. De heer Rijks heeft hier nooit spijt van gehad en prees hem na enige herinneringen opgehaald te hebben. Zo was de jubilaris zeer bedreven in het kurken van flessen. De heer De Ruiter bedankte voor de hem toegesproken woorden. Vervolgens ging het gezelschap naar het feestelijk ingerichte magazijn. De heer Van Giessen heette hier de vele aanwezigen welkom, waarna hij het woord gaf aan de chef van de heer De Ruiter, de heer Van Eikenhorst. Deze dankte de jubilaris voor alles wat hij voor het bedrijf heeft gedaan en voor zijn gewei- De heer De Ruiter (uiterst rechts) met zijn famiiie tijdens het officiële gedeelte van zijn zilveren-jubileumviering. 33 reclameborden met zijn beeltenis (de Heineken affiche „zo'n koele blonde" was toch aan de laatste dag toe) kwam de jubilaris aan in de Raadskamer aan de Mauritskade. In de Gijsbreghtkelder wachtte Theo een nieuwe verrassing. Elke bezoeker was voorzien van een button ,,l like Theo" met een portret. Als eerste spreker trad de heer Veldkamp op. Hij vertelde het een en ander over de loopbaan van Hovius. Deze is begonnen bij Amstel als administrateur bij de CTD en werd in 1968 (vlak vóór de fusie) administrateur bij de reclame-afde ling. De heer Veldkamp speldde de jubilaris het eremetaal met briljant op en overhandigde de bekende envelop. Reinoud Beishuizen was de tweede spreker. Hij heeft nauw samenge werkt met Theo Hovius; ze zaten zelfs in dezelfde kamer. Beishuizen vroeg zich echter toch af: Wie is Hovius eigenlijk en moest tot de slotsom komen dat hij hem niet voldoende kende. Om alle misverstanden te vermijden reikte hij daarom een but ton aan de jubilaris uit, waarop te lezen stond: ,.l am Theo." Wel kon hij verhalen dat Theo een enorme flexibiliteit heeft en jong van geest is gebleven. „Hij heeft een zeker flegma en een enorm gevoel voor humor," aldus Beishuizen. Namens de reclameafdeling bood Reinoud een cassette platen aan met inscriptie: „muziek voor Theo Hovius, verzameld voor zijn ju bileum, 25-8-1978." De CTD was vertegenwoordigd door de heer Havekotte, die een plant in een biervat aanbood. In zijn dankwoord was Hovius blij dat hij eindelijk zelf eens wat mocht zeggen. Hij kon die periode van veertig jaar overzien. „Er is heel wat veranderd," volgens de jubilaris. Na de fusie heeft hij erg goede collega's erbij gekregen en het enige wat hem aanvankelijk moeilijk viel was de Heineken mentaliteit van tutoyeren, vertelde hij. Veertig jaar vindt hij geen prestatie. Pas bij de invoering van de prikkaart en het pasje kreeg hij het gevoel er echt bij te horen, terwijl hij daarvoor gewoon naar binnen wandelde en niemand hem tegenhield. Hierna was er voor de zeer vele aanwezigen gelegenheid tot feliciteren. Stralend neemt de heer Koch bij de viering van zijn zilveren jubileum een boekenbon van de heer Louwinger in ontvangst. AMSTERDAM Op 1 september jl. werd het 25-jarig jubileum van de heer L. J. B. Koch ge vierd. Voor het eerst in deze 25 jaar kwam hij te laat, wegopbrekingen en dergelijke hadden hem parten gespeeld. De heer Koch werd samen met zijn echtge note, zoon en schoondochter, ja zelfs de derde generatie was aanwezig, ontvangen door mevrouw Van Kooten-Pinke en de heren Welmers, Kleiberg, Louwinger, Zijlstra, Van der Werf, Hilgers, Ham en Van Es. Als eerste spreker richtte bedrijfsleider Welmers het woord tot Koch. Deze vertelde dat de jubilaris in de diverse commissies van de ondernemingsraad is opgevallen door zijn recht-toe- recht-aan-benadering van de problemen. Deze houding was heel plezierig, volgens de heer Welmers en daarvoor zijn dank. Vervolgens reikte hij hem de speld en envelop uit. De heer Louwinger speechte als tweede. „Als je erover na

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 33