nog steeds grote trekker Ajax winnaar van Amsterdam703 toernooi Mevrouw Coebergh-Van Velze feliciteert de winnaar van de Prijs van de Rijschool. Duizenden paardensportliefhebbers hebben van 23 tot en met 27 augustus jl. van het ruiterfestijn kunnen genieten, dat het CHIO toch ieder jaar opnieuw is. Heineken had deze keer twee prijzen ter beschikking gesteld, namelijk de Prijs van de Landenwedstrijd en de Prijs van de Rijschool. Om voor deze laatste prijs in aanmerking te komen, moest men een internationale dressuurproef afleggen. Eerstgenoemde prijs werd uitgereikt door de echtgenote van de heer P. Kra- nenberg, directeur algemene zaken. De Prijs van de Rijschool overhandigde mevrouw A. A. Coebergh—Van Velze, weduwe van de heer J. P. Coebergh. Ons concern had vier stands in het Strodorp staan, die alle dagen druk be zocht werden. Ook bood Heineken de deelnemers aan dit paardensportge- beuren op vrijdagavond 25 augustus een ontvangst aan in ons gebouw aan de Maaskade. Tijdens een reünie van cava leristen op donderdagavond 24 augus tus gaf Heineken eveneens acte de pre sence. In totaal bezochten zo'n 25.000 mensen dit 31 e CHIO. Mevrouw Kranen berg reikt hier de Prijs van de Landenwedstrijd aan een van de ruiters van de winnende Amerikaanse ploeg. Ons concern omgaf dit paardensportgebeuren met een sfeer van gezelligheid. De Heineken Fanfare gaf in de pauzen van de tweede dag een muzikale show. Bij het vierde Amsterdam 703 voetbal toernooi mocht Ajax zich de winnaar noemen van de „Keizerskroon", (de hoofdprijs). Ook deze keer deden weer vier bekende clubs aan dit toernooi mee, namelijk Ajax, AZ'67, het Belgische An- derlecht en het Braziliaanse equipe Flu- minense. Een opmerkelijke voetbalhap pening, waar alle vier de wedstrijden in een gelijk spel eindigden. Strafschop pen moesten iedere keer de beslissing brengen. Uiteindelijk werd Ajax eerste, Anderlecht tweede, AZ'67 derde en ein digde Fluminense op de vierde plaats. De Fair Playcup, die eveneens ieder jaar bij dit evenement ter beschikking wordt gesteld, ging naar het Zuidamerikaanse Fluminense. Een van de attracties op dit toernooi vormde de voetbalwedstrijd tussen het Amerikaanse damesteam Ajax uit Californië, en het Nederlandse Nationale dameselftal. Ons concern was in velerlei opzichten bij dit toernooi be trokken. De leden van het Heine ken/Sony parateam sprongen deze keer op eikaars schouders naar beneden, wat natuurlijk een kleine sensatie veroor zaakte, (zie achterpagina). Verder zorg de de Heineken Fanfare op de tweede dag in de pauzen voor wat muzikale af wisseling. Bij de Heineken verkoopcara vans kon men zich onder meer aan al lerlei drankjes te goed doen. Verder was de naam Heineken in vele soorten recla me-uitingen te vinden, zoals spandoe ken, stickers, reclameborden, viltjes en sportbladen. De ballenjongens van Amsterdam 703 toer nooi in Heineken T-shirt. 29

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 29