NEPEIMM» MD1 MWSDJ rondleiding werd afgesloten met een ontvangst in de bar van de brouwerij in Lagos waar de heer Zeylstra enkele Ne derlanders ontmoette, die door Heine- ken naar Nigeria zijn uitgezonden. Over de resultaten van de groot scheepse campagne, waarmee be gin april jl. Heineken bier op de Ierse markt werd geïntroduceerd (zie Vers van 't Vat 4/78), is men bij Murphy Brewery Ltd. meer dan te vreden. De introductie van ons bier dat in Ierland (en ook in Engeland) lager wordt genoemd, gold in eerste instantie de horeca-sector. On danks de slechte zomer én het feit dat Heineken lager in Ierland een seizoendrank is, kwam de omzet ruim boven de begroting uit. Ook de verkoopontwikkeling in de toe komst kan met optimisme tegemoet gezien worden. In de komende maanden zal een begin worden gemaakt met de in troductie en verkoop van Heineken lager in de winkelsector. Heineken bier wordt in Ierland gebrouwen in de Lady's Well brouwerij in het centrum van Cork. Even buiten de ze plaats is een nieuwe bottelarij verrezen, die inmiddels in gebruik is genomen. Verwacht wordt dat Hei neken lager in de thuisverbruik- markt even enthousiast begroet zal worden als dat in de horeca-sector het geval is geweest. u ziet de ambassadeur in het midden, met rechts op de foto de heer Davies en links de heer Hamers. De Nederlandse ambassadeur in Nigeria dr. W. G. Zeylstra, bezocht onlangs de brouwerij in Lagos van Nigerian Brewe ries Ltd. (NBL). De heer Zeylstra bezich tigde de technische installaties en het produktiegedeelte van de brouwerij, rondgeleid door de general manager van NBL, de heer T. Davies, die in het gezel schap was var de heer P. Hamers, op dat moment brewery manager van NBL. De bedrijf, dat volledig „selfsupporting" is, betrekt de limonadefabriek in Bujumbu ra de benodigde hoeveelheden water, stoom, koolzuur, lucht en elektriciteit van de brouwerij. Men produceert er een soortgelijk drankenpakket als in Kigali. Vermeldenswaard is het feit dat een aantal produkten van de limonadefa briek te Bujumbura in 1977 met goud bekroond is, een onderscheiding die gezien de zware kwaliteitseisen extra De bottelarij van de limonadefabriek in Kigali, op een postzegel die enkele jaren geleden werd uitgegeven. Uit het voorgaande moge blijken dat het niet alleen in brouwerijen zoals die in Zoeterwoude bruist van activiteiten, maar dat men ook in het hart van Afrika niet stil zit als het gaat om aan de vraag naar een goed glas bier te voldoen. Bralima S. A. R. L. Zaïre De heer C. D. M. Koopmans is op 6 september na genoten verlof met zijn gezin teruggekeerd naar Kinshasa. Op 11 september is de heer H. Rodenburg teruggereisd naar Kinshasa. De heer R. A. Wille is op 25 augustus teruggegaan naar Kinshasa. Hij heeft het verlof in België doorgebracht. Na genoten verlof is de familie J. H. J. van der Zande teruggekeerd naar Kinshasa. Bij de familie J. A. M. van Knippenberg heeft op 7 september gezinsuitbreiding plaats gevonden door de ge boorte van Judith. Op 15 september is de heer Ch. Bussmann voor verlof in Europa aangekomen. De heer H. J. M. van Os is op 27 augus tus vertrokken naar Bukavu. Hij is daar werkzaam als chef bouteillerie. Na het in Nederland doorgebrachte verlof is de heer K. de Vries met zijn gezin op 18 augustus teruggereisd naar Bukavu. De heer C. L. A. Peterse is op 19 september in Nederland aangekomen. Hij brengt hier het verlof door. De heer W. de Vries is op 21 augustus uit Mbandaka vertrokken en brengt hier het verlof door. Bralirwa S. A. R. L. Rwanda De heer W. J. Viertelhauzen is op 11 augustus na in Nederland van zijn verlof genoten te hebben, teruggereisd naar Gisenyi. Op 2 september is de familie H. Otter teruggekeerd naar Kigali. Nigerian Breweries Ltd. Nigeria Op 29 september is de heer Th. J. M. Harmsen teruggegaan naar Lagos. De heer M. H. de Jong is na genoten verlof op 14 augustus teruggekeerd naar Lagos. Na het in Nederland doorgebrachte verlof is de heer R. Uylenhoet op 19 augustus vertrokken naar Lagos. De heer K. Klute, die op 24 augustus voor verlof in Nederland is gearriveerd, is op 18 september weer vertrokken naar Kaduna. Op 22 september is de heer G. J. M. Witteveen met zijn gezin vertrokken naar Kaduna. Hij heeft zijn verlof in Nederland doorgebracht. Kumasi Brewery Ltd. Ghana De heer A. N. Ninck Block is op 1 september overgeplaatst van Aba naar Kumasi, waar hij werkzaam is als brewery manager. Sierra Leone Brewery Ltd. Sierra Leone Op 27 september is de heer H. de Goederen uit Kumasi vertrokken. Hij is doorgereisd naar Freetown, waar hij werkt als brewery manager. Brasseries du Logone S. A. Tsjaad Op 17 augustus is de heer A. van der Est teruggekeerd uit N'Djamena. Malayan Breweries Pte. Ltd. Singapore De heer Th. A. de Man is, na het in Nederland doorgebrachte verlof, met zijn gezin teruggekeerd naar Singapore. P. T. Perusahaan Bir Indonesia Indonesië Op 1 september is de heer F. W. R. Steenstra Toussaint voor verlof uit Surabaya vertrokken. Zijn gezin was reeds in Nederland. Jordan Brewery Company Ltd. Jordanië De heer H. van Schaik is op 15 augustus na het verlof in Europa te hebben doorgebracht, teruggereisd naar Amman. Windward Leeward Brewery Ltd. Windward Islands Tijdens het verlof van de familie J. E. Dekker, die op 31 augustus in Nederland aankwam, heeft op 10 september gezinsuitbreiding plaats gevonden door de geboorte van Mariëlle Margot. National Brewing Company Ltd. Trinidad De heer J. H. Drost is op 19 augustus, na genoten verlof, teruggekeerd naar Port-of-Spain. 28

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 28