J. T. T. Kersen Den Bosch B.Verweij/G.Thelen Zoeterwoude De aandrukkussens van de etiketteer machine zijn aan veel slijtage onderhe vig. Deze aandrukkussens zijn op een metalen plaat gelijmd, waardoor het uit wisselen een tijdrovende zaak was en waarbij tevens de etiketteermachine weer opnieuw moest worden afgesteld. De heren Verweij en Thelen, beiden werkzaam in de afdeling storingsdienst, stelden voor om de aandrukkussens in een slee op de metalen plaat te monte ren, waardoor uitwisselen een eenvou dige handeling werd waarbij nastellen van de machine niet meer noodzakelijk was. BELONINGEN AANMOEDIGINGSPREMIES Flekkefjord Twee dagen later voer de Eendracht op mo torkracht de Flekkefjord binnen in de richting van het gelijknamige stadje. Daar bleef het schip twee dagen liggen en kreeg de beman ning volop gelegenheid om te gaan passa gieren en de omgeving te verkennen. In het stadje zelf, dat er met zijn witte houten huizen erg charmant en fotogeniek uitzag, was ech ter niet veel te beleven. Bergen water Op de terugweg werden schip en bemanning opnieuw door slecht weer geplaagd. Het dagboek vermeldt: Bergen water kwamen op ons af; het was fascinerend! Maar langza merhand bekroop de zeeziekte velen, ook mij, weer en de reling werd veelvuldig bezocht. Maandag 11 en dinsdag 12 september. Wind kracht 10. Velen kampen met een opstandige maag. Het eten van een appeltje is het enige dat mij nog rest. Joop Harteveld daarentegen staat als een rots op het dek en gaat onbe kommerd door met het innemen van zijn da gelijkse bierrantsoen. Ook de bruine bonen smaken hem uitstekend. Het idee...! Loeiende wind 's Nachts werden enkele ploegen opgetrom- Als katten in het want... Bijna thuis! meld om de zeilen binnen te halen; alleen de stormfok bleef staan. Het was een fascine rend gezicht de in het lamplicht gele poppetjes bij een loeiende wind de blauwe zeilen te zien binnenhalen. Uiteraard droegen ze allen een safety-belt. Niemand was bang omdat duide lijk bleek hoe stabiel de Eendracht was. Overigens waren slingers (van stuur- naar bakboord) van 70 graden geen kleinigheid! Terschelling In plaats van naar het belastingvrije Helgo land (er was te veel tegenwind) gingen we naar West-Terschelling, waar we twee dagen gelegen hebben. Donderdagavond vond het captain's dinner plaats, waarna benoemingen en bevorderingen bekendgemaakt en getuig schriften uitgedeeld werden, aldus het dag boek. Vrijdagmorgen om elf uur werd de thuisreis aanvaard. Ook op de laatste dag werden we met een halve storm (windkracht 9) gecon fronteerd, die de Eendracht tot in de Visserij haven van Harlingen achtervolgde. Daar ein digde (Harteveld) „een geweldige reis" en (Roelofs) „een boeiende ervaring". In de verpakkingsafdeling gebruikt men voor het vervaardigen van dozen warme en koude lijmkoppen. Deze worden be diend door tijdklokken met mechanische contacten. Die mechanische contacten zijn aan slijtage onderhevig met alle on derhoud vandien. Het idee van de heer Kersen, die werkzaam is in de storings dienst, omvat het vervangen van de me chanische contacten door elektronische relais, die veel minder afstelling behoe ven, hetgeen besparing in tijd en geld betekent. Bunnik G. Moesbergen, bottelarij75,- J. van Ameyde, bottelarij50,- G. B. Mandjes, bottelarij25,- 's-Hertogenbosch L. J. Vorstenbosch, bottelarij150,- C. Geerts, bottelarij75,- F. C. P. Stolzenbach, bottelarij50,- A. M. J. v.d. Pasch, int. transport40,- A. J. M. Vloeimans, bottelarij40,- A. J. Kosters, bottelarij35,- Zoeterwoude P. van Sas, poortcontrole45,- Mej. A. van Gosliga, contractenadministratie35,- G. P. van Loenen, dienstgebouw35,- A. H. Wentink, brouwhuis30,- J. Zoons, brouwhuis30,- A. H. Wentink, brouwhuis25,- L. Stello, dienstgebouw25,- ledereen kreeg een geschenk uit de groep behorende bij de beloning. Bunnik G. van Breenen, technische dienst25,- H. Wilkes, storingsdienst25,- E. Veldhuizen, mech. werkplaats25,- H. J. Wesseling, kwaliteitsdienst25,- 's-Hertogenbosch A. J. Kosters, bottelarij25,- Th. van Veen, bottelarij25,- H. Hoek Jagerkelder25,- A. M. v.d. Bogaert, lagerkelder25,- M. P. v.d. Aker, storingsdienst25,- Zoeterwoude F. X. Scheffer, brouwhuis25,- R. G. A. Smulders, bottelarij25,- A. H. Wentink, brouwhuis25,- A. H. Wentink, brouwhuis25,- M. A. I. Shaw, bottelarij25,- J. Zoons, brouwhuis25,- F. Huyer, centraal magazijn25,- R. F. Main, bottelarij20,- 25

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 25