Frits van der Lee loodst wagen met aanhan ger bekwaam naar het laadperron van het Heineken complex in Amsterdam. Er is een apart gedeelte ingericht voor het gedistilleerd, die wijnen en de bieren. Voor de groepen bier en gedistilleerd zijn we uitgegaan van een slijterij, de presentatie van de Wijn Groep Neder land heeft het karakter van een bodega. De hele stand straalt nostalgie uit." Krijtstreepjes en ruitjespapier ,,Bij binnenkomst in de tentoonstellings hal is de plaats van de te bouwen stand gemarkeerd door vier witte krijtstreep jes. Hier moet het bouwwerk verrijzen. Je begint altijd met de tapijttegels (50 x 50 cm) neer te leggen; dit werkt makke lijk omdat je hierdoor een vlakverdeling krijgt die overeenkomt met het ruitjes papier waarop de plattegrond is gete kend. De werkelijke opbouw kan nu be ginnen." Sfeertekening van de stand zoals die er uitzag in Bazel. Gespiegeld ,,En dan is alles nog goed gegaan. Maar je moet er niet aan denken dat door on voldoende informatie bijvoorbeeld er pi laren anders staan dan op de tekening aangegeven of zoals we onlangs hebben meegemaakt, dat de tekening van de hal niet klopte. We hadden toen een plattegrond ge maakt die gebaseerd was op een hoek- stand, met aan de linkerkant twee blinde muren. Groot was onze schrik toen we op de beurs kwamen waar bleek dat de blinde muren rechts zaten. Toen moes ten we de hele zaak spiegelen. Zo heeft elke beurs haar eigen proble men. Het blijft iedere keer opnieuw pio nierswerk, geregeld moet je improvise ren. Ondanks de zware piekbelasting hebben we gelukkig veel plezier met elkaar. Op beurzen hangt altijd een niet te beschrij ven sfeer en je komt er steeds dezelfde mensen tegen, hetgeen de kameraad schappelijkheid in de hand werkt," zeg gen Koster en Van Hoogdalem. Basismateriaal voor standbouw: standschot ten en tengellatten. Wellicht lijkt hij minder vooruitstrevend, maar hij is wel doelmatiger opgezet." Eilandstand „We zijn uitgegaan van een eilandstand. Dat wil zeggen dat de stand vanaf de buitenzijde van alle kanten bereikbaar is. 100 kilo verf „Voor deze Slijtersvakbeurs gebruiken we maar liefst 700 meter plafondlijst, 3.000 meter latwerk, 100 kilo verf en 1.300 vierkante meter bespanningsstof! De grote spanning ontstaat tegen het einde van de bouw als iedereen nog de laatste hand aan z'n werk moet leggen: de schilder is nog niet klaar of de elek tricien komt, de loodgieter moet er bij, de displaybouwer wil zijn werk eveneens kunnen doen, de bloemist moet net op die plaats zijn waar ook de stoffeerder bezig is; het is een bonte kermis van mensen die binnen een kort tijdsbestek hun werk klaar moeten hebben." 20

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 20