„Naar aanleiding van de desbetreffende tentoonstellingsagenda maken wij een planning. In verband met de vele beur zen en tentoonstellingen die een ac commodatie als bijvoorbeeld het RAI- gebouw in Amsterdam heeft, ben je ge bonden aan zeer strakke richtlijnen voor op- en afbouw van de stand. Je hebt hier een betrekkelijk korte tijd voor de te ver richten werkzaamheden toegemeten gekregen. De afdeling standbouw gaat voor het ty pe stand op een beurs af op de wensen van de verschillende afdelingen binnen Heineken en bekijkt naar aanleiding daarvan welke sfeer de stand uit moet stralen. Als er besloten is om met een gecombineerde presentatie op de beurs te verschijnen, is het natuurlijk heel goed mogelijk dat de verschillende sectoren uiteenlopende wensen hebben. Hier wordt dan uitvoerig met elkaar over ge sproken en uiteindelijk kan de afdeling standbouw aan de gang gaan. Dat bete kent dat er eerst een ontwerpschets ge maakt wordt, veelal gevolgd door een maquette." Het inladen van een container vraagt veel overleg. Op de heftruck Ruud van Zonderen. Radertjes Veenhof: „De ontwerper moet in een heel pril stadium rekening houden met talrijke punten zoals de afmeting van het magazijn, de plaatsing van de bar en het aantal tappunten, displayruimten enzo voort. Als het ontwerp akkoord bevonden is, worden verschillende radertjes in wer king gezet, waarlangs de organisatie soepel moet verlopen. Zo moet men zich gaan afvragen hoe deze opdracht in de organisatie wordt ingepast in verband met de beschikbare mankracht en transportmogelijkheden. Vervolgens moet er een lijst van de be nodigde materialen opgesteld worden. Het laden van de materialen in de vrachtwagens is een nauwkeurig werk. Je moet er constant je hoofd bijhouden. Wat je het eerst nodig hebt op de beurs moet het laatst ingepakt worden!" Beurzen Er zijn verschillende soorten beurzen: de handelsmanifestaties zoals Horecava, Roka en Slijtersvakbeurs op landelijk ni veau en de horecabeurzen met een re- Ad Sinkeldam hanteert met zwier het lakschrijfpenseel. gionaal karakter zoals die van Tilburg, Zuidlaren, Goes en Maastricht. Verder zijn er consumentenbeurzen, waaronder de Huishoudbeurs, Femina, Jaarbeurs van Groningen, Alles voor Eva en de Visma. Voor grote manifesta ties wordt gebruik gemaakt van de dien sten van derden, omdat de afdeling hiervoor een te gering aantal medewer kers heeft. Ook het andere werk moet door kunnen gaan. „Internationaal heeft de afdeling haar sporen eveneens verdiend. Immers, wij plaatsten voor ons concern stands en dergelijke op de Leipziger Messe, in Poznan (Polen), Brussel, Hamburg, Londen, Bazel, Venetië, Milaan en Athene." Internationale beurzen vergen nog meer hoofdbrekens, want hier moet ook ge dacht worden aan bijzonderheden die met feitelijke standbouw niets te maken hebben. Deze kunnen variëren van spe ciale draadnagels tot Heineken suiker zakjes, omdat dergelijke produkten ter plaatse niet verkrijgbaar zijn. Jan Koster in werkbespreking met Bob Brand van een reclame-atelier. Een bonte mengeling van kleuren geeft de drukke agenda aan. „Wij kennen twee systemen voor het bouwen van de stand, het prefab Syma systeem, hetgeen gebaseerd is op alu minium profielen en het houtbouwsys teem," aldus de heer Veenhof. Slijtersvakbeurs Vorige jaren is de stand op de Slijters vakbeurs steeds ontworpen door een standbouwbedrijf, maar dit jaar is hij ge heel binnen eigen muren uitgedacht. Aan het woord chef standbouw Jan Koster en ontwerper Hans van Hoogda- lem: „In de loop der jaren zijn we steeds meer zelf gaan doen; dat kon ook, want de afdeling breidde zich uit. Bij de interne presentatie van het ont werp was iedereen er enthousiast over. Het is een uiterst functionele presentatie geworden van 460 m2 met een top- hoogte van 5.50 meter. Visueel is hij ten opzichte van voorheen sterk veranderd.

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 19