Gezicht maar buiten Hik waarbinnen X 1 I L-J l^V^l I fggwaawggy \^y Sinds haar ontstaan zo'n tien jaar gele den, heeft de afdeling reclame-service van Heineken een stormachtige ontwik keling doorgemaakt. Men begon op kleine schaal met het in richten van beurzen en het deelnemen aan evenementen voor het bedrijf. De activiteiten zijn, mede door de integratie van een aantal dochterondernemingen, de laatste jaren echter zo uitgebreid, dat de 33 mensen die nu op de afdeling werken nauwelijks kunnen voldoen aan nog in dezelfde C.A.O. als kermisklanten en circusartiesten. Eigenlijk niet zo ver wonderlijk; ook zij trekken immers van stad tot stad, soms van land tot land, om ergens tijdelijk iets neer te zetten, dat na een paar dagen weer afgebroken wordt. Dat het een onregelmatig leven is, zal iedereen zich wel kunnen voorstellen, maar wat het precies inhoudt daar kan de heer E. J. Veenhof, hoofd afdeling reclame-service, het nodige over vertel len. Jan Feikema (links) en Jan Daniels bezig met de voorbereidingen voor de stand. Hans van Hoogdalem legt de laatste hand aan de bouwtekening van de Slijtersvakbeurs. de vraag naar lichtreclames, reclame borden, luifelbars, stands en vele andere zaken die gebruikt worden bij de diverse evenementen. De reclame-service be staat uit vijf onderafdelingen: buitenre clame, standbouw, binnen-en buiteneve nementen, verkoopservice en exploitatie van de paardestal. Op de standbouw gaan we in dit artikel wat nader in, vooral ook omdat de con cernstand op de onlangs gehouden Slij tersvakbeurs geheel ontworpen is door deze afdeling. Kermisklanten Tot vijf jaar geleden zaten standbouwers Agenda „Ons werk duldt geen enkel uitstel! Dit komt misschien een beetje zwaar over, maar met dit gegeven moeten wij steeds werken," aldus de heer Veenhof. „Na tuurlijk komen elders in ons bedrijf ook zulke gebondenheden voor, maar in de standbouw speelt dit wel een zeer grote rol. Immers, als de datum voor een be paalde beurs vaststaat, moet op die dag de stand overeind staan. Een probleem hierbij is, dat er soms meer beurzen te gelijk gehouden worden, of dat zij elkaar voor een deel overlappen. Het selecte ren van de benodigde materialen in der gelijke gevallen is dan vanzelfsprekend geen eenvoudige zaak. Ook de inzet van mankracht en vervoermiddelen vergt veel hoofdbrekens en improvisatie." Deelname Per jaar neemt het concern deel aan zo'n vijftig grote beurzen en tientallen kleine re, waarbij de presentaties op bijvoor beeld het CHIO, Jumping Amsterdam en Indoor Brabant nog niet eens meegere kend zijn. Met ongeveer tien man (die overigens ook wel eens ingezet worden voor de andere afdelingen van reclame-service) staan zij er borg voor dat de concern presentaties op de diverse beurzen er iedere keer piekfijn uitzien, waarbij het ook van groot belang is dat de stand tegen een stootje kan, zodat hij tot op de laatste dag een waardige representatie van Heineken vormt. Besluitvorming Wat komt er nou allemaal bij kijken, vroegen wij de heer Veenhof. Een douanebeambte kijkt toe hoe een con tainer (bestemming Athene) gesloten wordt, om hem hierna te verzegelen. 18

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 18