Bokma in nieuwe uitmonstering voortaan zonder statiegeld wonderlijke, extra zware bier met z'n ka rakteristieke smaak. Over de herkomst ervan doen vele ver halen de ronde. Eén ervan gaat zelfs te rug tot de tijd van onze vroegste voorva deren: Op het traditionele feest van Thor de dondergod, die op een bokkewagen door de wolken reed, werd een bok geofferd samen met een vat extra zwaar gebrouwen bier. De legende wil, dat de goden zó verrukt waren over dit speciale bier, dat ze Thor naar de aarde stuurden. De reus Hymis bezat daar een brouwketel waarin dit geheimzinnige godenbier gebrouwen kon worden. Na een verhit gevecht ver overde Thor de ketel en bracht hem triomfantelijk het Walhalla binnen. Wat er van waar is zullen we nooit weten, maar we hebben er in ieder geval een goede traditie aan overgehouden! 't Is er weer Heineken Bokbier. Dat is het thema van de campagne die dit jaar voor de horeca en de detailhandel rond het robijnrode bier opgezet is. Als de bladeren vallen en de dagen donkeren, dan drinken we weer dat bleek niet langer voldoende kracht te kunnen bijzetten aan de eisen, die voor het merk Bokma gesteld mogen worden op het gebied van produktverwachting en merkbeleving. Een uitgebreid markt onderzoek wees uit, dat het nieuwe ui terlijk van Bokma dit wél doet. De jonge jenever staat centraal in de presentatie van het nieuwe etiket en de etiketten van de overige produkten zijn hiervan afgeleid. Met uitzondering van de oude genever, die als grondlegger van het merk Bokma een speciale plaats inneemt in het assortiment. De oude ge never heeft met enkele kleine aanpas singen zijn traditionele, authentieke ui terlijk bewaard. Met ingang van 2 oktober jl., is de Gedis tilleerd Groep Nederland begonnen met de levering van Bokma in een nieuwe uitmonstering. Een belangrijk moment voor ons merk, dat van oudsher bekend en vertrouwd is. Natuurlijk is de karakteristieke, vierkante fles ongewijzigd gebleven (behalve voor de horeca, waar om praktische redenen een ronde fles wordt gebruikt), maar het etiket, de dop en de doos hebben een geheel ander uiterlijk gekregen. Het andere voor handel en consument belangrijke nieuws is, dat er vanaf de zelfde datum geen statiegeld meer op de fles wordt geheven. In de afgelopen tijd was Bokma het enige gedistilleerdmerk dat nog gebruik maakte van de retourflessen; zowel de handel als de consument vond dit onge makkelijk. De tot nu toe gebruikte uitmonstering De heer K. J. Strop (product manager Coebergh en Bokma) stapt uit de fles en presenteert het nieuwe Bokma etiket aan de leden van de verkooporganisatie van de Gedistilleerd Groep Nederland. Dit vond plaats op vrijdag 15 september in De Hooge Vuursche.

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 17