Museum De Dubbelde Palmboom: historie over gewone men sen en gewone dingen Burgemeester Van der Louw ontvangt hier de oorkonde uit handen van de heraut, de heer Bier. slotte riep hij de heren B. Heinecke en Ch. Thiels voor het voetlicht, respectie velijk restaurateur en conservator van het museum. Zij zorgden voor de res tauratie. Hij dankte hen voor hun vak manschap. Een toast met de koetsiers glazen uitgebracht door de heren Van der Louw, Kranenberg, Meijerman en Bier besloot dit officiële gedeelte. In aansluiting hierop nodigde de heer Meij erman alle aanwezigen uit voor een drankje op de koffiezolder De Bonte Hond. Uit handen van de heer Kranenberg ontvingen tijdens deze bijeenkomst de heren Van der Louw, Meijerman, Thiels, Heinecke, Bier en M. Pippel (schilder) herinneringspullen. De heer Bier op weg naar museum De Dub belde Palmboom. Het museum De Dubbelde Palmboom aan de Voorhaven in Delfshaven staat in een van de mooiste en oudste bewaard gebleven delen van Rotterdam. Zo is het één straat verwijderd van het geboorte huis van onze nationale trots Piet Hein. Het museum is van origine een pakhuis dat in 1825 werd gebouwd. Het heette toen Denemarken. Na de verbouwing in 1860 noemde men het opeens De Dub belde Palmboom. Tot op heden is nog onbekend waar deze naam vandaan komt. Het museum maakt deel uit van het Rotterdamse Historische Museum. De filosofie die achter de expositie zit, komt erop neer dat er voorwerpen in tentoon gesteld worden die te maken hebben met de historie van heel gewone men sen. Overal vind je dit thema in het mu seum terug. Gewone dingen en gewone mensen. Zo staat er bijvoorbeeld een simpel hei blok uit het begin van de 18e eeuw. Op het eerste gezicht zou men misschien kunnen twijfelen aan de expositiewaarde hiervan. Op een bijschrift wordt erbij vermeld hoe het vroeger werd opge trokken, via kabels rondom een spil die door paarden werd aangedreven. Daar door kan iedere vader of moeder aan zijn of haar kind uitleggen hoe dit blok vroe ger gebruikt werd. Ook staat er een uniek gevelbeeld, dat Neptunus met de drietand voorstelt. Dit beeld werd half verrot in een depot teruggevonden. Na een flinke opknapbeurt kreeg het beeld, dat vroeger op het gebouw Wolfs- hoek/Wijnhaven stond, zijn oude glorie terug. Gevelstenen Gevelstenen werden vroeger vaak niet op hun waarde geschat. De museumlei ding denkt daar gelukkig anders over. Verscheidene gevelstenen zijn dan ook in het museum terug te vinden. Het zijn veelal getuigenissen van beroep, ge boorteplaats of voorkeur van de vroege re bewoners. Ook instellingen en over-

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 15