V.l.n.r. de heren F. Palaz, drs. A. J. de Roy, directeur Divisie Internationaal, drs. G. van Schaik, lid van de raad van bestuur en de heer P. Delizee op het terrein van de brouwerij in Schiltigheim. Heineken medewerking Heineken specialisten hebben met AL- BRA samengewerkt om het project te verwezenlijken. Gedurende de gehele bouw en de testperiode heeft de heer J. J. Commissaris van Heineken Technisch Beheer er zijn standplaats gehad, en heeft hij nauw samengewerkt met de heer Albert Gass, bedrijfsleider. Gebo ren in Huttenheim, ten zuiden van Straatsburg, was de heer Gass vroeger produktieleider van Mutzig en heeft hij lange en afwisselende ervaring opge daan in de brouwerijwereld. Hij is achtereenvolgens naar Spanje en de Vogezen geweest, waarna hij terug keerde naar Schiltigheim. De heer Commissaris, die duidelijk zeer succesvolle betrekkingen heeft opge bouwd met de heer Gass, bezat de voor het goed laten verlopen van internatio nale samenwerking benodigde ervaring: dertien jaar bij Heineken, waarvan het grootste gedeelte was besteed aan op drachten in Spanje, Portugal, Italië en nog verder weg Zaïre en Angola. Zijn werk in de Elzas begon verleden jaar juni en is na ongeveer twaalf maanden beëindigd. Is de Schiltigheim bottelarij een staaltje van de moderne produktietechniek, de historische salie de brassage is een goed voorbeeld van de blijvende indus triële kundigheden en de opvallende outillage: een indrukwekkende reeks prachtige koperen ketels zoals ook te Majorettes op het terrein van de Mutzig brou werij stellen zich op om van daar uit naar het centrum van het stadje Mutzig te gaan naar de bier-fontein. opgesteld op de kale betonnen vloer diende zij als ruime feestzaal voor de duizend congresdeelnemers, die met een speciale trein vanaf het Centraal station Straatsburg regelrecht naar het terrein waren gebracht. Waar toen de gasten zaten, strekt zich nu de nieuwe bottelcolonne uit over een lengte van 160 meter. Deze kan per uur 80.000 flessen bier vullen. De colonne is zeer veelzijdig en in staat om acht ver schillende soorten flessen te verwerken en twee soorten flessen tegelijk te vullen. Mutzig en Ancre mensen, een hoogte punt aan in dit proces van technologi sche vooruitgang en het volgen van be ter uitgekiende produktiemethoden. Erkenning van de betekenis van de nieuwe bottelarij werd in september 1977 duidelijk bewezen, toen het jaar lijkse congres van Franse groothande laren in dranken in Schiltigheim werd gehouden. Op dat tijdstip bestond de ruimte uit niet veel meer dan muren en een dak om de wind en de regen buiten te houden. Maar met tafels en stoelen 6

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 6