AVRO RALLY LANGS VRUMONA JOS LAMMERTINK WEGKAMPIOEN HEINEKEN OP BINNENSTADSDAG Zondag 25 juni 1978 werd de Amstel renner Jos Lammertink, 20 jaar, 1.90 m lang, 83 kg. zwaar, kampioen van Nederland bij de kampioenschappen voor amateurs. Hierdoor heeft Amstel de twee belangrijkste prijzen die er op amateurgebied jaarlijks gewonnen kun nen worden in de wacht gesleept. De jaarlijkse Avro-rally leidde dit jaar een grote groep deelnemers naar onze ves tiging in Bunnik, waar een van de con troleposten was ingericht. Bij de Heine- ken caravan, die midden op het terrein stond, kregen de deelnemers een stem pel en een glas Shandy. Eveneens kreeg men per auto een Shandy glas in een doosje aangeboden. De kinderen kon- In Rotterdam vond op zaterdag 27 mei jl. het evenement de Binnenstadsdag plaats. Dit is een jaarlijks terugkerende gebeurtenis, die door de stedelijke overheid en het bedrijfsleven wordt georganiseerd. Het doel ervan is het hart van de stad Rotterdam, dat in de Tweede Wereldoorlog zoveel heeft geleden, ex tra in de belangstelling te brengen van zowel de Rotterdammers zelf als van bezoekers. Vanaf 's morgens tien uur tot 's avonds tien uur trof men een keur van artiesten aan op de verschillende vertrouwde punten van de binnenstad. Er was voor iedereen wel iets te genieten. De Dutch Swing College Band, De Marinierskapel, verschillende popgroepen, simultaan schaken met Jan Timman, poppenthea ters, cabaretgroepen, dansgroepen, stock-carracing, slipdemonstraties van de Rotterdamse politie en nog veel meer. Ook het weer werkte mee. zodat de hele binnenstad overvol bezoekers was. Een bijzondere gebeurtenis was de presen tatie van een forum in de mooie statige hal van het stadhuis aan de Coolsingel. De leiding was in handen van Koos Pos- tema en Joop Daalmeijer. Bij het onder werp „winkelen en uitgaan in de bin nenstad" vuurde het Rotterdamse pu bliek een reeks van niet mis te verstane vragen af op het forum, dat al naar ge lang het onderwerp, in samenstelling wisselde. Onder meer zaten er bekende horeca-ondernemers, winkeliers, make laars, markt- en kermislieden, wethou ders en vertegenwoordigers van de V.V.V. in. Het stadhuis was een gastvrij huis ge worden. Met de stemming en de tempe ratuur steeg daar eveneens de behoefte aan een glas Heineken pils. Gelukkig kon ruimschoots in deze behoefte wor den voorzien, aangezien Heineken aan wezig was met het sfeervolle bruine café, dat speciaal voor deze gebeurtenis door onze afdeling reclame-service was inge richt. de bal in het doel te schieten, zodat ze uiteindelijk met 4-1 wonnen. Waar schijnlijk mede door het mooie weer was er een grote publieke belangstelling tij dens deze wedstrijd. Het Veronica voet balelftal werd na de match in de Raads- kelder aan de Van der Helststraat ont vangen. Daar bleef men nog geruime tijd bijeen om onder het genot van een glas bier nog wat over de wedstrijd na te pra ten. Op de foto ziet u links het Heineken en rechts het Veronica elftal. den allemaal een ballon in ontvangst nemen. Naast de caravan stond een Shandy-display. Verder moesten de ral lyrijders een multiple-choice-vraag beantwoorden, waarin ze moesten ra den welk percentage alcohol Shandy bevat. Over het algemeen waren de reacties op deze frisdrank zeer positief. 35

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 35