HEINEKEN BIERBOEIER IN NIEUWE VERSIE AMSTEL WIELERPLOEG OP EREPODIUM VERONICA WON MET4-1 VAN HEINEKEN „Hij blijft drijven!", klinkt het dan opge lucht vanaf de kant. Voor Dirk Willemse, kapitein van de Bierboeier, was het ook een speciale dag. Als blijk van waardering voor zijn jarenlange trouwe diensten werd hij naar een hogere rang bevorderd. Drie gou den gallons sieren nu beide mouwen van zijn uniform. De Heineken Bierboeier is geheel ver nieuwd, op het onderstuk na. Er is een origineel houten fust gebruikt, waarin vroeger het bier gelagerd werd. De 20 pk motor maakt de varende ton geschikt voor alle Nederlandse waterwegen. Op de foto ziet u van links naar rechts de heren Veenhof, Willemse en Wassenaar. Laatstgenoemde is medewerker op de afdeling reclame-service. Olympia's 27ste Internationale Ronde van Nederland werd wederom door een van onze renners gewonnen. Eerder was dat al gelukt aan de Amstelrenners Cor Schuuring (1964), Harry Steevens (1965), Leo van Vliet (1976) en vorig jaar door Arie Hassink Dat diezelfde Arie Hassink dit jaar weer als overwinnaar uit de bus kwam, mag een unicum heten want twee jaar achter elkaar werd zo'n prestatie nog niet eerder geleverd. Hij kreeg het overigens niet cadeau in deze etappewedstrijd voor amateurs, die plaats vond van 17 t/m 25 mei 1978. De 27-jarige Hassink raakte op de voorlaat ste dag de oranjetrui nog even kwijt, en een val vlak voor Amsterdam, de aan komstplaats van de laatste etappe, maakte zijn overwinning nog onzeker tot op het laatste moment. Herman Krott, de Amstelploegleider, stond ook dit jaar weer voor vaak uiterst moeilijke beslissingen en situaties. Im mers nog twee andere ploeggenoten, Frits Pirard en Jos Lammertink, hadden gedurende deze ronde enkele uitste kende kansen op de eindoverwinning. Dat zij naast de hardwerkende Nico Hil- berink en Gerrit Möhlmann en de nog veelbelovende benjamin Ad Wijnands toch één harmonisch geheel vormden was er de oorzaak van dat Amstel kan bogen op een uitstekend ronderesultaat: Behalve de eindoverwinning van Has sink won Jos Lammertink de witte trui (combinatieklassement). Hij, Hassink en Möhlmann tekenden voor drie etappe overwinningen en bovendien werd het ploegenklassement gewonnen. Op de foto ziet u van links naar rechts: de rondemiss, Arie Hassink, Frits Pirard, Jos Lammertink, Gerrit Möhlmann, Nico Hilberink, Herman Krott en zittende Ad Wijnands. Op het voetbalveld van de voetbalver eniging Meerboys werd op zaterdag 27 mei jl. in Amsterdam een voetbalwed strijd gespeeld tussen Heineken en het Veronica voetbalelftal. Hoewel Heineken het eerste doelpunt scoorde, ging ons elftal de rust in met een 2-1 achterstand. Na de rust wist Veronica nog tweemaal Na tien jaar werd de Heineken Bierboei er, blikvanger op vele Nederlandse wa terwegen, uit de vaart genomen. Maar niet voor lang! Tijdens de wintermaan den heeft een aantal zeer bekwame vak mensen ervoor gezorgd dat op donder dag 22 juni jl. een geheel nieuwe varen de ton, de Heineken Bierboeier II op de werf Wibo in het Amsterdamse Bos, te water gelaten kon worden. Onder luid applaus doopte de heer E. J. Veenhof, hoofd afdeling reclame-servi ce, de Bierboeier II heel toepasselijk met een „champagne" onder de bieren. Met daverend geraas rukte de bierton zich vervolgens los van zijn obstakels om met een perfecte sliding in het water te ge raken. 34

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 34