K. Both L. M. Spijker H. J. Jansz Zo te zien viel het miniatuur-tuinameublement, dat de heer Van Hoog- dalem hier aan zilveren jubilaris Both overhandigt, bijzonder in de smaak. Amsterdam Het zilveren jubileum van de heer K. Both, medewerker van de afdeling reclame service, werd op 26 mei jl. onder grote belang stelling gevierd. De heer Both werd samen met zijn vrouw en zoon ontvangen door de heren Kranenberg, Veenhof, Jansen, Sternfeld en mevrouw Withoud in de lunch- kamer aan de Van der Helststraat. De heer Veenhof overhan digde hem aldaar de jubileumspeld, die even later in 't Koel- schip door mevrouw Both bij haar man op de revers werd gespeld. In 't Koelschip spraken achtereenvolgens de heren Veenhof, Van Brunschot, namens de personeelsvereniging, Eden, namens het bestuur van de Nederlandse Biljart Vereni ging, Hertina, namens Olympia's Tour, Van Hoogdalem als collega en tenslotte de heer Smit als oud-collega. Uit al deze speeches kwam de heer Both naar voren als een optimistisch positief denkende man en een prettig collega. Dat laatste bleek onder meer ook uit de overweldigende belangstelling op deze receptie. Tevens werd hij een doordouwer genoemd met hart voor de zaak, een gezelschapsmens en een gezien biljarter. Zijn collega Van Hoogdalem typeerde hem als een „Amster damse kletskop gekneed uit Brabants deeg". Tenslotte dankte de heer Both iedereen voor zijn bijdrage tot het welslagen van deze dag. Amsterdam Op 13 juni jl. werd in kleine kring het 40-jarig dienstjubileum gevierd van de heer L. M. Spijker, werkzaam in de mechanische werkplaats in onze vestiging aan de Mauritska- de. In de ochtenduren werd de jubilaris met zijn echtgenote, beide dochters, schoonzoon en kleinkind ontvangen in de ka mer van de bedrijfsleider. De heer Spijker had verzocht de jubileumviering op informele wijze te doen plaatsvinden met een beperkt aantal genodigden. De heer Spijker, samen met zijn echtgenote, toont hier trots een van de technische attributen die hij bij zijn 40-jarig jubileum cadeau kreeg. Doordat de heer Welmers met vakantie was, reikte de heer Kool (produktieleider) de speld met briljant alsmede de jubi leumgratificatie uit. In zijn toespraak wees de heer Kool erop, dat machines altijd de grote hobby van de jubilaris zijn ge weest. Bekend zijn de woorden van collega's, dat een machine weer goed draait als Spijker erbij is geweest. De heer Louwinger bood de jubilaris namens de technische dienst een aantal persoonlijke cadeaus aan, die alle in de sfeer van bovengenoemde hobby lagen. Ook de heer Louwinger haakte in zijn speech in op de heer Spijkers voorliefde voor de techniek. De heer Spijker heeft niet altijd in de mechanische werkplaats gewerkt. Acht jaar geleden kwam een verzoek daartoe bij de heer Louwinger binnen. Hij bleek namelijk door en door een praktijkman te zijn, die veel gevoel legde in zijn technisch kunnen. Als anekdote vertelde de heer Louwinger nog dat het Spijker was, die ervoor had gezorgd, dat de bliklijn op de Mauritskade op de laatste dag van zijn bestaan het hoogste rendement draaide. Tenslotte dankte de heer Spijker de aanwezigen voor hun komst en sprak zijn erkentelijkheid uit voor de vriendelijke woorden die hij had beluisterd. De heer Van de Vijver decoreert de heer Jansz op diens 25-jarig jubileum. Amsterdam In Amsterdam werd op donderdag 15 juni jl. het 25-jarig jubileum gevierd van de heer H. J. Jansz, hoofd van de concern-staf dienst juridische zaken. De heer Jansz werd sa men met zijn vrouw en zoon in de lunchkamer aan de Van der 26

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 26