Wo man mngtöa lass ötcb ruïjtg nicöcr bctee Jttenjscljen ^aben hemelaeber* De heer W. Schipper, chef plaatse lijke archiefdienst te Bunnik, is een van de mensen die zingend door het leven gaan. Niet verwonderlijk ove rigens, want wanneer hij begint te vertellen over zijn hobby, wordt wel duidelijk dat deze een groot gedeel te van zijn leven in beslag neemt. Sinds 5'/2 jaar is hij eerste tenor van het Zeister Mannenkoor, een koor dat uit zo'n 85 leden bestaat. Naast het bijwo nen van repetities en uitvoeringen brengt de heer Schipper ook nog vele avonden door achter de kasboeken van het koor, waarvan hij penningmeester is. Elke donderdagavond wordt er trouw gerepeteerd in het eigen oefenlokaal. Het repertoire bestaat voornamelijk uit klassieke werken, maar ook het populai re genre maakt onderdeel uit van het programma. Gezongen wordt in de Franse, Engelse, Duitse, Italiaanse en soms in de Russische en Joegoslavische taal. Daar waar men zingt, kun je rustig gaan zitten slechte mensen zingen niet. Het koor voor het Slot Zeist met de heer Schipper in de voorste rij (vierde van links). dig hierbij is te weten dat dit lokaal een ware metamorfose heeft ondergaan. Voorheen was dit een leegstaande kerk, waar na de verbouwing nauwelijks nog iets van te herkennen is. De verbouwing, die ongeveer een halfjaar in beslag nam, werd door de leden van het koor zelf uitgevoerd, voornamelijk in de avond uren en op de zaterdagen. Het pla fond van de kerk werd verlaagd, verlich ting en geluidsinstallatie werden aange past. Ook een bar, waar uiteraard Hei- neken wordt geschonken, ontbreekt niet zodat de leden na afloop van de repeti ties nog even gezellig kunnen napraten. Het Zeister Mannenkoor is een veel ge vraagd koor. Regelmatig komen uitnodi gingen binnen voor het geven van con certen overal in Nederland en zelfs daarbuiten. In het verleden zijn hierdoor fijne contacten ontstaan, zoals die met de plaatselijke koren uit Mannheim. Uit wisselingsprogramma's ontstonden en het Zeister Koor kreeg een internatio naal tintje. Binnen onze grenzen trad het koor vorig jaar op in o.a. Ginneken, Groningen en Dronten. Aan belangstel ling dus geen gebrek. Naast de bezoe kers van traditionele Kerst- en Paascon- Verbouwing Het repetitielokaal, waar we al eerder over spraken, huurt het koor voor onbe paalde tijd van de gemeente Zeist. Aar- De heer Schipper, tenor van het Zeister Mannenkoor. 22

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 22