HOGE BELONINGEN &875; 450, Nieuwe ideeënbuscommissie Horeca Heineken's ideeënbus nuookbijde concern' drankengroot- handets J. Heins Leeuwarden Onlangs is in Leeuwarden de tot nu toe hoogste beloning in de G.G.N.-groep uitgereikt. Het was de heer J. Heins, werkzaam in de afdeling verpakken, die voor het door hem ingediende voorstel een bedrag van ƒ3.875,- ontving. Een en ander vond plaats tijdens een bijeen komst met het voltallige personeel, waarbij ook de heer P Bokma aanwezig was. De heer J. van der Zee, groepsdi- recteur, die helaas verhinderd was, zond telegrafisch zijn gelukwensen. Door om standigheden buiten onze macht kun nen wij deze overhandiging tot onze spijt niet fotografisch in beeld brengen. A. S. Heidoorn Alkmaar De eerste hoge beloning voor een me dewerker van een van onze dranken handels werd toegekend aan de heer A S. Heidoorn uit Alkmaar. Het voorstel van de heer Heidoorn was om na een verbeterde procedure van adresmuta- tieverwerking de voor alle dranken groothandels regelmatig terugkerende postzendingen mechanisch te doen adresseren vanuit het adressenbestand in de computer. P. Snieder Bunnik Door een idee van de heer P. Snieder, werkzaam als operator in de Bunnikse siroophal, wordt bij het reinigen van de suikerbuffertanks een extra reiniging van de tussenleiding overbodig. Dit le vert een aanzienlijke besparing op grond- en hulpstoffen op. «O neel. De heer Heins zond een idee in om de aanvoerbaan met extra geleidestan- gen uit te breiden, welke zowel de flap pen van de gebruikte als van de nieuwe dozen in een goede positie brengen op weg naar de inpakmachine, waarmee het probleem werd opgelost. In de Leeuwarder vestiging waren de flappen van de kartonnen dozen een probleem, niet alleen bij de inpakmachi ne maar ook op de aanvoerlijn, vooral als zowel nieuwe als gebruikte dozen ge mengd werden aangevoerd. De flappen van de nieuwe dozen blijven vaak overeind staan, terwijl die van de gebruikte dozen meestal hangen, het geen door de bestaande dozenflap-ge- leidingen niet werd opgevangen. Het gevolg was veel oponthoud en extra handelingen van het bedienend perso Zoals reeds in het vorige nummer werd aangekondigd is het reglement voor de ideeënbus van Heineken Brouwerijen B V. sinds 1 juni 1978 ook van toepas sing op de medewerksters en medewer kers van de concern drankengroothan dels. Dit betekent, dat deze personeelsleden vanaf die datum ideeën kunnen inzen den welke volgens de normen van Hei neken's ideeënbus nieuwe stijl behan deld en eventueel beloond zullen wor den. De speciale Heineken ideeënbus sen, het gouden ei (van Columbus), waarin de ideeën gestopt kunnen wor den, zijn sindsdien ook bij de dranken groothandels een bekend verschijnsel aan de wand. Vermoedelijk voelden deze mensen zich al aangesproken door de publikaties in Vers van 't Vat waarin de gemotiveerde en creatieve Heineken medewerkers aangespoord werden om mee te denken en hun gedachten via ,,zeg op... wat be ter kan!" naar voren te brengen. Naast de voor een goed idee te ontvangen be loning en geschenk blijft de grote vol doening meegedacht te hebben over een verbetering die uitgevoerd werd en waarmee een goede of betere gang van zaken werd bevorderd. Hoe een en an der volgens de spelregels werkt is aan iedereen toegestuurd. Wij wensen alle medewerksters, mede werkers, de nieuwe ideeënbuscommis sie Horeca en de contactpersonen veel succesvolle ideeën toe want een goed idee is goud waard, letterlijk en fi guurlijk! Gezien onder andere de landelijke spreiding van de drankengroothandels en het specifieke werkterrein van de groep horeca, is besloten om in afwijking van de tot nu toe gebruikelijke plaatse lijke ideeënbuscommissies voor de groep horeca in haar geheel één ideeënbuscommissie in te stellen welke belast zal zijn met de behandeling van alle ideeën afkomstig van medewerk sters en medewerkers van de groep ho reca. De leden van de nieuwe ideeën buscommissie zijn afkomstig uit zowel de gewestelijke verkoopkantoren als uit de drankengroothandels. De samenstelling van de per 1 juni jl. benoemde commissie is: voorzitter: ir. J. G. van Heek, hoofd be- drijfsoutillage; secretaris: P. A. Bos, hoofd personeelszaken horeca; en de 20 leden H. Smithuis, vertegenwoordiger verkoop horeca gewest Rotterdam; C. van der Kroon, bedrijfsleider dranken groothandel te Alkmaar; J. R. Colly, dis tricts verkoopleider horeca, gewest Am sterdam; J. T. M. Molle, bedrijfsleider drankengroothandel Nijmegen. Het secretariaat van de commissie is gevestigd: Mauritskade 14 te Amster dam. De eerste vergadering van de nieuwe ideeënbuscommissie heeft plaatsgevonden op 27 juni jl. Iedere keer als het aantal te behandelen ideeën daartoe aanleiding geeft, zullen zij op nieuw bijeenkomen. Ter bevordering van de communicatie tussen de inzen ders van de over het gehele land ver spreid liggende drankengroothandels en de in Amsterdam zetelende ideeën buscommissie, zijn de volgende con tactpersonen aangesteld: te Zwolle de heer J. D. van Brink; te Amsterdam, de heer P. H. Kruys; te 's-Hertogenbosch de heer H. van Hoorn; te Rotterdam de heer Q. A. D. Emmen; te Nuth de heer M. P. H. J. de Goey. Van links naar rechts de heren: Colly, Molle, Van der Kroon, Van Heek, Smithuis en Bos.

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 20