L&MSTE BEDMJWANDTE HOTFEKDAM (GESLOOtFlT IEID>§E STUDENTEN ROEIERS LANDMNI DN ZOETEKWOUIDE In de afgelopen maanden is ook het laatste bedrijfsonderdeel van onze voor malige Rotterdamse brouwerij onder het geweld van de mechanische sloopha mer gevallen. Eind maart stonden nog slechts enkele muren overeind van het 1 2 vroegere brouwhuis (foto 1). Op deze plaats komt een modern kantoor van de bouwonderneming Dura. Interessant om te weten is dat de gevel van het brouwhuis (foto 2) te zijner tijd weer in volle glorie in het front van het nieuwe gebouw te zien zal zijn. Rondom ons Rotterdamse kantoor is een groot aantal woningen nagenoeg gereed. Foto 3 geeft een panoramische indruk van de huidige bebouwing. 3 De Leidse Studentenroeivereniging „Asopos De Vliet" is met 340 leden een van de grootste roeiverenigingen van ons land. Een van de activiteiten van deze vereniging is het organiseren van de Najaarswedstrijden op de Amster damse Bosbaan, een evenement waaraan jaarlijks zo'n tweeduizend roeiers en roeisters deelnemen. Asopos De Vliet doet verder mee aan vele nationale roeiwedstrijden en stuurt van tijd tot tijd een afvaardiging naar het buitenland. De vereniging beschikt over de gebruikelijke boottypen, waaronder 6 achten en heeft totaal dertig wedstrijdboten. Een gedeelte van de Leidse studentenroeiers maakt jaarlijks een tiental toer tochten, waarvan elk jaar één naar een nieuwe bestemming. Op 13 april j.l. was dat onze brouwerij in Zoeterwoude, waar 's middags drie boten, komende van de Oude Rijn de Weipoortsche Vliet opvoeren en aanlegden bij de Hooiberg. Het programma van de ontvangst, dat onder meer de vertoning van de con cernfilm en een rondleiding gedeeltelijk per dubbeldekker over het terrein en door het bedrijf omvatte, werd door de studenten met veel belangstelling gevolgd en, zo liet hun zegsman na afloop weten, bijzonder gewaardeerd. Op de foto ziet u de drie boten, een overnaadse vier-met-stuurman en twee C4's bij aankomst in Zoeterwoude. 31

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 31