TOP-RUGBYOP HEINEKEN SEVENS WINTERSFEER M ZOETEPWOUDE ZILVEREN PUL VOGP WINNAAP WHITiPEAD PACE Op 10 april jl. gaf het winterse tapijt het personeel van het ontvangstgebouw de gelegenheid om tijdens de lunchpauze een sneeuwpop te brouwen. Dat de hi lariteit, evenals de sneeuw, niet van de lucht was, behoeven wij u nauwelijks te vertellen. Het werd uiteindelijk een Hei- neken sneeuwpop, zoals bijgaande foto, waarop de heer B. J. Roelofs de laatste hand aan het koude kunstwerk legt, laat zien. Helaas was haar geen lang leven gegund, maar dat mocht de p(r)et niet drukken. Het door het Amsterdamse AAC geor ganiseerde Heineken Internationale Rugby 7-toernooi kan zich na de voor treffelijke wapenschouw in het jongste Pinksterweekeinde definitief meten met de roemruchte Middlesex Sevens op Twickenham in Londen. Twee dagen lang demonstreerden topinternationals uit Engeland, Schotland en Wales, aan het duizendkoppige publiek met hoeveel inzet, vaart en allure het zogenaamde zeventallen-rugby gespeeld kan worden. Gerenommeerde teams als de reeds drie maal triomferende Voyagers (samenge steld uit cracks van het beroemde Lon don Welsh) moesten ditmaal hun meer dere erkennen in het onvermoeibare ze vental van de Musqueteers, dat overi gens pas in de verlenging van de finale de „zilveren pier" en de felbegeerde Heineken trofee in de wacht sleepte. In de zeven jaar van het bestaan van dit eveneens door ploegen uit Frankrijk, W.-Duitsland, België en uiteraard Ne derland drukbezochte toernooi, was de kwaliteit van spelers en van het getoon de spel nog nooit zo hoog. Rugbyers, hoewel zeer sportief, lieten zien dat ze in de hitte van het spel beslist niet voor een kleintje vervaard zijn, ge tuige de tackle van een speler van Orléans (gestreept shirt) in de strijd om de Heineken bier-laars voor de beste „runner up", (zie foto) Dat spelers, begeleiders en organisatie naast de Heineken sponsoring van dit op één na grootste rugby-7 evenement ter wereld ons bier wisten te waarderen, bleek reeds aan de vooravond van de wedstrijdenreeks, toen in 't Koelschip van de brouwerij te Amsterdam een „warming up" werd gehouden, waarbij men zich ook in het zingen van specifie ke yells, club- en drinkliederen niet on betuigd liet. Op de foto hieronder het winnende team van de Musqueteers, samengesteld uit het puikje van de Engelse, Schotse en Welse rugby-elite met (staand derde rechts) R. Elfrink van de concernstaf dienst public relations, die de Heineken Trofee overhandigde. Schipper Conny van Rietschoten, met zijn Flyer de glorieuze winnaar van de Whitbread Round the World race, werd op 4 april jl. bij zijn terugkeer in Neder land feestelijk ingehaald. Geëscorteerd door tientallen grote en kleine schepen werden de Flyer en zijn bemanning ge durende de tocht over de Nieuwe Wa terweg en vooral bij aankomst in de Rotterdamse Veerhaven door duizenden mensen stormachtig toegejuicht en ver welkomd. Tijdens de huldiging op het stadhuis ontving schipper Van Rietschoten uit handen van burgemeester A. van der Louw de schitterende atlas „Rotterdam en de zee". Namens ons concern, dat bij deze ontvangst vertegenwoordigd werd door de heer B. P. M. M. Hoogeweegen, kreeg de succesvolle zeezeiler een fraaie zilveren bierpul aangeboden. Op de foto, die kort hierna werd ge maakt, ziet u van rechts naar links de heer en mevrouw Van Rietschoten, de heer Hoogeweegen en (op de rug) bur gemeester Van der Louw. 30

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 30