Klaverjastoernooi afgesloten Open de sluiter Herhaalde oproep aan alle Heineken amateurfotografen Biljartvereniging Plan Zuid wint wisseltrofee Laatste Bokma personeelsavond van dit seizoen AMSTERDAM Op zaterdagavond 6 mei jl. werd voor de 21e keer het acht weken durende klaverjastoernooi afge sloten, dat de klaverjasclub Heineken had georganiseerd. Dit afsluiten ging gepaard met een prijsuitreiking in de kantine aan de Van der Helststraat. Niet minder dan 32 verenigingen met een to tale inbreng van 512 spelers en speel sters leverden strijd om de eveneens voor de 21 e keer verspeelde wisselbeker in hun bezit te krijgen. Deze beker die twee keer achtereen en drie keer in totaal gewonnen moet wor den om definitief bij een vereniging in bezit te komen, is ook dit jaar weer ge wonnen door een vereniging die nog niet op de beker ingegraveerd stond. Hoewel de klaverjasclub Heineken graag weer eens een nieuwe beker zou willen uitrei ken, zal ze toch nog zeker tot 1980 moeten wachten voordat het zover is. De V.V. Purmersteyn uit Purmerend won het toernooiterwijl het aloude Edam op de tweede plaats kwam. Als derde ein digde de klaverjasclub van de V.V. Meerboys. De heer E. J. van Brunschot deelde de prijzen uit. De avond werd opgeluisterd door de Aviola's uit Aalsmeer met het gebruike lijke succes van deze band. Zij kwamen dit jaar al weer voor de 17e maal bij de K.J.C. Heineken spelen. Namens het bestuur van de K.J.C. Hei neken Amsterdam willen we langs deze weg een ieder danken die tot het slagen van dit toernooi heeft bijgedragen,Wilt u ook klaverjassen in Heineken clubver band, dan kunt u het hele jaar door te recht op elke dinsdagavond in ons club lokaal Quellijnstraat 28 (boven de stal len) en vrijdagavond in het „bazenlo- kaal" op de Mauritskade. 's Zomers lig gen hier echter de speelavonden enige maanden stil. In de Quellijnstraat wordt er gespeeld met „vrijwillig" opnemen, op de Mauritskade met zogenaamd „ver plicht" opnemen. Iedere Heineken em ployé (ook familieleden mits thuiswo nend) kan lid worden. Komt u ook eens langs? Th. Legius, secretaris. De eerste foto's en dia's voor de foto wedstrijd van onze club zijn reeds bij ons secretariaat binnengekomen. Laat dit ook voor u een aanmoediging zijn. Wij nemen aan, dat u zich de kans niet zult laten ontgaan om mede te dingen naar een van de fraaie prijzen of opname in de rondreiscollectie. Voor de voorwaarden verwijzen wij u naar het januarinummer van Vers van 't Vat. Mogen wij op uw medewerking re kenen? Met de invoering van de zomer tijd kunt u een vol uur langer fotografe ren. Neem die kans waar!! De laatste personeelsavond van dit sei zoen was geheel anders opgezet dan de vorige. Het werd een bingo-dansant, voor welke gelegenheid men een hammondorgel huurde. De heer Bert Klazema uit Leeuwarden bespeelde dit orgel. Een deel van de expeditie werd speciaal voor deze feestavond versierd en omge toverd in een gezellige dancing. Tevens was er een bar en voor het serveren van kroketten, bitterballen en dergelijke werd een dankbaar gebruik gemaakt van de nieuwe kantine. Tussen het dansen door speelden de feestgangers diverse spelletjes bingo, waarvoor de personeelsvereniging mooie prijzen beschikbaar had gesteld. De prijzen bestonden deze keer uit al lerlei soorten planten, hetgeen bij alle deelnemers bijzonder in de smaak viel. Al met al was het alweer twaalf uur ge weest voordat men er erg in had. leder een keerde voldaan naar huis terug, te rugkijkend op een zeer geslaagd winter seizoen van de Bokma-personeelsver- eniging. De prijswinnaars. Op 29 april jl. werd in de kantine van de Heineken brouwerij aan de Van der Helststraat het Heineken Nederlaag- toernooi afgesloten met de feestelijke prijsuitreiking. Aan dit Heineken Neder- laagtoernooi hebben in het eerste jaar (1977) veertien teams en in het tweede jaar (1978) dertien teams deelgenomen van elk 8 spelers. Het is de bedoeling in een nederlaagtoernooi, de organiseren de vereniging een zo groot mogelijke nederlaag toe te brengen. Dit Heineken Nederlaagtoernooi staat in de belang stelling van veel Amsterdamse vereni gingen. In zijn openingswoord benadrukte de voorzitter van de Heineken Biljartvereni ging, de heer K. J. Both, de fijne en sportieve manier, waarop de wedstrijden zijn verlopen en somde de namen van de teams op, die Heineken geen nederlaag hebben kunnen toebrengen. Vervolgens verzocht hij de heer E. J. van Brunschot, voorzitter van de personeelsvereniging, de 4e tot en met de 1e prijs uit te reiken, alsmede de serie- en moyenneprijzen. De serieprijzen gingen naar de heren Berrevoets en Westerdijk van respectie velijk en biljartverenigingen De Roemer '41 en Heineken. De moyenneprijzen kwamen in het bezit van de heren Overre en Smit van de verenigingen De Nieuwe Vos en Heineken. Vier teams waren er wel in geslaagd Heineken een nederlaag toe te brengen: de biljartvereningen T.O.G., O.K.E., O.D.I. en de winnaars van dit jaar, Plan Zuid. Met de winnaar van vorig jaar, De Gooysche Boer, werd gestreden om de wisseltrofee. Tot slot kon de heer Van Brunschot deze wisseltrofee uitreiken aan de biljartvereniging Plan Zuid. De heer Both dankte de heer Van Brun schot voor het uitreiken van de prijzen en prees de aanwezigheid van tenminste vijf bestuursleden van het District Am sterdam van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond. Toen het officiële gedeelte achter de rug was, werd er nog in groten getale tot na het middernachtelijke uur genoten van en gedanst op de noten van De Noten Hakkers. Zoals u ziet zit de biljartvereniging niet stil. Wij kunnen evenwel nog best een aantal leden gebruiken. Indien u het eens wilt proberen de biljartsport te beoefenen bent u van harte welkom in ons clublokaal, Quellijnstraat 28. De clubavonden zijn op maandag en op vrijdag en vanaf 8 juni, gedurende de zomermaanden, op donderdag. Aan vangstijd is 20.00 uur. De heer E. J. van Brunschot, voorzitter van de personeelsvereniging, overhandigt hier de eerste prijs aan de heer L. Sacsioni voorzitter van de biljartvereniging Plan Zuid.

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 26