Nieuwe telefooncentrale te Rotterdam Diploma-uitreikingen E.H.B.O. De nieuwe behuizing met de telefonistes Rina van Galen (links) en Kitty Lindenhof. Op 28 maart 1978 werd in Rotterdam een nieuwe telefoon centrale in gebruik genomen. De nieuwe centrale omvat 29 externe en 300 interne telefoonlijnen. De ingebruikname is, ondanks het feit dat alle interne tele foonnummers moesten worden gewijzigd en dat de bediening De geslaagden. V.l.n.r.: mevrouw S. C. M. Splinter-Gademan, de heren J. C. B. Vroegop, S. Nolles, E. J. Pol, J. J. v. Houwelingen, H. W. I. v. Amerongen, J. G. C. Vos, 8 M. v.d. Weijden, G. Struiksma. De heren D. N. v. Haaren en H. Spronk waren verhinderd deze bijeenkomst bij te wonen. Op donderdag 13 april jl. werd in Bunnik aan de geslaagden van de E H.B.O.-cursus, en dat waren er dit maal negen, door de bedrijfsleider, de heer L. A. Ch. Rottier, het diploma uitge reikt. De heer Rottier zei verheugd te zijn over het feit dat onder de leiding en begeleiding van de heren G. Struiksma (docent E.H.B.O.-cursus) en E. J. Pol (medewerker medische dienst) het enthousiasme voor deze cursus in Bunnik sterk was toe genomen en sprak de hoop uit dat dit nog jaren zou voortdu ren. Voorts merkte hij op, veel waarde te hechten aan de E.H.B.O.-cursus en de volharding van de deelnemers, die vaak naast een toch al drukbezet leven het diploma wisten te beha len. Nadat ook de heer Struiksma in de gelegenheid was gesteld om enige woorden van dank uit te spreken voor het feit dat zijn werk zoveel waardering oplevert en voor de attentie die de heer Pol en hij hiervoor uit handen van de bedrijfsleider mochten ontvangen, werd overgegaan tot het opspelden van het E.H.B.O.-insigne en het uitreiken van de diploma's. Op 8 mei jl. werd in Zoeterwoude op feestelijke wijze het zilveren jubileum van de heer Grimme ge vierd. adresseerde te kijken en daarna de inhoud er uit te nemen. Omdat de jubilaris een liefhebber is van een sigaartje, kreeg hij via deze envelop een kistje sigaren. Na zijn toespraak over handigde de heer Schipper de jubileumenvelop en speldde zorgvuldig het ereteken bij de jubilaris op de revers. Hierna kreeg de heer Lans, chef interne dienst, het woord. Na de toespraak van de heer Schipper viel dat natuurlijk niet mee, hetgeen niet wegnam dat de heer Lans over een klein cadeau toch een groot verhaal wist te maken. Hij overhandigde een fietsbel voor de postbestelwagen en hoopte dat daardoor aanrijdingen zouden worden voorkomen. Tevens overhandig de hij namens het personeel een cadeau onder couvert. Vervolgens sprak de heer Lockhorst, de directe chef van de jubilaris, namens de afdeling en de collega's en tevens namens de klaverjasvereniging en de Industriebond N.V.V. Hij sprak de hoop uit dat de heer Lockhorst nog lang een goed lid van de vereniging zal zijn en overhandigde een kist sigaren. Namens de Industriebond werd een platenbon aangeboden. De heer Lockhorst betrok ook mevrouw Grimme, de moeder van de jubilaris, in de hulde door haar in de bloemetjes te zetten. Nadat hij de vele gelukwensen in ontvangst had genomen, dankte de jubilaris voor de belangstelling en voor de cadeaus, die hij had mogen ontvangen. voor onze telefonistes vrijwel volledig nieuw was, zonder ver traging voor de gebruikers gerealiseerd. De oude centrale was een zogenoemde koordencentrale. Bij de installatie, in juni 1948, was dit het modernste type dat op dat moment door de P.T.T. werd geïnstalleerd. De reden van de huidige vervanging is voornamelijk gelegen in het feit dat de P.T.T. niet meer beschikt over onderdelen voor eventuele reparatie en praktisch geen personeel meer heeft dat in staat is dit type centrale te onderhouden en te repareren, waardoor geen garantie kan worden verkregen voor een goede, ongestoorde werking in de toekomst. Doordat de centrale nog intact is na dertig jaar gebruik, heeft de P.T.T. besloten haar in het P.T.T.-museum te Rotterdam op te nemen. Bij het karwei heeft men nogal wat tegenslag ondervonden onder meer omdat alle kabels intern moesten worden vervan gen- P. v. H. Deze foto van de ou de, zogenoemde koordencentrale die van 1948 tot 1978 dienst heeft gedaan, werd een aantal ja ren geleden ge maakt. Mejuffrouw C. A. Ponjée, chef telefooncentrale, heeft via deze bijna antieke, installatie ontelbare verbindin gen tot stand ge bracht. 25

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 25