J. C. van Kampen G. A. POELENIJE met pensioen Jubilaris Löwensteyn en zijn vrouw met een op de afdeling gemaakt miniatuur-tuinameublement dat symbolisch als cadeau namens de collega's werd overhandigd. Amsterdam Op 14 april jl. werd het veertigjarig jubileum van de heer Löwensteyn gevierd. In gezelschap van zijn echtgenote, vader, schoonvader, kinderen en aangetrouwde kin deren werd hij door de heer Verver ontvangen in de Commis- sarissenkamer op de Mauritskade. In besloten kring sprak de heer P. Bol een kort woord. De jubilaris ontving uit zijn handen de speld met diamant, alsmede de bekende envelop. Tevens bood de heer Bol de die dag jarige zoon een fles cognac aan. In de Raadskamer vond een receptie plaats, waar zulks op verzoek van de jubilaris geen toespraken werden gehouden. Alleen de heer Van der Pol sprak een kort woord bij de over handiging van het cadeau namens de collega's. De heer Löwensteyn kwam op 15 april 1938 in dienst als me dewerker van de expeditie aan de Van der Helststraat. Na in 1972 te zijn overgeplaatst naar de expeditie Mauritskade, kwam hij in 1973 bij de plaatselijke administratie in de Boer- haavestraat. Gelukwensen van de heer Havekotte voor zilveren jubilaris Van Kam pen (links). Amsterdam Op 31 maart 1978 werd de heer Van Kampen ontvangen in de Commissarissen- kamer op de Mauritskade in verband met zijn 25-jarig jubileum. De jubilaris was in gezelschap van zijn echtgenote, dochter en enkele kennissen, alsmede zijn schoonvader, de heer De Vink, die meer dan veertig dienstjaren bij Heineken heeft volgemaakt. (van 1926 tot 1972). In een amusante speech schetste de heer J. E. M. Bruning de loopbaan van de heer Van Kampen. Als 19-jarige kwam hij op 3 april 1953 in losse dienst als bankwerker. Per 1 mei 1957 kwam hij in vaste dienst. In 1961 bezocht hij de Volkshogeschool in Bergen, en meldde, dat tussen de diverse daar liggende per soneelsorganen Vers van 't Vat ontbrak. De heer en mevrouw Poelenije, omringd door de medewerkers van de afdeling assurantiën. AMSTERDAM Voor het afscheid, 28 april jl., van de heer G.A. Poelenije, hoofd van de afdeling assurantiën, waren vele belangstellenden naar 't Koelschip aan de Van der Helststraat gekomen. Nadat de heer F. U. Verver een aantal telegrammen had voorgelezen, kwam de heer H. A. H. Verlinden als eerste spreker aan het woord. Deze vertelde het een en ander over de loopbaan van de heer Poelenije bij Heineken. De heer Poele nije kwam op 1 mei 1936 bij de Amstel brouwerij in dienst als correspondent op de technische inkoopafdeling. Hij was er belast met de verzorging van onder meer de technische cor respondentie. In 1942 werd hij als inkoper aangesteld. Per 1 januari 1956 werd de heer Poelenije chef van de afdeling in koop en tegelijkertijd benoemd tot procuratiehouder. Even eens was hij verantwoordelijk voor de bevoorrading van de buitenlandse Amstel brouwerijen met betrekking tot grond stoffen en bedrijfsuitrusting. Na de reorganisatie werd hij in 1969 benoemd tot hoofd van de afdeling assurantiën. In het kader hiervan behaalde de heer Poelenije op 58-jarige leeftijd nog zijn diploma assurantiën. Volgens de heer Verlinden is er zoveel waardering voor de heer Poelenije dat dit niet in geld uit te drukken is. Dat heeft men dan ook niet geprobeerd. Vervolgens nam de heer Versteeg het woord, die de heer Poelenije als hoofd van de afdeling assurantiën opvolgt. De heer Versteeg wenste iedereen die met pensioen gaat een gezondheid toe zoals die van de heer Poelenije. Verder noemde hij een aantal van de vele goede kwaliteiten die de scheidende bezit, zoals het goed leiding kunnen geven. De heer Poelenije ontving van zijn afdeling een klopboor als af scheidscadeau. Als laatste sprak de heer Poelenije zelf. Hij zei verrast te zijn door de grote opkomst, vooral van gepensioneerden. Tevens verklaarde hij altijd met veel plezier bij Amstel en later het Heineken concern gewerkt te hebben. Na de fusie van Heine ken en Amstel kwam hij in het assurantiebedrijf terecht ,,Bij een fikse brand begin je er echt aardigheid in te krijgen," volgens de heer Poelenije. Hij vertelde dat verzekeringen al zeer oud zijn. Al 400 jaar voor Christus kon men zijn ezel en slaaf tegen weglopen verzekeren. Tenslotte dankte hij ieder een voor de fijne relatie die hij met velen onderhield. Van het personeel ontving de heer Poelenije een enveloppe met in houd, waarvoor hij een camera zou kopen. 22

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 22