BEZOEK UIT HEINEKEN IN HONGKONG EXPLOSIEVE START VOOR NIEUWE MARKETIN ZWITSERLAND dubbeldeksbussen in de grote steden. Ook de pub-interieurs zullen duidelijk de signatuur van Heineken meekrijgen, on der meer door plaatsing van zeer opval lende, helderverlichte „counter moun tings" (tapzuiltjes). Bouwstenen genoeg dus om de produk- tie en verkoop van Heineken bier in Ier land tot een succes te maken. Zoals reeds vermeld in Vers van 't Vat, december 1977, werkt Heineken Import S.A. Zwitserland samen met Howeg te Grenchen, de grootste inkoopcombina tie in Zwitserland. Heineken had in april het genoegen vier dagen gastheer te zijn van de voltallige raad van bestuur en raad van commis sarissen van Howeg. Er werd een bezoek gebracht aan onze vestiging te Zoeterwoude, terwijl tevens enkele tochten door ons land zijn ge maakt waardoor onze Zwitserse gasten zich een duidelijk beeld konden vormen over de activiteiten van Heineken in Ne derland en tegelijkertijd een indruk kre gen van het land van herkomst van Hei neken bier. Howeg en Heineken zijn door dit onge dwongen bezoek duidelijk nader tot el kaar gekomen, waarbij Howeg ons nog maals mededeelde zich volledig in te zetten om de gemeenschappelijke doel stelling te bereiken. Een deel van de binnenkort te openen nieuwe bottelarij van Murphy. Onze Zwitserse gasten bij de hooiberg in Zoeterwoude. Met een enorme klap startte Heineken zijn nieuwe marketing-actie in Honkong dit jaar. Deze klap was afkomstig van het beroemde „Jardine Noonday" kanon, dat vroeger gebruikt werd als een sig naal dat het 12 uur was. Drs. P. P. Snoep (directeur export) werd tijdens zijn be zoek aan Hongkong uitgenodigd dit ka non af te vuren, (foto 1) Het bezoek van de heren Snoep en R. van Duursen (export manager, directe export) stond in het teken van het over leg over de nieuwe marketing-actie met de lokale distributeur waarin de Jardine Matheson groep een belangrijk aandeel heeft. Bij dit overleg was tevens de heer T. McNeill van Guiness aanwezig die verantwoordelijk is voor de marketing van Heineken in Hongkong. Het kanon was voor deze gelegenheid meer dan een tijdsignaal, de uitnodiging van de firma Jardine Matheson aan de heer Snoep om deze ceremonie te verrichten was ook een blijk van waardering voor Heineken en het bezoek. Aan het eind van de dag vertegenwoor digden de heren Snoep en Van Duursen Heineken op het jaarlijkse diner van het Hongkongse wijn gedistilleerd ge nootschap. (foto 2) Het is een grote uit zondering dat bij dit diner, bijgewoond door zo'n achthonderd lokale dranken groothandelaren, ook buitenlandse gas ten aanwezig zijn. Tijdens dit eerste so-

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 19