Heineken ideeënman 1977 in Eindhoven gehuldigd BELONINGEN 360,- H. van der Velden Den Bosch M. A. Prins Zoeterwoude L. van Geffen De heer Nolst Trenité overhandigt mevrouw Timmermans hier een bos bloemen. De heer Timmermans kijkt glimlachend toe. In totaal 27 ideeënmannen en -vrouwen kwamen dit jaar in Eindhoven bij elkaar voor de jaarlijkse door het N.I.V.E. (Ne derlandse Vereniging voor Manage ment) georganiseerde oorkonde-uitrei king. Was vorig jaar de Koninklijke Mari ne te Den Helder onze gastheer, dit jaar was dat, en de plaatsnaam Eindhoven doet dit al bevroeden, Philips. Deze mannen en vrouwen, afkomstig van bedrijven en overheidsinstellingen, werden deze dag gehuldigd omdat zij in 1977 als ideeëninzender(ster) een op vallende prestatie hadden geleverd. De Heineken ideeënman van het jaar 1977 was de heer J. Th. Timmermans, groepsleider op de vestiging aan de Mauritskade. De heer Timmermans heeft met zijn idee een zodanig hoge beloning verdiend, maar liefst 8000,-, dat hij de recordhouder is van de hoogste indivi duele beloning binnen het Heineken concern. De oorkonde-uitreiking nam de hele ochtend in beslag. Allereerst sprak de heer J. G. Schipper, adjunct-directeur TEO (Technical Efficiency and Organi sation), en voorzitter van de centrale ideeënbus bij Philips een welkomst woord tot de aanwezigen. Hij zei onder meer dat het Philips concern de activi teiten van het N.I.V.E. van harte toejuicht en dat het met deze ontvangst graag zijn steentje hiertoe bijdraagt. De ideeën kunnen een belangrijke bijdrage leveren aan de gezondheid van de Nederlandse industrie, volgens de heer Schipper. Na de heer Schipper nam de heer J. G. Nolst Trenité, voorzitter N.I.V.E. ideeëncen- trum, het woord. Hij verklaarde in zijn toelichting op de oorkonde-uitreiking dat de inzender van een idee in een na delige positie lijkt te verkeren, omdat hij of zij altijd maar moet afwachten of het idee wordt goedgekeurd, of dat hij voor een warhoofd wordt aangezien. Toch wint de inzender het volgens de heer Nolst Trenité, omdat indien zijn ideeën niet op de juiste waarde geschat worden, hij eenvoudigweg geen ideeën meer zal inzenden, waarmee het bedrijf zichzelf in de vingers snijdt. Volgens hem ligt er voor de ideeënbus-organisaties nog een heel potentieel braak van hen die nog niet over hun schroom heen zijn. Ver volgens ging hij over tot het uitreiken van de oorkonden. Halverwege nam de heer J.G.L. Berlott, hoofdbestuurder van het N.I.V.E. ideeëncentrum, de oorkonde uitreiking van de heer Nolst Trenité over. Na een voortreffelijke warme lunch werd per bus een rondrit langs de Philips- complexen gemaakt. Terug in de con greszaal kregen de deelnemers een in teressante dia-serie te zien over de ont wikkeling van en bij Philips. Hierop volg de een demonstratie geluid en beeld: vanaf de stem van Edison, het eerste De heer Welmers overhandigt de heer Tim mermans namens de centrale ideeënbus commissie het Heineken geschenk. Het idee van de heren Van Geffen en Van der Velden, werkzaam in de lagerkelder van onze Bossche brouwerij, heeft be trekking op het bierverlies dat optrad bij het schoonmaken van de bierleiding naar de doseertank bij een bierfilter. Door het aanbrengen van een C02- voorziening op deze leiding wordt het bier, voor het schoonmaken, in de do seertank gedrukt. Hierdoor bevindt zich in de leiding alleen nog wat bierschuim. Dit wordt later met water verwijderd. Door het toepassen van bovenstaand idee, werd een aanzienlijk bierverlies voorkomen. HOGE i De heer Prins, die werkzaam is in de bottelarij, kreeg door een artikel in Vers van 't Vat over vervormde en kapotte kunststof kratten het idee om de gede formeerde kratten te verwarmen in heet water. Hierdoor bleek dat de vervorming reeds voor een groot deel werd opgeheven. Voor zover nodig konden de kratten nog met de hand in de oorspronkelijke toe stand worden gebracht. Bij afkoeling verkreeg de krat dan de juiste vorm. Het idee van de heer Prins levert een aanzienlijke kostenbesparing op, omdat niet te sterk vervormde kratten op deze wijze weer in de oorspronkelijke staat terug te brengen zijn. i 14

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 14