Whitbread promotie in treinwagon Prijsuitreiking Bokma cartoonwedstrijd Toekenning Heineken prijs Suggesties namen voor ijzeren maagden Al was er van buiten niet zoveel aan te zien, menig reiziger zou toch vreemd opgekeken hebben, als zij of hij op 8 of 9 december jl. per abuis de expositietrein van de Nederlandse Spoorwegen inge stapt was. Deze trein stond op bovenge noemde data achtereenvolgens op de stations van Den Bosch, Utrecht, Rot terdam en Amsterdam. Binnenin de trein was een Engelse pub ingericht waar voornamelijk Whitbread bier verkocht werd. Ook ons Heineken bier, dat door Whitbread onder licentie in Groot-Bri- tannië wordt gebrouwen, was verkrijg baar, maar het ging toch in de eerste plaats om een Whitbread promotie. Te gelijkertijd was een aantal Engelse ho telhouders druk doende in deze wagon hotelruimte te verkopen. Het waren ho telhouders van de Trust Houses Forte Hotels, een hotelgroep uit Engeland, waarbij zo'n 800 hotels over de gehele wereld zijn aangesloten, die in deze wa gon directeuren van reisbureau's, tour operators en andere vertegenwoordi gers uit de reiswereld ontvingen. Alle vijftien eerste en tweede prijswin naars van de Bokma cartoonwedstrijd waren op vrijdag 16 december jl. naar de Bokma vestiging in Leeuwarden geko men, om hun prijs in ontvangst te ne men. Deze wedstrijd heeft ongeveer de hele maand september en oktober ge duurd. Het was de bedoeling twee bal loons in een strip van een tekst te voor zien, die een inleiding zou vormen op de inmiddels alom vermaarde Bokma recla me-slagzin: „Schat, staat de Bokma koud?" De vijf eerste-prijswinnaars mochten kiezen tussen een feest ter waarde van ƒ2500,— of een cheque ter waarde van dat bedrag. De tien tweede prijswinnaars konden kiezen tussen een huisbar ter waarde van ƒ1500,— of een cheque. De heer P. Bokma reikte de prijzen uit. Vervolgens kregen de deel nemers na eerst nog een glaasje op hun succes gedronken te hebben, een rond leiding door het bedrijf. Om één uur was er voor allen een uitgebreide lunch, waarna men met nog een geschenkdoos Bokma en twee glazen om half vier vol daan huiswaarts keerde. De honderd derde-prijswinnaars ontvingen een exc lusieve glazenset ter waarde van ƒ150,-. De toekenning van de Heineken prijs voor de Groninger universiteit viel dit jaar ten deel aan de heer J. J. Keyzer (24), kan didaat in de farmacie Drs. P. van Eer de, directeur Heineken Technisch Be heer, overhandigde deze prijs, die uit een bedrag van ƒ5000,— bestaat, op vrijdag 6 januari jl. aan de heer Keyzer. De prijswinnaar heeft zich in 1971 laten inschrijven aan de Rijksuniversiteit Gro ningen voor de studie in de farmacie. In februari 1974 slaagde hij ,,cum laude" voor zijn kandidaatsexamen. De heer Keyzer heeft als differentiatierichting klinische chemie gekozen en hoopt in juli van dit jaar voor het doctoraal exa men farmacie te slagen. In Vers van 't Vat nummer vier hebben wij de twee ijzeren maagden van Zoe- terwoude, die aan het begin van de toe gangsweg naar het ontvangstgebouw in Zoeterwoude staan, aan u voorgesteld. Wij vroegen toen aan de medewerkers van ons concern een toepasselijke naam voor deze twee beelden te vinden. Hoe wel de reacties op de vingers van één hand te tellen waren, willen wij toch wel even vermelden welke suggesties er ge daan werden. De heer J. Besselink uit Nijmegen, een oud-medewerker van ons concern, die sinds twee jaar is gepensioneerd, stelde voor het beeld dat de arbeid symboli seert Vrouwe Fortuna te noemen, want, zo stelde hij, hij arbeid betekent per slot van rekening toch geluk. Het beeld, dat het symbool van de gezondheid voor stelt doopte hij om in Vrouwe Hygieia, afgeleid van de godin der gezondheid. De heer J. C. Roelofs uit Zoeterwoude stelde voor de gezondheidsmaagd Krui- den-Betje te noemen en de arbeids- maagd IJzeren-Aagje. Een derde reactie is ook van iemand uit het bedrijf die echter anoniem wenst te blijven. Hij ging meer op de politieke toer en wilde de maagd van de arbeid Marga noemen naar onze oud-minister van maatschap pelijk werk Marga Klompé. De gezond- •heidsmaagd werd Irene, naar Irene Vor- rirtk, oud-minister van volksgezondheid. Tenslotte kwam er nog een reactie, die een wat simpeler oplossing bevatte, na melijk om de beelden maar gewoon Bini en Wini te noemen, afgeleid van bier en wijn. 35

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 35