l Foto's van de maand FOTO VAN DE MAAND De baan Heineken Squash Club Fotoclub Rotterdam Foto van de maand Zoeterwoude maar naast elkaar. Zij slaan om beurten de bal en deze moet, al dan niet via de zijmuren of achtermuur, steeds de voor muur raken (de bal moet dus over het „net" komen). De bal mag, weer net als bij tennis, slechts één keer de grond ra ken. De bal mag ook direct geslagen worden (volley). Het doel van dit spel is de bal zodanig te slaan dat hij tweemaal de grond heeft geraakt en daardoor buiten bereik van de tegenspeler komt. De serveerder mag kiezen van uit welk servicevak hij begint te serveren. Als hij een punt scoort ser veert hij de volgende keer uit het andere servicevak. Na de service slaat de ontvanger de bal terug en zo raken beide spelers om beurten de bal totdat tweemaal achter een foutief is geserveerd of de bal, hetzij uit is gegaan, hetzij tweemaal gestuit heeft. De muren worden „begrensd" door rode spellijnen, waarbuiten de bal niet mag komen. De muren zijn wit. De lijnen zijn 5 cm breed. Het speelveld wordt begrensd door de grenslijnen langs voormuur, zij muren (schuin aflopend) en de achter muur. De tin is 48,26 cm hoog en mag niet geraakt worden. De vloer is verdeeld in door rode lijnen aangegeven vlakken, die alleen betekenis hebben bij de servi ce en die gedurende het spel buiten be schouwing blijven. Sinds eind oktober wordt er ook in Hei neken verband squash gespeeld. Vlakbij de brouwerij te Zoeterwoude, op het in dustrieterrein, staat een squashbaan, waarop door de leden van de Heineken squashclub-in-oprichting twee avonden in de week gespeeld kan worden. De speeltijden zijn op maandag van 20.00 tot 23.00 uur en op donderdag van 17.00 tot 23.00 uur. De toeloop van leden is enorm: reeds twee maanden na de start zijn er meer dan 30 actieve leden. In principe kan elk lid een half uur per week spelen. De contributie bedraagt voorlo pig ƒ6,- per maand of ƒ72,- per jaar. De contributie wordt in het eerste geval au tomatisch van het salaris ingehouden na machtiging van het lid. Lid kunnen wor den Heineken employés en/of hun huis genoten, terwijl verder de mogelijkheid bestaat om introducé(e)s mee te nemen, die ƒ3,50 per half uur speeltijd moeten betalen. Er is een commissie gevormd om de oprichting van de vereniging voor te bereiden. Deze commissie bestaat uit de leden J. in 't Veld, voorzitter, me vrouw T. Verhaar, secretaresse en A.P.H. van Heeringen, penningmeester. Wilt u zich als lid opgeven of wilt u na dere informatie over de Heineken squashclub dan kunt u zich dagelijks tot 12.00 uur wenden tot mevrouw T. Ver haar, telefoon 071-814687. Een brochu re met alle bijzonderheden over het spel ligt voor u gereed. De foto van de maand de cember is een foto van de heer N. Knoll, groep gevor derden B. Hij maakte de prent op een zondagmorgen op de vogeltjesmarkt in Antwerpen. De heer Knoll heeft een ge deelte van een kraam met vo geltjes in beeld gebracht en wel zo dat een goede beeld vulling is ontstaan. Het leuke van deze foto is verder de onregelmatigheid in de kooien. De opschriften zor gen tevens voor een komi sche noot. De foto van de maand okto ber is gemaakt door de heer H. W. Mahieu, groep gevor derden A, in de dierentuin van Antwerpen. De roofvogel is met tegenlicht genomen. Doordat de heer Mahieu extra hard papier gebruikte, werd de foto iets grafisch uitge werkt. De enige aanmerking die de jury nog op de foto heeft, is dat de rugpartij te veel wit bevat. Men had hier liever een klein randje als markering gezien. De foto van de maand no vember van de Fotoclub Hei neken Zoeterwoude is ge maakt door de heer H. Arens. De jury sprak haar voorkeur voor deze foto uit vanwege de goede technische uitvoering. Het motief is haarscherp af gebeeld en komt goed los van een achtergrond die geen storende elementen bevat. 31

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 31