Kerstbingo Amsterdam 'S' Sf/ kerstfeestavond BOKMA Eerste Bokma feestavond in het seizoen 1977-1978. Personeelsunie Rotterdam H.T.V.Z.-2 ongeslagen kampioen tÊHmmÊÊÊamam Op 17 december jl. werd in de kantine aan de Mauritskade de traditionele Kerstbingo gedraaid. Circa 350 mensen waren hiervoor naar de Amstelbrouwerij gekomen. Men werd verwelkomd, onder de ver strooiende klanken van The Oldtimers onder leiding van Henk Out, met een kopje koffie en uiteraard een kerst kransje. Om kwart over acht opende de voorzitter van de bingocommissie, de heer J. Spel de avond. Na zijn speech gaf hij het woord aan de presentator voor die avond, de heer A. G. M. de Wit. Deze ging na een korte uitleg over tot de trekking der eerste prijzen, die be stonden uit waardebonnen voor de poe lier. Een lieftallige jongedame uit de zaal assisteerde vervolgens bij het trekken van een lot, dat correspondeerde met een nummer op het onderlegkarton, hetgeen de winnaar een levensmidde- lenmand opleverde. Dit tafereel zou zich ook na de volgende twee bingo's herha len. De band, die beter in de smaak bleek te vallen dan Teach-ln het jaar daarvoor, werd onderbroken door een gastop treden van de Zangeres zonder naam, een bijzonder geestige parodie van Henk Out. De tweede bingo kondigde men aan als „huishoudbingo", omdat een tiental ap paraten viel te winnen, die het huishou den zouden kunnen verlichten of ver aangenamen. De prijzen varieerden van koffiezetapparaat en keukenklok tot tos ti-ijzer en stoomstrijkbout. Bij meerdere winnaars besliste het lot en konden de minder gelukkigen zich troosten met een pak koffie of een flesje wijn. Halverwege de avond werd een officiële ceremonie ingelast. De voorzitter van de personeelsvereniging Heineken Am sterdam, de heer E. J. van Brunschot, huldigde de in de algemene ledenverga dering benoemde ereleden, de heren J. Koenders en G. Struiksma. Beide he ren kregen ter gelegenheid hiervan een prachtige oorkonde overhandigd. Hun beide echtgenotes werden in de bloemen gezet. ,/f De heren Koenders (links) en Struiksma (rechts) geflankeerd door hun echtgenotes met hun zojuist verworven oorkonde. In hun midden staat de voorzitter van de perso neelsvereniging Heineken Amsterdam de heer Van Brunschot. Na muziek, dans en een bandparodie van Henk Out werd de derde bingo ge draaid, die inmiddels bekend staat als de „Nederlandse Bankbingo". Hiermee vielen geldprijzen te winnen van 50 tot 150 gulden. Het klapstuk van de avond was de verloting van een barkoelkast omstreeks middernacht. Daarna begon de aanvankelijk bomvolle zaal leeg te stromen. Een ieder ontving voor het naar huis gaan een banketstaaf. De commissieleden, de heren J. Spel, C. Janssens en M. Walter konden terug zien op een succesvolle avond. Inmid dels zijn zij begonnen aan de voorberei dingen voor de paasbingo, die dit jaar in de Van der Helststraat zal worden ge houden. Bijzonder sfeervol was de ontvangst ruimte van Bokma B.V. versierd ter ere van de kerstfeestavond voor het perso neel. De zaal was dan ook tot „de laatste plaats uitverkocht", toen de voorzitter, de heer B. W. Siemens, met een kort woord van welkom de avond opende. Na de gebruikelijke koffie met koek werd begonnen met een quiz, die uiteindelijk vier winnaars opleverde. Dezen gingen allen óf met een kalkoen, kip of rollade of worst naar huis. Vervolgens ging men over tot een spelletje bingo onder de beproefde lei ding van de heer J. Folkertsma, wat altijd in bijzonder goede aarde valt. Ook hier weer een aantal prijswinnaars, die be paald niet met lege handen naar huis gingen. Als hoogtepunt van de avond was er een grote loterij georganiseerd, waarbij vele grote en kleine prijzen, die keurig op een aantal tafels uitgestald lagen, te winnen waren. Het verloop van deze loterij was spannend en zeer geanimeerd. Het duurde dan ook tot in de kleine uurtjes voordat de rust in de ontvangst ruimte weerkeerde. De Bokma Personeelsvereniging open de het nieuwe winterseizoen met een groots opgezette spellenavond, waar geklaverjast, gesjoeld en getafeltennist kon worden. De belangstelling was groot en de te winnen prijzen (rollades, worsten en dergelijke), waren zeer aantrekkelijk. Nadat de propvolle zaal van koffie en koek was voorzien, namen de wedstrij den een aanvang. De grote massa deed mee aan het sjoelen, dat momenteel erg aan populariteit wint. Jong en oud, groot en klein, streden om de eer en punten. Uiteindelijke winnaar bij de dames werd Sophie Absolom met 143 punten en bij de heren F. Idzinga met 147 punten. Bij het klaverjassen was de strijd al niet minder. Uren achtereen werd er inten sief en met overgave gespeeld. De win naars hierbij waren de heer F. v.d. Wey en mevrouw A. Jongma. Het tafeltennissen leverde uiteindelijk de grote verrassing op. De winnaar was daar meestal bij voorbaat bekend. Deze keer ging het echter anders; in een fel gevecht ging de heer B. W. Siemens ten onder tegen de heer J. Lebbing, die met de overwinning en de rollade naar huis ging. Na de wedstrijden zat men nog een uurtje gezellig na te praten en een glaasje te drinken, waarna de prijsuitrei king plaats vond. Niet onvermeld mag blijven dat tijdens de prijsuitreiking ook de wisselbeker voor de winnaar van de drie jaarlijkse Bokma viswedstrijden werd uitgereikt. Voor de tweede maal achtereen werd de heer J. Norberhuis de winnaar met een ruime voorsprong van ongeveer 70 cm vis op nummer twee. Kortom een zeer geslaagde feestavond, waar een ieder met voldoening op terug ziet. De heer H. H. W. Norp is het nieu we bestuurslid van de Personeelsunie Rotterdam. Ge ruime tijd had het bestuur van de personeelsunie een vacante plaats door het vertrek van de heer A. Kloppert naar Den Bosch. J ■IIIMiaMIIIIMmUlUlllinHIMUWIWUMHIIIHW——WIHIIIIMIIf Het tweede team van Heineken Tafel tennis Vereniging Zoeterwoude, uitko mend in de vijfde klasse van de Neder landse Tafeltennisbond is op 12 decem ber jl. kampioen geworden. Opmerkelijk is dat dit team ongeslagen wist te blijven en dat de uitslagen altijd vrij groot uitvielen. Enkele wedstrijden werden zelfs met 10-1 gewonnen en een paar met 9-1. De kleinste overwinning was 7-3. Het team van Aarlanderveen was de enige dat H.T.V.Z.-2 nog kon be dreigen. Na afloop van de laatste wed strijd werden Henk Klein (aanvoerder), Rob Onderwater, Ben Verberg en Terry Uffink (invaller) door de secretaris Henk Kort gelukgewenst en gehuldigd. Tot laat in de avond feestte men op dit kam pioenschap. Omdat het eerste team zich gehand haafd heeft, betekent dit voor H.T.V.Z., dat het met ingang van het nieuwe com petitieseizoen met twee teams in de vierde klasse zal gaan uitkomen. Het derde team heeft het in de vijfde klasse erg zwaar gehad. Jammer dat zij zich nog niet in de middenmoot konden plaatsen. Team 1, 2 en 3 veel succes in de volgende competitie. V.l.n.r. de heren R. J. Onderwater, H. Klein en B.L. Verberg. 28

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 28