E. Brouwers Mej. H. M. A. Spaan J. Schakelaar en T. van Assen met pensioen B. Kromhout van der Meer Amsterdam Op donderdag 10 november jl. vierde mejuffrouw H. M. E. Brouwers haar zilveren jubileum bij ons concern. De receptie werd in 't Koelschip aan de Van der Helststraat gehouden, dat binnen de kortst mogelijke tijd gevuld was met belangstellen den zowel uit Amsterdam als uit de diverse andere vestigingen. Tijdens het officiële gedeelte had de heer J. van der Werf, lid van de raad van bestuur en sedert bijna 12% jaar de chef van mejuffrouw Brouwers, haar de bij dit jubileum behorende onderschei ding opgespeld. Voordat zij in 1965 de secretaresse van de heer Van der Werf werd, was zij voor diverse andere functionarissen in ons concern als zodanig werkzaam. Op verzoek van mejuffrouw Brouwers werden op dit jubileum geen toespraken gehouden. De heer F. U. Verver, chef personeelsdienst concernstafdiensten, die het perso- neelscadeau, een prachtige Friese klok, overhandigde, greep niette min deze gelegenheid aan om de jubilaresse voor haar verdiensten voor het concern te prijzen. Vervolgens las hij nog een groot aantal gelukstelegrammen voor, waarna zich een lange rij van collega's en bekenden vormde, die de jubilaresse hun persoonlijke gelukwensen kwamen aanbieden. Stralend laten mevrouw en meneer Kromhout van der Meer zich op het zilveren jubileum van laatstgenoemde alle huldigingen welgevallen. Amsterdam Op donderdag 22 december jl. is het zilveren jubileum van de heer A. Spaan gevierd. De heer Spaan kwam in dienst op 23 december 1952 bij de N.V. Fina Cola als chauffeur, hiertoe aangezet door zijn toenmalige verloofde, nu zijn vrouw. De jubilaris heeft drie overnames en vier verhuizin gen van de drankenhandel V.D.FI. meegemaakt. Als hij terugkijkt, vindt hij dat de tijd erg snel voorbij is gegaan. De heer en mevrouw Spaan werden vergezeld door hun dochter en twee zoons, geëscorteerd door hun verloofdes. Zij werden door de heer J. van der Doll, gewestelijk manager, ontvan gen en toegesproken, die tevens de jubileumgratificatie uitreikte. Tijdens de receptie voor de medewerkers van de drankenhandel sprak de heer J. Verlaan, bedrijfsleider, hem toe, die de jubilaris tevens decoreerde. Daarna volgde een speech van de heer C van der Linden, die namens de medewerkers een cadeaubon overhandigde. De receptie werd op geluisterd door de aanwezigheid van de heer W. J. Veraar (voormalig directeur/eigenaar) die in gezelschap was van zijn echtgenote. hout werd geprezen om het feit dat hij toen niet gedaan heeft wat veel anderen in een dergelijke situatie wel doen, namelijk bij de pakken neer gaan zitten. ,,Hij heeft werkelijk de deur platgelopen om een baantje," vertelde de heer Jansen, ,,en eindelijk hadden we iets voor hem." Vanaf dat moment ging de jubilaris de lekecontroles bij zieke werkne mers verzorgen. De heer Jansen prees hem om de manier waarop hij zich het totaal andere werk had aangeleerd en om de wijze waarop hij zich van zijn taak kwijt. De jubilaris dankte tenslotte de heren Welmers en G. T. Kleiberg voor hun schriftelijke gelukwensen. Ook van de E.H.B.O. en enkele zieken waren gelukwensen binnengekomen. De heer Verlaan speldt hier zilveren jubilaris Spaan het ereteken op. Hattem Op 16 december 1977 namen de heren J. Schakelaar en T. van Assen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid van Van Olffen B.V. te Flattem. De heer Schakelaar, vergezeld van zijn echtgenote en de heer Van Assen werden op kantoor door de heer T. Zwaagstra, bedrijfsleider, ontvangen. Deze richtte eerst het woord tot de heer Schakelaar: In de acht jaren die u in ons bedrijf bent werkzaam geweest, heeft u zich doen kennen als een man met twaalf ambachten maar niét met dertien ongelukken," aldus de heer Zwaagstra. „Om een globale indruk te geven van het geen u zoal heeft gedaan, noemen wij om te beginnen het administre ren en uitzoeken van de retouremballage, toen nog met statiegeld. Daarna heeft u aan de lopende band gestaan, tanks met limonadesi roop gevuld, in de krimpfolieafdeling gewerkt, kortom teveel om op te De heer Verver biedt mejuffrouw Brouwers namens het personeel deze prachtige klok aan ter gelegenheid van haar 25-jarig jubileum. Amsterdam Op vrijdag 11 november jl. vierde de heer B. Kromhout van der Meer zijn zilveren jubi leum. De officiële ontvangst vond plaats in de lunch- kamer van de vestiging Van der Flelststraat. Hier werd de familie Kromhout van der Meer ontvangen door de heer P E. Jansen, hoofd personeeldienst van de Amsterdamse vestigingen. Voorts waren daarbij aanwezig me vrouw W. S. Wohlgemuth, de heer R. van Es van de plaatselijke per soneeldienst en bedrijfsverpleegster, zuster H. van Hardeveld, evenals de vroegere chef van de jubilaris, de heer A. N. van der Steen. Ir. R. W. Welmers, bedrijfsleider, was wegens verblijf elders verhinderd te komen. De heer P. E. Jansen overhandigde de heer Kromhout de envelop met inhoud en spelde hem het ereteken op de revers. In de Raadskelder, waar de receptie werd gehouden, begon de speech van de heer Jansen met de woorden dat Bauk helemaal geen toe spraken wilde. „Bij dit soort gelegenheden ontkom je daar niet geheel aan," volgens de heer Jansen. Wel beloofde hij het kort te houden. De heer Jansen herinnerde eraan dat de jubilaris als vrachtwagenchauf feur in dienst was gekomen. Na jaren deze functie te hebben uitgeoe fend, moest hij dit werk om medische redenen staken. De heer Krom- 24

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 24