Top of the hops NIEUWS UIT HET BUITEN LAND Tiger bier onderscheiden Nieuwe bottelarijcolonne Albra brouwerij Nieuwe general manager bij Athenian Brewery S'pore beer rated the best brew among 18 brands in HK contest Tiger bier van Malayan Brewe - ries Ltd., waarin Heineken een belangrijk aandeel heeft, is in een blinde proef-test als het beste bier te voorschijn gekomen. Deze test was georganiseerd door het Asian Wall Street Journal, die hiervoor een internationaal panel samenstelde. SINGAPORE NEW NATION Friday, September 23,1977 In totaal deden achttien biermer ken aan de test mee, afkomstig uit onder meer Japan, Australië, Indonesië en China. De bieren werden alle koel en op dezelfde temperatuur in een willekeurige volgorde geserveerd in onge merkte glazen. Buitenaanzicht van de nieuwe bottelarij in Schiltigheim. Medio juli 1977 is in de Albra brouwerij te Schiltigheim (Strasbourg) een begin gemaakt met de montage van bottelarijcolonne 7, ter vervanging van de bestaande colonnes 1,2 en 3. Een beeld uit de eerste fase van de montage. De nieuwe colonne heeft een capaciteit van 80 000 flessen per uur en is geschikt voor het verwerken van zowel eenmalige flessen als van retouremballage. In verband hiermee be staat de colonne in feite uit drie groepen bot telarijmachines, te weten apparatuur die bei de typen emballages behandelen kan, appa ratuur die uitsluitend eenmalige en appara tuur die alleen maar retouremballage verwer ken kan. De capaciteit, die bij de verschillende moge lijkheden hoort, bedraagt 80.000 flessen per uur voor de eenmalige emballage of 80.000 flessen per uur voor de retouremballage of voor beide typen emballage gelijktijdig 40.000 flessen per uur. Bij de retouremballage gaat het om vijf typen flessen (met een inhoud van 25 of 35 cl) die verpakt worden in vier typen kunststofkratten. De eenmalige emballage kent vier typen flessen met een inhoud van 25, 28 of 33 cl. Deze kunnen verpakt worden in dozen of in drie-, zes- of tienpakken. Deze pakken gaan in zogenoemde omdozen of worden in krimpfolie verpakt. Vanwege het beschikbare grondoppervlak en de volgens planning maximale capaciteit van de brouwerij is gekozen voor een gebouw met-verdiepingen. Op de begane grond komt het magazijn, terwijl de colonne op de eerste verdieping staat. Het vervoer van vol dan wel leeg goed op pallets zal op de begane grond plaatsvinden; het transport naar de bottelarij op de eerste verdieping zal per lift gaan. Het bottelarijgebouw, 150 meter lang en 45 meter breed, is bedoeld voor twee colonnes, no 7 en de in de toekomst te bouwen colonne 8. Op 6 oktober jl. vond in het Hilton ho(el te Athene de receptie plaats ter gelegenheid van de benoeming van de heer M. Tanes tot ge neral manager van Athenian Brewery S A De heer Tanes, voordien financial manager van onze Griekse dochteronderneming, werd hiermede de opvolger van drs. A. Miedema, die deze functie vervulde sinds het overlijden van de heer G. Hadzivassiliou in september 1976. Op de foto ziet u v.l.n.r. de heren drs. A. Mie dema, M. Tanes en J. v.d. Werf in gesprek met mr. A.F. Calkoen, onze ambassadeur in Grie kenland, die de nieuwe general manager ge lukwenst. Singapore's Tiger Beer has been rated the best among 18 brands in an in ternational contest or ganised by Iho Asian Wall Street Journal. In a report on the contest, the journal said one judge, Ian Campbell, grandmaster of the Hong Kong Hash House Harriers, a running and beer drinking associa tion, summed up the throughts of most judges by describing Tiger beer as a "fine all-round brew." Two judges ranked it ex cellent while the other five termed it good. The report said: "To dis pel any doubts that the grand winner profited from the order in which beers were tasted, it is worth not ing that Tiger was served midway through the con test." Tiger scored 23 points. Taiwan's national beer, Tai wan Beer, and Australia's Carlton Beer followed close ly behind with 22 points each. The report said the con test was organised to help settle one of the region's burning questions what are its best and worst beers. A panel of seven judges gathered on a sultry sum mer afternoon on the lawn of Hong Kong's Repulse Bay Hotel and sampled 18 different brews. The panel was multi-na tional including judges from Hong Kong, Japan, Canada. the US and Australia. The rules of the contest were simple. The beers were all chilled to the same temperature and served in random order in unmarked glasses. Each judge was asked to grade each beer either excellent (four points, good (three), fair (two) and poor (one). In cases where a judge in sisted that a particular beer was "undrinkable with no redeeming virtue" no points were awarded. The report said four of the 18 beers clearly outdis tanced the rest, each receiv ing more than 20 points of a possible 28-point maximum. Other beers that were rated were: Ashai (Japan) 21, Foster Lager Austra lia) 19, Anker (Malaysia) 17, San Miguel (Hong Kong- Philippines) 17. Saporo (Ja pan) 16. Snowflake (China) 16, Swan (Australia) 16, Kirin (Japan) 14, Yebisu (Japan) 14, Tsingtao (China) 12, Bintang (Indone sia) 11, Kingfisher Lager (India) 10, OB (South Korea) 10, Amarit (Thai land) 6, and Beer 33 (Viet nam) 6. 22

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 22