Alouette Kruseman: Marketing-assistente in vrije tijd veelgevraagd artieste illSSr Tijdens het Solistenfestival ter gelegen heid van het jaarlijkse muziekfestijn van de Bossche Heineken Fanfare, ongeveer anderhalf jaar geleden, heeft men haar kunnen horen: Alouette Kruseman (24), momenteel marketing-assistente van de Groep Gedistilleerd en Wijn in Amsterdam. Met haar Franse en Neder landse luisterliedjes, waarbij ze zichzelf op de gitaar begeleidt, verraste ze het Heineken publiek bijzonder. Voor Alouette was het niet haar eerste op treden. De laatste twee jaar heeft men haar menig keer kunnen horen in ver schillende radioprogramma's, terwijl ze al vanaf de schoolbanken gewend is voor publiek op te treden. En dan te be denken dat Alouette niet langer d,an twee maanden gitaarles heeft gehad en slechts een blauwe maandag zangles. ,,Mijn ouders wilden aanvankelijk niets van mijn gitaarspel weten. Ze dachten dat het slechts een bevlieging was en hadden liever gezien dat ik was doorge gaan met pianospelen. Ze vonden dat je dan een betere muzikale ontwikkeling kreeg." Via een vriend had Alouette echter de gitaarmuziek leren kennen en ze liet zich door niets of niemand weerhouden dit instrument te leren bespelen. Voor een tientje kocht ze er zelf één, waarop ze dagelijks oefende. „Zodra ik er echter bij zong, werd ik naar boven gestuurd," vertelt Alouette. Toch is ze van mening dat ze het voor een groot deel juist aan haar ouders te danken heeft, dat ze dit niveau in de vertolking van haar liedjes heeft bereikt. Kritisch „Toen het wat aardiger begon te klinken, wachtten mijn ouders er zich wel voor hun dochter te gaan ophemelen. Nee, ze bleven juist heel kritisch en stimuleerden me om het steeds opnieuw en nog beter te proberen. Daardoor werd ik voor me zelf ook steeds kritischer." Inmiddels was ze voor het eerst samen met haar „gitaar-vriendje" tijdens een school avond opgetreden. Hij speelde gitaar, terwijl zij zong. In de daarop volgende jaren stond ze alleen voor het schoolpu- bliek. Omstreeks 1970 begon ze ook zelf lied jes te componeren, wat ze nog steeds doet, Nederlandse, Franse en Engelse liedjes. „Als je door mijn tekstenverza meling bladert, merk je dat vele liedjes wat melancholiek zijn, en andere protesteren tegen oorlogen en mis standen, al dan niet op cynische wijze. Ik kan ook vaak alleen maar liedjes schrijven, als ik me een beetje verdrietig Alouette met haar gitaar:Daarop kan ik lek ker de spanningen van de dag afreageren. voel. Dan zit iets me op een gegeven moment zo hoog, dat het eruit moet. Drievierde van m'n nummers is dan ook in mineur, zeer tot verdriet van m'n va der. Een typisch voorbeeld van een nummer dat ik in een dergelijke weer spannige bui heb geschreven, is Wie de schoen past trekke hem aan Over tier, „,e "erle/fen zijr, ze te roddelen te m'sbruikt O. ze kletsen maar Zlnnen. u zult die va*, Wat aan Ben! met die naar h em'nnen ga mee eenml'*™1'* ik na aaCht aan WatT annker>' 9a even met heilig Kort daama H mee Na haar middelbare schooltijd vertrok Alouette voor een jaar naar het buiten land. Ze verbleef achtereenvolgens in Frankrijk, Duitsland en Engeland, om er talencursussen voor buitenlanders te volgen. In Duitsland werd ze lid van de club Franco-Allemand, waar veel Franse studenten en militairen lid van zijn. Deze jongelui hadden snel in de gaten dat A- louette hun avonden zeer muzikaal zou kunnen opvrolijken en zo trad ze er al spoedig voor hen op. In Engeland ging het al net zo en zette Alouette zelfs een heel cabaret op met nog twee mede studenten. 10

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 10