Twintig jaar Jumping Het gezelschap Up with People in actie. werkkring kan men zich nauwelijks den ken. Het enthousiasme van Up with People springt over op de toeschouwers als de elektrische vonk tussen twee los se draden. Ze zingen melodieën waar van de noten uit louter vreugde bestaan en hun dansen is een uiting van levens lust, die niet in bedwang is te houden. Maar dan plotseling is er rust en klinkt er een ernstig lied, gezongen door een hele jonge stem, die de wereld van haar dwaasheid wil afbrengen. Oh hemel, wat is het aanstekelijk. De le den van de groep begroeten elke vreemde als een vriend en reiken het publiek de hand onder het dansen, net alsof ze zo vol van geluk zijn, dat ze de overvloed wel met een ander moeten delen. Na een lang applaus, een toegift en veel handen geven, gingen we weer de grauwe middag in en vroegen ons af of je als jeouder bent.de zon ook door je eigen enthousiasme en vreugdevolle blik op het leven, zó kan laten schijnen als deze jongelui. Het is zeker het proberen waard en dat 'Up with People' hun toe schouwers op die gedachte brengen, is de grote verdienste van deze groep. wilden laten zien wat ze konden en ook hun dank betuigen voor de gekregen gastvrijheid. Ze waren leden van de groep 'Up with People' een gezelschap, dat geheel be staat uit jonge mensen van vele, vele nationaliteiten rondom een kern van be roepskrachten. Ze geven een avondvul- Jumping Amsterdam hield dit jaar zijn vierde lustrum. Een feestelijke gebeur tenis, die van donderdag 27 tot en met zondag 30 oktober liefst 25.000 bezoe kers trok. Ook nu weer was het RAI- complex het middelpunt van dit belang rijkste indoor concours hippique. Men kon hier niet alleen genieten van een wervelend ruiterfestijn, in de pauzen was er ruimschoots gelegenheid de ver schillende stands te bezoeken. De weg naar de Heineken stand was schijnbaar goed te vinden, want daar was het steeds gezellig druk. Ook de Whitbread bus, waaromheen een sfeervolle bar ge creëerd was, trok vele gasten. En dan het hippische gebeuren zelf. Hoewel volgens sommige kranten ver schillende ruiters niet geheel tevreden meer zijn over dit festijn, en de doorge winterde bezoeker klaagt over inslapen van het concours, was het ook dit jaar weer ruimschoots de moeite waard. Onder de 37 ruiters van wie zes Neder landers, bevond zich ook captain Mark Philips, echtgenoot van de Engelse prinses Anne. Hoewel zijn specialiteit de 'military' is, legt hij zich de laatste jaren steeds meer toe op springconcoursen. Op zondagmiddag werd gereden om de Grote Prijs van Nederland, beschikbaar gesteld door Heineken N.V. Mevrouw A. van der Zee, echtgenote van de heer J. van der Zee, groepsdirecteur Gedes tilleerd Wijn overhandigde de Heine ken prijs aan de Brit Mike Saywell (zie foto), die met Miniature de beste presta tie leverde. Traditiegetrouw wordt de Jumping iedere middag en avond besloten met een show. Dit jaar verzorgde de West- duitse Gabriela Grillo een aantal specta culaire dressuuronderdelen en gaf het Engelse echtpaar Frank en Cynthia Haydon een voorstelling met vier Hack- ney-paarden. lende voorstelling voor iedereen, die dat wil tegen een bepaalde vergoeding. De medewerkers worden niet betaald. In tegendeel, ze geven geld voor het recht om een jaar lang mee te mogen doen. Betalen om hard te werken: Wie vind je zo gek? Bijna iedereen, die de groep be zig heeft gezien, want aanstekelijker

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 47