TAEKWON-DO VERENIGING IN DEN BOSCH JAARCONCERT WAS MUZI KALE HAPPENING Onze vestiging in 's-Hertogenbosch heeft er sinds 1 november jl. een nieuwe vereniging bij. Deze vereniging is een onderafdeling van de personeelsver eniging en heeft de exotische naam van Taekwon-Do gekregen. Taekwon-Do is een vereniging van 24 Heineken medewerkers die deze Ko reaanse karatesport gaan beoefenen. Zondagmorgen 13 november was de eerste training. Deze werd gehouden in de kantine van de brouwerij onder lei ding van de heer J. Willems, 1e dans- leraar. Gezien de overweldigende belang stelling bij de jeugd gaat in januari aan staande de jeugdgroep van start. Geïnteresseerden kunnen zich nog op geven bij het bestuur, te weten de heren J. M. Beckmann en W. M. J. Klijn, beiden werkzaam in de controlekamer van de bottelarij. Schwestern Brüder" uit de opera Undine van Lortzing ten gehore bracht. Het op treden van de sopraan en de tenor, de ene keer alleen en dan weer samen met het koor, bracht een enorme afwisseling in het programma voor de pauze. Tijdens de pauze werd iedereen volop in de ge legenheid gesteld de dorst te lessen. Aan de grote bar in de kantine was het een drukte van belang, terwijl enkele dames goedvoorziene dienbladen rond brachten. Mochten de concertgangers van het bier in de pauze een beetje soe- zig zijn geworden, dan was men meteen weer klaarwakker, toen de Heineken drumband onder leiding van de heer P. de Leeuw direct na de pauze de J.B.C.- mars inzette. De drumband gaf vijf swingende nummers weg, die de stemming er goed inbrachten. Na het optreden van de drumband volgde de Heineken Fanfare. Ook deze had een enorm succes. Vooral het nummer „Trumpet Filigree" van Harold L. Wal ters sloeg zo aan bij het publiek, dat het kwartet dat het had uitgevoerd er nog een herhaling van gaf. Na het concert bleef iedereen nog geruime tijd bijeen, om in de gezellige stemming die na deze muzikale happening was ontstaan, wat na te praten en een glaasje te drinken. In een overvolle kantine van onze vesti ging in Den Bosch bood de Heineken Fanfare zaterdagmiddag 5 november jl. de Heinekenmedewerkers haar traditio nele jaarconcert aan. De heer A. de Mug, voorzitter van de Heineken Fanfare, heette alle belangstellenden van harte welkom. Vervolgens was het de beurt aan het Vughts Mannenkoor onder lei ding van Theo Kroon, dat deze keer te gast was op dit jaarconcert. Het koor zette in met „Die Nacht" van F. Schubert. Frans Wilmont begeleidde het koor op de piano en Frans Soulier op de gitaar. Bij de twee volgende nummers traden op Leni Moonen, sopraan, en tenor Jean Peters. Leni Moonen zong onder meer „Voi che sapete" uit La Nozze di Figaro van W A. Mozart, terwijl Sopraan Leni Moonen (links) en teno'rlJean Peters hierna het lied "Vater Mutter Peters (rechts) met op de achtergrond het Vughts Mannenkoor. De Heineken Fanfare onder leiding van Karei van Dijck in actie voor de goed gevulde zaal. dewerking deze dag zo'n succes was geworden. De eerste drie prijzen gingen naar de teams, K. Bander, A. Burgers en R. Hof dijk. Deze prijzen bestonden uit respec tievelijk een autocassetterecorder als eerste prijs, een koffieautomaat als tweede prijs en een stoomstrijkbout als derde prijs. De overige zeven prijzen be stonden uit gereedschappen, zoals on der meer sleutelsets. Startnummer 13, het team van de heer R. Thie, ontving de poedelprijs. Hoewel dit officieel tegen de spelregels is, meende de spelcommissie als uitzondering deze prijs te moeten toekennen voor de originele wijze waar op de heer Thie zijn auto met Heineken vignetten had versierd. Tenslotte nog iets over tekenaar Henk Visser. Een gesprek na afloop leerde veel over deze talentvolle hobbyist. Het uitbeelden van kleine dieren die iets menselijks doen bleek een duidelijk on derdeel te zijn van zijn tekenstijl. Mis schien heeft het iets te maken met de manier waarop hij zo'n tien jaar geleden met zijn hobby is gestart: in de school banken tijdens lessen die hij öf al kende óf niet zo interessant vond, doodde hij de tijd, zoals de meesten van ons wel zullen hebben gedaan, door het uitteke nen van leraren. Na de middelbare school is hij doorgegaan met tekenen. De toto van de maand Is een opna me van de heer J. W. Timmer, groep P. A. (Promotieklasse A.). Hij nam hem vanaf een flat in Katwijk met de lens richting zee. De heer Timmer gebruikte tevens een groothoek, waardoor het weidse" land schap verkregen werd. De wolken zijn zo mooi doortekend door het gebruikte geelfilter. De jury was van mening dat dit een technisch fraaie foto is. Vooral in zijn militaire diensttijd kon hij zich uitleven op de tekenkamer. Verder produceerde hij ook trouwkaarten en uitnodigingen voor feesten aan de lo pende band. Misschien wordt Henk Vis ser, die ook tekenlessen volgt, nog eens de opvolger van de helaas kortgeleden overleden geestelijke vader van Astérix de Galliër en Lucky Luke, want het is zijn wens om ooit eens een stripverhaal te maken. 40

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 40