OPEN DE SLUITER! FOTOWEDSTRIJD SPORTDAG PUZZELRIT AMSTERDAM MOEILIJK MAAR GESLAAGD en de lichtste 25 gram. De Heineken vis sers vingen 27 stuks met 2050 gram, de NAAFI vissers 14 stuks met 1625 gram, waarbij natuurlijk de vraag gesteld kan worden of deze laatsten niet te veel van hun katapults gebruik hebben gemaakt en daardoor de in hun stekken zwemmende vissen geen behoefte meer hadden om in hun aas te bijten. De wis seltrofee werd dit jaar gewonnen door Heineken. De prijs voor de grootste en zwaarste vis kwam toe aan NAAFI-visser Dave Smith, de prijs voor de meeste vis met het grootste totaal gewicht werd gewonnen door de Heineken visser Wil lem Both: 12 exemplaren met 700 gram. Bij het aangekleed biertje, na afloop, in restaurant Spaander te Volendam werd het succes van deze eerste wedstrijd uitvoerig besproken. De volgende wedstrijd zal plaats vinden in West- Duitsland, waarbij van de kant van de NAAFI werd gevraagd reeds zaterdags te komen, zodat zaterdagsavonds nog een feestje gebouwd kan worden. Al met al een groot succes voor onze jubilerende visvereniging die voor de komende maanden, zoals uit onder staande opgave blijkt, nog een groot aantal activiteiten op haar programma heeft staan. Nieuwe leden zijn altijd wel kom; de maandelijkse contributie be draagt zeven gulden inclusief vervoer, aas en deelname aan zeevissen. Aan melden via de secretaris, de heer W. N. Peijpers op toestel 3369. Programma Heineken visclub H.A.B. (Hengelaars altijd beet) Amsterdam: 21 januari 1978 Contactavond februari 1978 Filmavond (datum naderte bepalen) Baarswedstrijd Witviswedstrijd Zeevissen op de Waddenzee 4 maart 1978 1 april 1978 22 april 1978 6 mei 1978 27 mei 1978 10juni1978 Karperdag 19 augustus 1978 Witviswedstrijd 16 september 1978 Baarswedstrijd 30 september 1978 Feestavond met prijsuitreiking Attentie! Fotoclub Heineken Rotterdam be staat eind 1978 vijftien jaar. Dit heuglijke feit moet gevierd worden en hoe zou dit beter kunnen dan met een grote foto- en dia wedstrijd onder de titel ,,Open de sluiter". Alle Heineken medewerkers en hun gezinsleden, waar ook ter wereld, kunnen meedingen naar aantrekkelijke prijzen. Ook ligt het in de bedoeling de beste foto's in een rondreiscollectie te plaatsen, die in de Nederlandse bedrajvef zal worden getoond. De onder werpen zullen zodanig worden gekozen, dat ook de minder geoefende amateurfotograaf evenveel kans maakt als de ge routineerde. Nadere mededelin gen zullen in het eerstkomende nummer van Vers van 't Vat opge nomen worden. In samenwerking met de Heineken Fo toclub Zoeterwoude zette de perso neelsvereniging Heineken Zoeterwoude een fotowedstrijd op touw met als on derwerp de concern-sportdag. Daar het aantal inzendingen gering was en de kwaliteit veelal niet geschikt voor publikatie, heeft de jury van de fotoclub slechts één prijs kunnen toekennen. De winnende foto werd gemaakt door de heer W. Stolte van de vestiging Heineken Zwolle. De jury vond dat deze foto van een biljarter het best voldeed aan het gestelde onderwerp en ook kwalitatief aan redelijke eisen beantwoordde. Op 15 oktober 1977, een prachtige herfstdag, startte om 10.00 uur vanaf de brouwerij aan de Mauritskade te Am sterdam, de eerste van een rij van 66 auto's om te beginnen aan de moeilijkste van alle tot nu toe gehouden twaalf jaarlijkse puzzelritten voor het personeel en hun familie van de vestigingen in Amsterdam. De organisatoren van deze zeer ge slaagde dag, de heren H. A. Hesse en J. Wimmers, respectievelijk chef interne dienst van de Amsterdamse brouwerijen en chef garagewerkplaats van de vesti ging aan de Mauritskade, hadden de goede bedoeling om alle deelnemers vlot uit Amsterdam te krijgen. Het tegen deel gebeurde: de meeste deelnemers zaten na korte tijd al helemaal vast. Uw correspondent zag zich zelfs ge noodzaakt om na een uur weer naar het startpunt terug te keren om uit te zoeken waar hij nu verkeerd was gereden. Het mocht niet baten, want samen met nog 18 deelnemers werd hij na het uitrijden van de rit, gediskwalificeerd. Velen zochten langs de Amstel tever geefs een motorschip Johannes, maar inderdaad, volgens de spelregels, hoef de men niet uit de auto te stappen om vlakbij de Amstel, rechts van de weg, een bordje te zien met het opschrift: M. S. Johannes, nr. 7. Kort na de eerste tijdcontrole, waar iedereen de opdracht kreeg om een ge kookt ei mee te nemen naar de volgende controle, vroeg iedereen zich af wat ons toch op deze verlaten weg aan maandag deed denken. Het distributiecentrum Bullewijk, waarvan de naam Heineken goed zichtbaar was, bleek te worden bedoeld. De grootste moeilijkheid van de hele Op dit punt in de gemeente Driemond raakten vele deelnemers aan de puzzelrit het spoor bijster. puzzelrit deed zich voor aan het einde van de weg door het Gein, waar men na „2 x rechtsaf", „richting 11" moest vol gen. Velen hebben hier de moed opge geven en tijdsoverschrijdingen van 30 tot 120 minuten aan de volgende con trole waren geen uitzondering. Bij de tijdcontrole, tevens rustpauze van 45 minuten in restaurant De Viersprong, kon ongeveer 80 procent van de deel nemers inderdaad een gekookt ei tonen: door de één gekocht voor 35 cent bij een cafetaria, door de ander bij een boerderij voor één gulden! Het tonen van een dobbelsteen bij de geheime controle gaf veel meer proble men: slechts vijf deelnemers konden er een laten zien! De overige 61 deelne mers en u raadt het al, uw correspondent hoorde daar ook bij, realiseerden zich niet dat zij allen een afbeelding van dobbelstenen bij zich hadden! Immers, de maker van de fraaie omslagtekening, Henk Visser van het laboratorium Am sterdam II, had rechtsonder twee ko nijnen getekend, die aan het dobbelen waren. Bij terugkomst na de moeizame puzzelrit bleek iedereen toch nog in een goed humeur te zijn, mogelijk mede dank zij de prachtige route die was uitgestippeld, het mooie weer, de erwtensoep van de familie Joosse en de gezellige sfeer in de sportzaal van de brouwerij waar de band The Old Timers zorgde voor dansmu ziek. Hier werden ook de prijzen uitge reikt aan de tien prijswinnaars. Voordat de heer Hesse het woord gaf aan ir. R. W. Welmers, bedrijfsleider van de Amsterdamse vestigingen die de prijzen uitreikte, dankte hij, mede na mens zijn collega-organisator de heer Wimmers, al diegenen dankzij wier me- ln groepjes gingen de teams soms bij elkaar te rade om de route weer terug te vinden. 39

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 39