JUBILERENDE VISCLUB WON WISSELTROFEE FOTOWEDSTRIJD „OM DE KOPEREN BROUWKETEL" EVENEMENTEN MET CONCERNELEMENTEN De wisseltrofee die door de Heineken henge laars werd gewonnen. De fotowedstrijd voor het personeel, die in Vers van 't Vat no. 3, mei 1977, werd aangekondigd, heeft helaas bijzonder weinig reacties opgeleverd. Hoewel het onderwerp evenementen met con cernreclame of -deelname niet ge makkelijk was, hadden wij van de vele amateurfotografen onder onze lezers toch wel een aantal ,,schoten-op-het- doel" verwacht. Een oorzaak van de ge ringe deelname is wellicht, dat de eve nementen, die voor deze wedstrijd in aanmerking kwamen, niet altijd direct naast de deur van de verschillende ves tigingen plaatsvonden. Hoe het ook zij, de enige inzending die aan de voorwaarden om in aanmerking te komen voor een prijs voldeed, was die van de heer R. F. M. van Vliet, werkzaam op de afdeling centrale diensten thuis- verbruik te Amsterdam (Mauritskade). De heer Van Vliet stuurde ons twee ge slaagde opnamen van concernreclame bij autoraces, compleet met enkele mot to's. Met deze inzending won hij de eer ste prijs, ƒ150,— in groep 1 (zwart/wit foto's) en kwam hij tevens in het bezit van de wisselprijs, een koperen brouw ketel in miniatuur. Wij wensen de heer Van Vliet van harte geluk met dit resul taat. Mét hem betreuren wij dat van enige competitie nauwelijks sprake is geweest. Wij hopen van harte dat bij een volgende uit te schrijven fotowedstrijd meer ca- merabezitters in beweging zullen ko men. Met deze inzending, waarvan de bovenste fo to bekroond werd, won de heer Van Vliet de eerste prijs en kwam hij in het bezit van de wisselprijs, de miniatuur koperen ketel. De opnamen werden eind augustus jl. op het cir cuit van Zandvoort gemaakt. De weergoden waren ons na een regenachtige zaterdag op zondag 23 oktober jl. bijzonder terwille om de eerste viswedstrijd tussen de hengelaars van de NAAFI, Navy, Army and Airforce Institute uit Krefeld, Duits land en die van de Amsterdamse visclub van Heineken te doen slagen. De NAAFI is een van onze belangrijke afnemers in West-Duitsland en via de exportafdeling kwam de relatie tot stand om dit bijzondere contact te leggen. De Heineken visclub H.A.B.-Amsterdam is opgericht op 13 september 1962 en viert dus dit jaar haar 15-jarig jubileum. Het is de grootste onderafdeling van de Amsterdamse personeelsvereniging en zij telt momenteel 75 actieve leden. Af gesproken werd jaarlijks een vis wedstrijd te organiseren met als inzet een fraaie wisseltrofee en daarnaast de mogelijkheid te scheppen om aan el- kaars bijzondere visevenementen deel te nemen. Deze eerste viswedstrijd werd gehouden te Den lip, nabij natuurreservaat Twiske, in de Ringvaart. De opzet was dat elk team met tien man zou deelnemen; he laas was een van de NAAFI-vissers ver hinderd hetgeen in de sportvisserij geen al te groot probleem is aangezien dan een reserve van de andere visclub invalt. Gevist werd ditmaal volgens de spelre gels van de NAAFI; verbazing wekte wel de voorwaarde dat de vissers voor de wedstrijd één uur nodig zouden hebben om hun visstek te verkennen en hun uit rusting in orde te maken, hetgeen de Amsterdamse vissers in minder dan tien minuten doen. De verbazing werd nog groter toen onze vissers de NAAFI-uit- rusting konden bewonderen waaronder zelfs katapults om lokaas over een af stand van 10 tot 15 meter naar de dobber te schieten. Gevreesd werd dan ook dat onze vissers met hun simpele hengeltje het loodje zouden leggen. Dat er vis te vangen viel, bleek al spoedig toen het eerste lokaas als demon stratie werd weggeschoten, hetgeen blijkbaar een dusdanige onder-water verkeersopstopping veroorzaakte, dat een aantal vissen zich met sprongen boven water verplaatste. Dat ze zich ook lieten vangen, bleek bij het einde van de wedstrijd toen de balans werd opge maakt. De totale buit van de twintig hengelaars was 41 stuks met een totaal gewicht van ruim zeven pond, de zwaarste woog 450 38

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 38