G. C. de Lange H. Nuberg B. van 't Veer Amsterdam Op 14 oktober, om organisatorische re denen een dag na de officiële datum, vierde de heer H Nuberg zijn 25-jarig jubileum. Vijfentwintig jaar gele den, op 13 oktober 1952, kwam hij in dienst in de smederij van de brouwerij aan de Mauritskade. Nu is hij werkzaam als eerste draaier in de mechanische werk plaats. De heer en mevrouw Nuberg werden op deze dag in de Raadskamer van de brouwerij ontvangen door ing. C. Ham, hoofd technische dienst, de heren R. G. Louwinger, chef werkplaatsen, J Hilgers, chef mechanische werkplaats, M. Brouwer, namens het jubi leumfonds, P. E. Jansen, chef plaatselijke personeelsdienst, H. J. G van der Pal, F. L. M. van Scherpenseel en mevrouw S. van Kooten namens de personeelsdienst. Later voegde de broer van de jubilaris, de heer R. H. Nuberg, directiechauffeur, zich bij het gezelschap. De heer Ham overhandigde de gouden speld en gratificatie behorende bij dit 25-jarig jubileum. Hij wenste de heer Nuberg geluk met dit jubi leum en dankte hem voor het vele verrichte werk. De heer Brouwer overhandigde voor de laatste keer de envelop met inhoud namens het jubileumfonds. „Tegen het protocol in", zo zei de heer Hilgers, „wil ik toch graag een korte toespraak houden." Namens de collega's overhandigde hij de heer Nuberg een envelop met inhoud „We horen nog wel wat je er voor koopt!" Mevrouw Nuberg kreeg een prachtige bos bloemen. Op de drukbezochte receptie waren behalve de vele collega's en de kinderen en kleinkinderen van de familie Nuberg, ook de heren G. T Kleiberg, directeur personeelszaken Divisie Nederland, en ir. R. W Welmers, bedrijfsleider van de Amsterdamse vestigingen, aanwezig. af en toe een zevende door te drukken. Maar wij zouden hier niet staan als we je als collega niet zouden waarderen." De heer Veen overhan digde na zijn toespraak de jubilaris een „drankje", terwijl hij mevrouw De Lange in de bloemen zette. De drukte tijdens de receptie kan men afleiden uit het feit dat de Raadskamer al snel te klein werd zodat de menigte zich moest ver plaatsen naar de Gijsbreghtkelder. Dat het daar gezellig was, laat zich raden. Amsterdam In de Raadskamer van de brouwerij aan de Mauritskade werd op 7 oktober j.l. feest gevierd. De reden lag voor de hand: de heer G. C. de Lange was 25 jaar bij ons concern! De heer en mevrouw De Lange en hun drie kinderen werden ontvangen door drs. A. H. Gerards, adjunct directeur fysieke distributie en de heren H. J. Lindeman, chef landelijk extern transport, J. H. Snel, chef expeditie Amsterdam, F. J. Kristel, namens het jubileumfonds, H. J. G. van der Pal, F. L. M. van Scherpenseel en mevrouw S. van Kooten namens de personeels dienst. Allereerst besprak de heer Lindeman de loopbaan van de jubilaris. Via Tims drankengroothandel werd de heer De Lange in april 1970 aan gesteld op de Bettoweg te Rotterdam. Zijn functioneren aldaar was voor de heer Lindeman aanleiding om, zoals hij zei, „het voor u allen bekende dambord te voorschijn te halen." Het gevolg was dat de heer De Lange op 25 november 1974 werd aangesteld als onderchef expe ditie in Zoeterwoude, waar het niet altijd mogelijk was de 8-urige werkdag te hanteren. Op 1 maart van dit jaar is de heer De Lange aangesteld als onderchef expeditie Amsterdam. Ten slotte sprak de heer Lindeman zijn dank en respect uit voor het werk en de studies die deze „man zonder franje" heeft verricht. Na zijn toespraak overhandigde de heer Lindeman de gouden speld en de gratificatie. De heer Snel sprak over de instructie die hij met betrekking tot de De heer Lindeman spelt jubilaris De Lange de gouden speld op ter gelegenheid van diens 25-jarig dienstverband. inwerkperiode van de heer De Lange had gekregen: zo veel mogelijk de vrijheid laten tijdens de inwerkperiode! „Terugblikkend", zo zei hij, „vraag ik mij af waarover ik mij zorgen heb gemaakt. U hebt het mij gemakkelijk gemaakt om u de vrijheid te laten, door de blijmoedigheid en het zelfvertrouwen waarmee u het werk aanpakte." De heer Snel noemde de heer De Lange ook een goede luisteraar, een praat paal,waarvoor hij zijn dankbaarheid uitsprak. Hij hoopte dat de heer De Lange nog vele jaren in goede gezondheid en blijmoedigheid en ges teund door zijn vrouw bij het concern mag werken. Namens het per soneel overhandigde de heer Snel een envelop met inhoud, een stel boeken in romanvorm over de oorlog, een platenbon en een fraai boeket voor mevrouw De Lange. De heer E. D. Veen, afdelingschef intern transport Amsterdam II, me moreerde onder andere de routing van de vrachtwagens op het terrein: „Je weet dat er maximaal zes wagens kunnen staan. Toch probeer je er De heer Van 't Veer laat zich na 25 jaar trouwe dienst het bier nog steeds goed smaken. De heer en mevrouw Nuberg bij het be treden van onze vesti ging aan de Maurits kade om aldaar het zilveren jubileum van de heer Nuberg te gaan vieren. 30

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 30