Vlootfeesten Den Oever. Hoewel de Bierboeier kleiner is dan de schepen op de achtergrond, is hij wel een van de opvallendste verschijningen. rondvaartboten tegen vol met school kinderen. Als ik dan bijvoorbeeld zoals vlak na de Jutteractie petjes of ballonnen over heb, deel ik die aan hen uit." Na tuurlijk krijgt de Bierboeierkapitein de hele dag opmerkingen te horen of geba ren te zien, die erop wijzen dat iedereen die hem tegenkomt wel zin heeft in een pilsje. Dirk vangt dat op de hem eigen originele wijze op: „Als er jongelui aan de kant om een pilsje staan te schreeu wen, blijf ik vaak express in het midden van de gracht liggen en daag ze uit naar m'n ton te komen. Sommigen springen dan inderdaad het water in en zwemmen naar de Bierboeier toe. Dan hebben ze wel een pilsje verdiend, vind ik." erg veel aandacht. Later werd ik echter door een Franse regisseur benaderd, die de Bierboeier wilde filmen voor een filmpje voor de N AT.O. Ik verstond geen stuiver van wat ie zei, maar wel be greep ik dat ik 's avonds nogmaals met de Bierboeier tussen die oorlogs schepen door moest varen. Zelf vond ik dat het hoogste wat ik voor Heineken heb kunnen bereiken. Dat je als re clame-object tussen die grote oorlogs schepen in gefilmd wordt voor een film voor de N A T.O.!" Inmiddels is voor Dirk Willemse een pe riode van rust aangebroken, aangezien hij alleen in de zomermaanden met de Bierboeier de Amsterdamse grachten en allerlei andere waterwegen door heel Nederland verspreid, bevaart. Maar reikhalzend kijkt hij alweer uit naar het volgende seizoen. Al zou ik nog maar één been kunnen verzetten, dan zou ik toch nog proberen te werken," zegt hij. „Want als ik thuis zou moeten blijven, dan is het gauw met me gedaan, denk ik." Dirk Willemse in zijn element. RONDJE HEINEKEN Soms neemt hij de gretige bierliefheb bers aardig bij de neus. Dan vraagt hij of ze soms zin hebben in een rondje Hei neken en wanneer men enthousiast ja- geknikt heeft, zet hij zijn stuurwiel vast, waardoor de Bierboeier vanzelf een rondje draait. „De mensen staan dan met open mond te kijken en voordat ze van hun verbazing bekomen zijn, ben ik alweer verdwenen." Vanzelfsprekend zorgt Dirk ervoor op alle grote water sportevenementen aanwezig te zijn. „Dan maak ik wat rare capriolen met m'n ton en deel het één en ander uit, zoals petjes, stickers, foto's of ballonnen. Soms doe ik ook wel spelletjes met het publiek." Een hoogtepunt in zijn carrière als Bier boeierkapitein was de Vlootshow op het IJ ter gelegenheid van het 700-jarig be staan van Amsterdam. „Al varend tussen die grote oorlogsschepen door, trok ik

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 29