Henk Reinders vindt zijn zeeaquarium een uitdaging Henk Reinders voor zijn zeeaquarium. Hoewel afkomstig uit Assen en dus eer- wordt niet moe er naar te kijken. „Het zeeaquarium. „In eerste instantie ben je der vertrouwd met de Drentse heide dan idee, dat je iets in je kamer hebt, dat ei- vooral onder de indruk van de prachtige met het strand, is Henk Reinders (27), genlijk alleen in diepe zee leeft, is heel kleuren. Je vraagt eens hoe hij eraan medewerker van onze afdeling planning fascinerend," aldus Henk. „Vanaf de tijd komt en wat voor boeken je erover moet en control van de Divisie Internationaal, dat ik hier in IJmuiden ben komen wo- lezen, om er meer over te weten te ko- helemaal gebiologeerd door de zee. Dat nen, zo'n jaar of acht geleden, ben ik me men en zelf zo'n aquarium te kunnen merk je dan ook direct als je zijn huiska- steeds meer voor het leven in zee gaan houden. Voor je het weet, zit je er hele- mer in een flat in IJmuiden binnenstapt, interesseren. Ik maakte vooral in 't begin maal in." Een levendig kleurrijk zee-aquarium vol vele wandelingen langs het strand en Behalve dat zo'n zeeaquarium prachtig met allerlei vissen, planten en zee-dier- vaak vond ik dan wel iets dat uit zee af- van kleur is, noemt Henk Reinders nog tjes beheerst het hele kamerbeeld, want komstig is, zoals krabbetjes of legio andere aspecten, waarom hij het schelpen." prefereert boven een zoetwateraqua- Aanvankelijk begon Henk Reinders vijf rium: ImM. r^g jaar geleden met een zoetwater- M r' aquarium. Dit heeft hij drie jaar gehad. MILIEU WUV Hf Op een dag liep hij echter bij een vriend „In de eerste plaats is alle leven uit zee O1 'VS.' -- k binnen en zag daar voor het eerst een ontstaan, wat het voor mij dubbel inte- Een zeeanemoon, waar de twee anemoonvissen juist in zwemmen. Een kokerworm waar je ook zit, je moet er wel steeds naar kijken. Voortdurend gebeurt er iets in het aquarium, dat zo'n anderhalve meter breed is en een halve meter hoog en diep. Dan komt er een kappersgar naal naar voren lopen, of een grote gele zeeanemoon kruipt van achter de rotsen vandaan, een vuurrode zeester loopt over de aquariumruit naar de andere kant, of de wasrozen openen zich opeens als grote rode monden. Men

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 14