2 De nieuwbouw in het buitenland ken merkt zich meestal niet door spectacu laire hoogtepunten. Desondanks wordt jaarlijks een flinke vergroting van de produktiecapaciteit verkregen door uit breiding van bestaande brouwerijen en de bouw van nieuwe eenheden ten be hoeve van met ons verbonden bedrijven. Op dit moment zijn twee montageteams actief bij Nigerian Breweries Ltd. in ver band met uitbreidingen van de brouwe rijen te Aba (foto 1) en Kaduna (foto 2). Na voltooiing van de montage zal de jaarcapaciteit van deze brouwerijen re spectievelijk ruim 500.000 hl en 375.000 hl per jaar bedragen. Even buiten N'Djamena, de hoofdstad van Tsjaad, is de montage van een nieu we brouwerij onlangs begonnen. De ge bouwen zijn nu zover gevorderd dat de eerste konische tanks kunnen worden geplaatst (foto 3). Voor Nederlandse be grippen zijn deze tanks klein. Ze hebben een capaciteit van 440 hl, net iets meer dan tien procent van de inhoud van de tanks in Zoeterwoude. De problemen, die overwonnen moeten worden om de tanks op hun plaats van bestemming te krijgen, zijn echter min stens zo groot. Na aankomst per schip in Douala moe ten de tanks over een afstand van ruim 1500 km over een soms ongeplaveide weg worden vervoerd, waarbij een vijftal bruggetjes moet worden genomen. Het overeind zetten van de tanks is evenmin een sinecure, omdat er in het hele land geen kraan te vinden is die zo'n karwei aan kan. Van profielstaal moet nu eerst een bok gemaakt worden, die zwaar genoeg is om de tien ton we gende tanks op hun plaats te hijsen. Zo ver is het echter nog niet, want het zal nog wel even duren voordat de zestien tanks de enorme afstand over de weg hebben afgelegd. De collega's, die zich met dit werk bezig houden, zijn echter wel gewend te roeien met de riemen die ze hebben en tot nu toe zijn ze er altijd weer in ge slaagd de problemen te overwinnen. Mede door hun inspanning en doorzet tingsvermogen is het mogelijk, in sa menwerking met de vele partners van het Heineken concern,jaar in jaar uit de produktiecapaciteit ook in het buiten land te vergroten. D.L. Uitbreidingen en nieuwbouw- activiteiten in het buitenland

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 7