no Is Pensionering F. N. Belderink Afscheid mej. H. M. Evers L. Verheijen ai ammk 11liil-W i :us'ir De heer Belderink werd bij zijn afscheid fleurig ge decoreerd. Amsterdam Op woensdag 20 juli jl. heeft de heer F. N. Belderink officieel afscheid genomen van de brouwerij in ver band met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Belderink was gedurende zijn dienstverband na een korte periode in de bottelarij, corveeër in de personeelskantine. Hij gaf zich zelf in die periode de persoonlijke titel van „floormanager" in plaats van corveëer. Op deze dag werd de heer Belderink samen met zijn vrouw en dochter ontvangen door ir. R. W. Welmers op diens kamer aan de Mauritskade te Amsterdam. Behalve de heer Welmers, be drijfsleidervan de Amsterdamse vestigingen, waren hierbij ook aanwezig de heren H. A. Hesse, chef interne dienst en tevens chef van de heer Belderink, H. A. Joosse en K. Zwart, twee collega's, M. Brouwer van het Jubileumfonds en P. E. Jansen, chef plaatselijke personeeldienst en mevrouw S. van Kooten- Pinke, eveneens van de personeeldienst. Uit handen van de heer Welmers ontving de scheidende heer Belderink een envelop met inhoud. Namens de collega's overhandigde de heer Hesse een cadeau onder couvert. Als laatste gaf de heer Brouwer de envelop van het Jubileumfonds. Gevraagd naar de bestedingsdoeleinden van dit geld zei de heer Belderink dat hij dit met zijn vrouw, die voor deze gele genheid prachtige bloemen had gekregen, zou overleggen. Gezien zijn grote belangstelling voor de operamuziek hebben wij een vermoeden... Amsterdam „Met Heineken, goedemorgen", is iets dat wij juffrouw H. M. Evers helaas niet meer zullen horen zeggen. Na een bijna 33-jarig dienstverband in de functie van telefoniste heeft zij namelijk op 21 juli jl. op de brouwerij aan de Stadhou derskade te Amsterdam officieel afscheid genomen in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Op deze feestelijke dag werd zij in de lunchkamer ontvangen door de heren dr. H. P. Meppelink, directeur concern stafdiensten personeelszaken, ir. R. W. Welmers, J. Siep, algemene zaken Divisie Internationaal, P. E. Jansen, H. A. Hesse en mevrouw W. S. Wohlgemut. Daarna werd juffrouw Evers door de vele collega's en belangstellenden onder har telijk applaus verwelkomd in 't Koelschip. Kort daarop rinkelde de telefoon die op het tafeltje van juffrouw Evers was opge steld. De laatste keer in functie nam zij, duidelijk verbaasd, de telefoon op met het voor iedereen bekende: „Met juffrouw Evers!" De stem aan de andere kant van de lijn, die dank zij de perfecte technische verzorging voor iedereen via de luidspre kers uitstekend verstaanbaar was, bleek te zijn van de heer Hesse, chef van de jubilaresse, die belde vanuit een nabijge legen telefooncel. Via dit communicatiemiddel richtte hij zijn toespraak tot juffrouw Evers. Nadat hij de telegrammen had voorgelezen van respectievelijk de heren J. van der Werf, lid van de raad van bestuur en drs. B. Sarphati, directeur beheer deelnemingen Divisie Internationaal, die zich tot hun spijt moesten verontschuldigen maar juffrouw Evers graag langs deze weg wilden bedanken voor de vele diensten en haar al het goede voor de toekomst wensten, besprak de heer Hesse haar loopbaan bij het concern. Na op 1 oktober 1944 als telefonis- te/telexiste in dienst te zijn getreden bij de Amstel brouwerij, heeft juffrouw Evers de telefooncentrale vrijwillig bemand in de verwarde tijd kort na de oorlog, toen het Amstel kantoor ge deeltelijk gebruikt werd door Militair Gezag. Juffrouw Evers is nog in het bezit van een bedankbrief van jonkheer P. J. Six, voor het prima werk juist in die tijd. Na een aantal verhuizingen van de telefooncentrale werkte zij sinds 1970 op de centrale aan de Stadhouderskade. De heer Hesse bedankte juffrouw Evers voor haar werk en noemde haar, en daarmee ook haar collega's, beslist niet ten onrechte „de ambassadrice voor het concern"! Hij overhan digde haar namens het personeel een prachtige stereo-instal latie. In haar dankwoord zei juffrouw Evers dat de ontvangst „ontzettend overweldigend en een herinnering voor het leven was". Zij bedankte voor de grote belangstelling en het mooie cadeau. De receptie, waarbij nog vele handen werden geschud en ge schenken overhandigd, liep nogal uit. De verklaring ligt voor de hand: als telefoniste had juffrouw Evers dagelijks contact met zeer veel mensen, maar zij zag ze nooit. De uitroep: „O, bent u dat?" werd daarom op deze receptie vele malen ge hoord. Mejuffrouw Evers toost alvorens met pensioen te gaan nog éénmaal met haar collega's van de telefooncentrale. Amsterdam Op 12 augustus 1952 trok de toen 15-jarige Leo Verheijen de stoute schoenen aan. Het was zijn eerste werkdag in de smederij van de Amstel brouwerij! Jong als hij toen was maakte hij na ongeveer zes weken een kleine vergissing: „één gulden boete voor roken in de mouterij", zo staat vermeld in zijn dossier! Al heeft dit kleine „incident" hem dan niet van het roken afgeholpen, wel is hij 25 jaar bij de 20

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 20