De Russische ,,acht" met op slag de vermaarde Eschinov, die tijdens de Wereldkampioen schappen zilver won. Wereldroeitop op de Bosbaan Gedurende negen dagen stond de Bos baan in Amsterdam in het middelpunt van de belangstelling, vanwege de wereldkampioenschappen roeien, die daar van 20 tot en met 28 augustus jl. werden gehouden. De Fédération Inter nationale des Sociétés d'Aviron had Ne derland aangewezen voor de wereld kampioenschappen roeien 1977, omdat de Nederlandse roeiwereld dit jaar het een en ander te vieren had. Ten eerste bestaat de Bosbaan dit jaar veertig jaar en ten tweede vierde de Koninklijke Ne- derlandsche Roeibond zijn zestigjarige bestaan. Alle reden dus voor feest vreugde! Maar liefst 33 landen uit alle delen van de wereld namen aan het Ook op het pontje van Rijkswaterstaat, dat met pers en publiek dagelijks ontelbare malen de bijna honderd meter brede baan overstak, vormde onze parasol een goed onderkomen. Op de achtergrond de perstribune. WK-roeien deel. Tezamen brachten ze 883 actieve roeiers en roeisters op de Bosbaan bijeen, wat een absoluut re cord is in de geschiedenis van het WK- roeien. Omdat Heineken al jaren nauwe banden heeft met de roeiwereld, onder meer als sponsor van de Heineken Roeivierkamp, werd ons concern ander half jaar geleden al gevraagd, activitei ten op te zetten voor het WK-roeien 1977. Hoewel niet tot directe sponsoring werd besloten, heeft Heineken aan dit evenement zowel via de commercie als in de public relationssfeer begeleiding gegeven. De commerciële assistentie bestond hieruit dat alle tappunten op de Een drukbezocht onderdeel van het pers-centrum was het door onze Reclame Service ge bouwde en sfeervol ingerichte perscafé, waarin studenten-barkeeper Adri Lips (met baard) van tijd tot tijd assistentie kreeg van NOS-tv-regisseur Paul Romer, die ongetwijfeld de nodige horeca-ervaring heeft opgedaan in café 't Gasthuis van zijn broer, de acteur Piet Romer. Hoewel Heineken niet met reclame-uitingen op de Bosbaan aanwezig was, kwam men op karakteristieke punten ons merkbeeld toch wel tegen, zoals bijvoorbeeld op het vijf meter hoge cameraplatform van de NOS-televisie, waar onze parasol beschutting bood tegen de met regelmaat neerplenzende regen en soms tegen een in de zoeker priemende zonne straal. Grote evenementen werpen hun schaduw vaak vooruit. Zo kwam de perscommissaris voor de wereldkampioenschappen roeien in 1981 in München, Hans Richter (rechts), al vast zijn licht opsteken in het Amsterdamse perscentrum, waar hij werd rondgeleid door pers-chef flobert Elfrink.' 16

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 16