Amsterdam 702 voetbalhappening C.H.I.O. Rotterdam ondanks regen geslaagd ruiterfestijn Na een voetballoos vakantieseizoen konden de liefhebbers van het ronde leer op 5 en 7 augustus eindelijk hun hart weer eens ophalen. Maar liefst vier clubs met nationale en internationale faam, Ajax, AZ'67, Barcelona en Liverpool ontmoetten elkaar in het Olympisch Stadion tijdens het Internationale Voet baltoernooi Amsterdam 702. De Stich ting Internationaal Voetbaltoernooi Am sterdam organiseerde dit toernooi voor de derde achtereenvolgende keer, van wege het grote succes in voorgaande jaren. Mede dank zij de garantstelling van Heineken en Sony werd de realisatie van het toernooi financieel mogelijk ge maakt. Behalve de veelvuldige reclame van Heineken in de vorm van stickers, affiches, aankondigingen en zelfs op de entreekaarten zorgde ons concern sa men met Sony voor één van de hoogte punten van het Amsterdam 702 toernooi. Tussen de verliezersronde en de finale zondagavond 7 augustus gaf het Heine ken/Sony parateam namelijk een spectaculaire demonstratie parachute springen. Met rookpotten en vlaggen kwamen de parachutisten naar beneden en landden precies op de middenstip van het voetbalveld, een prestatie, om dat het stadion met zijn hoge tribunes voor vreemde draaiwinden zorgt. Heineken had tevens een beker be schikbaar gesteld voor de meest faire ploeg van het toernooi, de Heineken Fair Play Cup. Heineken directeur P. Kranen- berg reikte deze cup zondagavond uit aan Liverpool. Zaterdagavond 6 augustus was er een official-diner voor alle organisatoren en besturen, die bij het Amsterdam 702 toernooi betrokken waren in 't Koel- schip. Een ander hoogtepunt vormde het optreden van de uit honderd jonge dames bestaande Canadese showband de Alberta girls. Ze gaven zondag 7 au gustus een aantrekkelijke show weg voor de aanvang van de wedstrijden. De winnaar van het toernooi werd tenslotte de veelbelovende Alkmaarse voetbal club AZ'67. Uit handen van burgemees ter W. Polak van Amsterdam ontving de ze club de trofee Amsterdam 702, in de vorm van de Keizerskroon. Ondanks de minder gunstige weersom standigheden heeft het 30e C.H.I.O., dat van 17 tot en met 21 augustus jl. in Rot terdam werd gehouden, zich opnieuw in een grote publieke belangstelling mo gen verheugen. Ons concern, dat van oudsher op verschillende wijzen aan dit Concours Hippique International Officiel zijn medewerking verleent, had drie prijzen (Heineken, Coebergh en Jager meister) ter beschikking gesteld. Eén van de hoogtepunten van dit hippi sche festijn was het op zaterdag 20 au gustus verreden springconcours voor officiële landenteams. De bij de Heine ken prijs behorende bokaal werd door de echtgenote van de heer P. Kranen- berg, directeur landelijke servicegroep, overhandigd aan de chef d'équipe van het winnende Ierse team (foto 1). Rond het parcours was onze reclame ruim vertegenwoordigd (foto 2), terwijl in het bekende Strodorp de bezoekers in de pauzes zich in één van de vier concern stands van een drankje konden laten voorzien. Foto 3 geeft een beeld van de drukte rond de ,,bar" van ons champag- nemerk Ruinart, met op de achtergrond de stand van onze gedistilleerd wijn- groep.

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 12