VOORHEEN FASEN OPSLAG RECLAMEGOEDEREN GECENTRALISEERD Aan deze omvangrijke operatie is een studie- en projectop dracht voorafgegaan, welke in handen werd gelegd van de heer J. Pijtak die tot dat moment werkzaam was als coördinator fris dranken binnen de centrale diensten thuisverbruik. In de oude, door de jaren heen gegroei de situatie bestonden er acht reclame magazijnen, verspreid over het hele land. Het merendeel voerde niet het complete assortiment, hetgeen onder meer betekende dat men in bepaalde gevallen bij verschillende magazijnen moest aankloppen. Een ander probleem trad op bij de ver zending van de bulkgoederen, met name de partijen viltjes, die tezamen met het bestelde bier bij de klant behoorden te worden afgeleverd. Verder maakten de reclamemagazijnen deel uit van de Het project van de centralisatie is in fasen uitgevoerd. Uitgangspunt was dat de bulkgoederen een aparte „behandeling" zouden krijgen en dat de rest van de artikelen centraal zou technische magazijnen, hetgeen in ver band met de groei van het produktie-ap- paraat (en dus de toename van de voor raad technische artikelen) wel eens aanleiding gaf tot ruimteproblemen. Een belangrijk nadeel van de decentra lisatie van de reclamemagazijnen was dat zij, elk met hun eigen werk- en re- servevoorraden, samen vanzelfspre kend een totaalvoorraad hadden, die niet „correspondeerde" met de totale jaaromzet. Een sprekende „uitkomst" van de cen tralisatie is de becijfering dat de waarde van de gezamenlijke voorraden in de oude situatie ongeveer het dubbele was van nu. Amsterdam/Zoeterwoude. Enkele maanden geleden heeft op het gebied van de opslag en uitgifte van onze re clamegoederen een belangrijke stroom lijning haar beslag gekregen. Via een centralisatie zijn de bestaande reclame magazijnen in den lande opgegaan in één reclamemagazijn, dat is onderge bracht in het centraal magazijn Zoeter- woude. Een verdere efficiencyverbete ring is verkregen door het uitbesteden van de opslag en expeditie van de bulk- reclamegoederen (bierviltjes en glazen). 8

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 8