Alle ondernemingsraden bijeen Nieuwe bedrijfsleider brouwerij Den Bosch 150ste moutverscheping uitWijnegem Artikel 8 van het Reglement Centrale Ondernemingsraad zegt. dat deze raad tenminste tweemaal per jaar in de gele genheid wordt gesteld om de algemene gang van zaken in de onderneming te bespreken. Op vrijdag 10 juni jl. vond in dit kader in 't Koelschip een bespreking plaats van het verslag over de eerste helft van het boekjaar, zulks aan de hand van een toelichting van drs. J. B. H. M. Beks, di recteur E. F. I.® De inleiding werd gevolgd door behandeling van een aantal vragen door de leden van de ondernemingsra den. Zoals gebruikelijk werd deze vergade ring bijgewoond door de leden van alle lokale ondernemingsraden en een kleine Bokma-delegatie. In het programma was voorts opgenomen een inleiding over „Vragen en problemen rondom de pen sioneringsdatum". Deze werd verzorgd door mr. J. W. Janssen en de heer F. W. M. Vloemans, pensioendeskundigen, verbonden aan het Verbond van Neder landse Ondernemingen. Namens de raad van commissarissen van Heineken Nederlands Beheer B.V. was aanwezig de heer P. H. van Zeil. Concernstafdienst economische zaken, fi nanciën en informatieverwerking. Ir. C. Scheltema Op 1 juni jl. is ir. C. Scheltema benoemd tot bedrijfsleider van de vestiging te 's-Hertogenbosch. In die functie volgde hij ir. A. K. E. ten Bruggen Cate op, die ruim dertien jaar aan het hoofd heeft gestaan van de grootste produktie-een- heid van ons concern, op het ogenblik tevens de grootste exportbrouwerij van Europa. Op een afscheidsbijeenkomst in de Bossche kantine, vrijdag 24 juni jl., wer den de verdiensten en andere hoeda nigheden van de scheidende bedrijfslei der uitvoerig belicht en met fraaie ca deaus gehonoreerd. Daarbij was ook de heer Scheltema aanwezig, die aan de aanwezigen werd voorgesteld. Ir. Scheltema is na zijn indiensttreding in 1960 gedurende een aantal jaren op de Bossche brouwerij als assistent-bedrijfs leider werkzaam geweest. Daarna ver vulde hij in het buitenland de functie van joint general manager in Kumasi (Gha na) en Freetown (Sierra Leone). Vervol gens was hij in Lagos (Nigeria) enkele jaren brewery manager. Vóór zijn terug komst naar Nederland vervulde hij vanaf eind 1974 de functie van Nigeria techni cal manager. Na een inwerkperiode heeft de heer Scheltema het bedrijfsleiderschap van de Bossche brouwerij inmiddels op zich genomen. Op dinsdag 24 mei jl. werd in Wijnegem (België) voor de 150ste maal (sinds de cember 1975) een schip met mout gela den, bestemd voor de brouwerij in Den Bosch. Aan de kade van Mouterij Albert N.V. werd door de heer H. van der Wolf, be drijfsleider, in het bijzijn van een Bos sche delegatie en enkele medewerkers van Mouterij Albert, aan de schipper een Heineken wimpel overhandigd. Deze, de heer Ch. Keersmaekers van de Vier Ge broeders, werd daarna uitgenodigd om samen met de aanwezigen het glas (Heineken bier) op deze mijlpaal te hef fen. De bijgaande foto geeft een beeld van de „plechtigheid" in Wijnegem.

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 3