Powerboat Holland Nieuws van het Westbrabantse front Haagse Paardendagen (Van onze speciale verslaggever) Den Bosch. Óp 6 mei jl. werd onder de ,,boom" in de Cambrinuskelder het commando van de horecagroep West- Brabant formeel overgedragen. De scheidende commandant Tj. van Dijk (met platte pet) overhandigde bij deze gelegenheid als teken van waardigheid een nieuwe .bierhelm" aan zijn opvol ger, A. Kloppert. Scheidende en nieuwe commandant zetten hierna de bier-para's op de plaats rust en smeerden de vuurmonden met ons edele gerstenat. Overigens schijnt het niet de bedoeling te zijn dat Kloppert nu „onder een hoedje te vangen" zou zijn, al doet de grootte van het hoofddeksel zulks wel in die richting vermoeden. Op de uitgestrekte zandwinningspias ,,De Bijlen" te Alphen aan de Rijn wer den op 18 en 19 juni internationale speedboatraces gehouden, welk evene ment Powerboat Holland was genoemd. Het ging hier om een voorlopig eenmali ge vervanging van de Drie Uren van Amsterdam, waarvoor het hoofdstede lijke IJ een vanwege het vele wrakhout en andere obstakels verafschuwd water was geworden. Het kunstmatige meer in Alphen was weliswaar een supersnelle testbaan, maar miste voor het, als gevolg van de onophoudelijk vallende regen toch al spaarzame publiek het broodno dige spektakel. Óud-wereldkampioen Cees van der Velden zag dat drie van de door hem gebouwde boten voorzien van Mercury-motoren de afvalrace het best doorstonden, waarbij hijzelf als overall winnaar van de sterkste klasse gehul digd kon worden. Reden genoeg om op Heineken's varende biervat de beker en elkaar eens extra „nat" te maken. In een stralende zon hebben vele duizenden mensen op het Lange Voorhout genoten van de Haagse Paardendagen op 23 en 24 juni jl. „Een boeiend vervolg op een eeuwenoude traditie," zo doelde burgemeester drs. F. G. L. L. Schols bij zijn opening op de al vele eeuwen gebruikelijke paardenmarkt. Niet de markthandel maar het showelement heeft de paardendagen van tegen woordig in zijn ban. In een non-stop showprogramma, waarbij met name de ara bieren met hun haremdames en paarden de aandacht hebben getrokken, heeft het publiek tot 's avonds laat in dikke rijen genoten van voorbijschietende paarden en ruiters. Ook de Heineken Bierkoets ontbrak niet in deze wervelende show. De koets vervulde onder meer de prettige taak de charmante mannequins naar de plaats van bestemming te vervoeren. Op de foto poseren de haremdames met hun arabier (midden) samen met de organisatoren van deze geslaagde Paardenda gen voor de Heineken Bierkoets.

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 35