Seven-Up viert feest Historische raderboot weer in de vaart De Kapitein Kok vaart een van de sluizen bij Vianen binnen. Op de zevende dag van de zevende maand van het jaar (negentienhonderd) zevenenzeventig vierde Seven-Up haar verjaardag. Namens reclame-adviesbureau PRAD, Direct Promotions en Forman Partners Public Relations, bood de heer J. Wert- wijn van PRAD de „makers" van Se ven-Up een feestelijke verjaarstaart aan. Gezien de vrolijke gezichten werd dit gebaar zeer op prijs gesteld. Op de foto overhandigt de heer Wertwijn (rechts) de taart aan drs. G. van Schaik voor zitter van de Divisie Nederland. Verder v.i.n.r. de heren M. H. Rijkens, group product mana ger frisdrankenW. Stolwerk en jhr. drs. W. W. F. de Ranitz, beiden junior product manager frisdranken. De eerste afvaart van de ligplaats aan de kop van de Oostelijke Han delskade in Amsterdam naar Rotterdam. 27 juni jl.. werd onder meer opgeluisterd door de aanwezigheid van een historisch voertuig, onze oude Amstel spankar. Menige toeschouwer langs de wallekant van een van onze vaderlandse vaarwe gen zal zich de afgelopen tijd de ogen van verbazing uitgewreven hebben bij het zien van de door raderen voortbewogen salonboot Kapitein Kok. Nagebootste nostalgie of een stukje heuse historie? De raderstoomboot Reederij op de Lek No. 6, de onder de naam van de laatste gezagvoerder opnieuw in de vaart ge brachte salonboot, was de laatste van de zes legendarische Lekboten, die tot 1948 een geregelde dienst onderhield tussen Schoonhoven en Rotterdam. In 1976 trof de Hilversumse musicus Wijnand Key het schip in totaal vervallen staat in het Duitse Ludwigshafen aan. Om een heel lang verhaal heel kort te maken: samen met een Flilversumse collega, ook bassist, Willem de Vries, net de heer Key de ontraderde en ontred derde boot naar Nederland brengen en daar restaureren. In oude glorie hersteld, daarbij aange past aan de eisen van deze tijd, werd Neerlands enige radersalonboot op 17 juni jl. officieel (opnieuw) in de vaart ge nomen. De thuishaven is thans Amster dam. Van daaruit vinden in het seizoen verschillende vaartochten plaats. Een maal per week gaat de reis (een dag tocht) naar de vroegere thuishaven Rot terdam, wordt het oude traject naar Schoonhoven gevaren en keert de Ka pitein Kok de derde dag weer naar de hoofdstad terug. De historische radersalonboot, die bijna zestig meter lang en ruim dertien meter breed is (de raderen zijn vier meter in doorsnee, hebben elk acht beweegbare schoepen en wegen per stuk AV2 ton), heeft al heel wat pennen en tongen in beweging gebracht. De Kapitein Kok vaart „onder de Amstel vlag" en heeft, behalve Amstel bier, een uitgebreid assortiment concerndranken aan boord. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot het kantoor van Rader boot Kapitein Kok B.V., Oranjelaan 7, Hilversum, tel. 035-13439, of tot de re dactie van dit blad. De (eerste) aankomst in Rotterdam met op de achtergrond de Maasbruggen.

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 34