HEINEKEN ACTIVITEITEN TIJDENS ZOETERWOUDE 700 JAAR Momentopname van drie van de in totaal 550 gespeelde tenniswedstrijden. Harold van Offeren verdedigde de eer van twee tennisverenigingen: die van Heineken en die van Zoeterwoude. Zoeterwoude heett in de periode van 27 mei tot en met 12 juni 1977 feest gevierd in het kader van het 700-jarig bestaan van de ge meente. Het feestgedruis is inmiddels achter de rug, maar wij menen er goed aan te doen achteraf een verslag te geven van die activiteiten waaraan Heineken Zoeterwoude heeft deel genomen. Op Tweede Pinksterdag organi seerden de tafeltennisverenigingen Effect'54, Pit'54 en HTVZ (Heineken Tafeltennis Ver eniging Zoeterwoude) een scholieren-tafel tennistoernooi voor de leerlingen van de vier de, vijfde en zesde klas van de lagere school. De drie plaatselijke tennisverenigingen Hei- Stil maar druk was het in De Hooiberg, het onderkomen tijdens de bridge-drive. neken, Meerburg en de Zoeterwoudse Ten nisclub organiseerden een acht dagen du rend tennistoernooi (van 4 tot en met 11 juni) en op 9 juni vond een door Heineken georga niseerde bridge-drive plaats. Scholieren-tafeltennistoernooi In de hal van Kok Beheer B V, op het indu strieterrein van Zoeterwoude streden op 30 mei vijfenzeventig jongens en meisjes om de hoogste" tafeltenniseer. Tussendoor vond er een tafeltenniswedstrijd plaats tussen twee Zoeterwoudse zakenlie den met als inzet, door de verliezer te betalen, een kist sinaasappelen voor de deelnemende jeugd. Deze belangrijke wedstrijd werd ook weer, zoals bijna de hele dag en avond, bijgewoond door ongeveer 250 bezoekers. De prijsuitrei king werd verricht door niemand minder dan de tienvoudige tafeltenniskampioen van Ne derland, Bert van der Helm. Tot slot van dit toernooi speelde Bert een top-demonstratie tegen de gerenommeerde Gerard Bakker. Een ware ovatie vormde de beloning van deze fantastische tafeltennis- show. De drie verenigingen werden op spontane manier bedankt voor de organisatie van deze dag. Zij mogen terugzien op een geslaagd toernooi. Tennistoernooi 700 jaar Zoeterwoude Meer dan 550 wedstrijden werden in acht da gen gespeeld in het kader van het Zoeter woudse tennistoernooi. Het toernooi stond open voor de ingezetenen van Zoeterwoude, zij die werkzaam zijn in Zoeterwoude en voor de leden van de drie tennisclubs. Van 's morgens negen uur tot 's avonds half tien vonden op drie verschillende locaties wedstrijden plaats. Aangezien het weer niet meewerkte moesten de finales een dag wor den uitgesteld en dientengevolge werden 's avonds laat heel wat wedstrijden extra op ons terrein gespeeld, aangezien Heineken als enige vereniging over een lichtinstallatie be schikt. De heer J. Wingelaar, gemeentesecretaris, en de heer A. Pley, voorzitter van de Zoeter woudse tennisclub, zorgden voor de prijsuit reiking en dankten de drie verenigingen voor het vele werk dat verricht werd en vooral Hei neken voor de gelegenheid tot het spelen van midzomer-nacht-tennis. Bridge-drive gemeente Zoeterwoude Van de gemeente Zoeterwoude kwam het verzoek aan Heineken om een bridge-drive te organiseren. De Bridge-drive vond plaats in het ontvangst gebouw De Hooiberg op 9 juni. Tweeëndertig paren namen deel aan deze gebeurtenis. Na een inleidende toespraak, waarin de gasten hartelijk welkom werden geheten en de inde ling van de groepen bekend werd gemaakt, kon het startsein gegeven worden. Men speelde in twee groepen, namelijk de wedstrijdspelers en de recreanten. De spel len, 24 stuks, waren in beide groepen hetzelf de. Tussen de ronden door werden de gasten voorzien van drankjes en hapjes. 's Avonds om tien uur kwam de heer Winge laar in historische kledij zijn opwachting ma ken De wedstrijd verliep voorspoedig en om twaalf uur kon men met de telling beginnen en de resultaten meedelen. Het maximum te beha len punten was 252 en het gemiddelde lag op 126. De eerste prijs was voor de familie De Vrind- Tijssen met 170 punten. Zij ontvingen een koffiezetapparaat plus een strijkijzer en als herinnering twee bronzen Heineken bokken. De tweede prijs ging naar de dames Thjo-De Vries (168 punten), twee haardrogers. Derde prijs: familie Zwerver-de Vrind (koffie zetapparaat plus strijkijzer), 166 punten. De overige deelnemers kregen allen een aan denken in de vorm van een bierpul en een Heineken aansteker. Bij de prijsuitreiking sprak de heer Wingelaar zijn waardering uit voor de organisatie en dankte tevens voor de voortreffelijke bedie ning. Gemeentesecretaris Wingelaar poseert in historische kledij voor de brouwketel in het ontvangstgebouw.

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 30