Heineken op'Johannes de Doper' Eén kraal uit de ketting van prachtige eilanden in de Caraïbi- sche Zee werd door Columbus in 1493, toen hij dit eiland ontdekte, naar Johannes de Doper genoemd. Maar het eiland bleef deze naam niet lang dragen, want het werd spoedig veranderd in Porto Rico, hetgeen rijke haven betekent. Een samenloop van omstandigheden, want vroeger was dit eiland het enige in de omgeving dat over een toegang voor schepen beschikte. Heineken heeft evenwel ook op andere eilanden toegang, maar Porto Rico is wel een van de bolwer ken. De omzet van ons bier rechtvaardigt het feit dat ei een Heineken medewerker aangesteld is, Michel Bernier, die sa men met onze agent, de firma Mendez Co de belangen van de consument behartigt. Mendez Co importeert ook andere produkten, maar Heine ken bier is een van de belangrijkste pilaren waarop het succes van de firma rust. Hoewel er vele met Heineken geassocieerde brouwerijen over dit deel van de wereld verspreid zijn (Curagao, Suriname, St. Lucia, Trinidad, Martinique en Jamaica) komt het bier dat in Porto Rico geserveerd wordt rechtstreeks uit Nederland. Belangrijke afnemers zijn de grote hotels voor toeristen, welke laatsten van groot belang zijn voor de economie van het land. In het naaste verleden brachten ongeveer anderhalf miljoen mensen per jaar een bezoek aan de ruim 51 vierkante kilome ters die het land groot is. De meesten van hen kennen het Heineken bier van thuis, aan gezien het merendeel uit de Verenigde Staten komt. Een pret tige vorm van routine, die voortgezet kan worden gedurende de vakantieperiode in dat afgelegen gedeelte van hun land, een gemenebest staat van Amerika. Om de Portoricanen en de toeristen van Heineken bier te voorzien heeft Mendez Co een eigen magazijn en eigen vervoer. In de laatste tien jaar hebben Michel Bernier van Heineken en Mendez Co verschillende initiatieven genomen om de ver koop van ons merk te stimuleren. Dit heeft ertoe geleid dat Heineken momenteel het „number one" uit Europa geïmpor teerde bier is geworden! Oud en nieuw op Porto Rico 28

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 28