HEINEKEN WANDELTOCHT DEN BOSCH De foto, die gemaakt werd voordat de deelnemers als één groep aan de laatste, glorieuze kilometers begonnen. V.l.n.r. staand: J. A. van Weerdenburg, W. Th. Pijnenburg, mej. M. Tim- mers, mej. M. P. v. d. Loo, mej. J. Timmers, D. M. Ouwens, P. v. d. Steen, J. Th. Cornelissen, W. J. Ran, J. F. v. d. Sterren, mevrouw H. Ran, C. Timmers en M. F. P. J. v. d. Steen: knielend: mej. C. Wilhart en C. van Vlugt. De Fleineken groep passeert de tribunes. Nog enkele meters en de Vierdaagse 1977 zit er weer op! Voor de tweede maal is door de W.S.V. Heineken op 2 juli jl„ de Hei neken wandeltocht georganiseerd. Ook zijn dit jaar de grote afstanden 40 en 50 km gelopen. Na 1962 organiseerde men bij Heine ken Den Bosch reeds enkele voor- jaarstochten. Sindsdien heeft de wandelsport meer en meer belang stelling gekregen. De opkomst sprong ook dit jaar weer naar een re cordhoogte. Men had circa 200 deel nemers verwacht (vorig jaar waren het er 140). Er meldden zich echter 273 wandelaars! Deze waren als volgt verdeeld: 80 op de 50 km, 110 op de 40 en 83 wandelaars die de 30 km liepen.*) De start vond niet in de vroege ochtenduren plaats, zoals in de Vierdaagse, maar om 8.30 u. res pectievelijk 9.00 u. Het grote aantal deelnemers was voor de organisatie een flinke opgave, maar dank zij de inspanning van velen heeft men er een geslaagde dag van kunnen ma ken. De organisatie is hier deze me dewerkers zeer erkentelijk voor.**) De tocht voerde eerst door de polders naar Cromvoirt en vervolgens naar café De Drie Linden in Giersbergen. Een route die er zijn mag. Daarna werd de tocht voortgezet naar res taurant Duinrand. Via camping De Klinkaert en de Emmamolen kwam men weer in de omgeving van Den Bosch alwaar men de 30 km lopers ontmoette voor de lus Hedikhuizen, Bokhoven en Engelen.***) Na afloop werden verfrissingen aangeboden in de kantine van de brouwerij, waarbij de muziek van de Fanfare voor de juiste stemming zorgde. Alle deelne mers kregen een gegraveerd bier glas, met de tekst: „Heineken wan deltocht, 2 juli 1977, 30, 40 en 50 km.", ter herinnering aangeboden. Het ligt in de bedoeling volgend jaar een grootser festijn op te zetten, aangezien deze tochten erg populair worden. De deelnemers kwamen uit alle land streken: van Aerdenburg (Zeeuwsch- Vlaanderen) tot Drachten (Friesland) en van Amsterdam tot Maastricht. Erg gewaardeerd door de deelnemers was de pendeldienst per bus tussen het station en de brouwerij v.v. De medewerking van de gemeente politie bij het oversteken van snelwegen werd ook bijzonder op prijs gesteld. De Heineken deelnemers en de afstand, die zij gelopen hebben. (De meesten kwamen uit Den Bosch, achter de namen van de overigen is hun woonplaats of vestiging vermeld.) 30 km W. G. Harmse (Amsterdam), mej. M. P. v. d. Loo, mevr. H. Ran, M. A. v. d. Steen, M. F. P. J. v. d. Steen, P. v. d. Steen, J. F. v. d. Sterren, C. Timmers, mej. J. Timmers, mej. M. Timmers, W. J. C. van Vugt, J. A. van Weerdenburg en W. Th. Pijnenburg. 40 km Mevr. H. P. M. Key (Zoeterwoude), A. M. Key (Zoeterwoude), mej. M. J. Key (Zoeterwoude), D. M. Ouwens (Schiedam) W. H. van Roosmalen (moest opgeven) en mej. C. Wilhart. 50 km G. C. Broere (Zoeterwoude), J. Th. Cornelissen, H. Hendriks, J. P. Lan- geweg, W. J. Ran, D. Th. C. van Roosmalen, L. W. van Roosmalen en W. Suiker (Zoeterwoude). 27

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 27