DE VIERDAAGSE 1977 Vier dagen wandelen in de omgeving van Nijmegen. Dit was het doel dat de 15.017 wandelaars, die zich hadden la ten inschrijven bij de „Vereeniging", voor ogen stond. Onder hen bevond zich het team van de W.S.V. Heineken. De ploeg bestond dit jaar uit acht wande laars die 50 km liepen, zes die de 40 km route aflegden en dertien wandelaars die de 30 km voor hun rekening namen. Een grote groep mensen onder wie vier debutanten en de oudste deelnemer van de Vierdaagse, de heer W. G. Harmse uit Amsterdam die, 88 jaar oud, de 30 km voor de 24e keer liep. De heer Harmse, die in een uitstekende gezondheid ver keert, was dinsdagochtend, 19 juli, bij zonder goed te spreken en hij genoot zichtbaar toen een aantal Vierdaagse kennissen hem even gedag kwam zeg gen. Hij heeft er goede hoop op volgend jaar zijn zilveren Vierdaagse jubileum te vieren. De eerste wandeldag voerde zoals van ouds naar Eist. Het weer was niet al te Tussen de buien door op de eerste dag. V.l.n.r. de heren J. A. van Weerdenburg. P. v. d. Steen, C. Timmers en M. v. d. Steen. best, afwisselend motregen, regen en zonneschijn en een lage temperatuur van ongeveer 15°C. Als gevolg hiervan liep de heer W. H. van Roosmalen een longontsteking op, waardoor hij moest opgeven. ledereen kwam deze eerste dag verder goed door, er waren geen noemens waardige blaren te bespeuren, hetgeen ook de vier debutanten goede moed gaf voor de volgende dag. 's Avonds in het oude klooster, ,,De Refter", waar de ploeg ingekwartierd lag, moesten er wel enige spieren gemasseerd worden. Dit gebeurde op zeer vakkundige wijze door Mike, een Zwitserse wandelaar. Na een goede nachtrust werd de tweede dag ingezet naar Wijchen. Het weer tij dens deze tocht was bar slecht. De oude lichte regenjassen en paraplu's bewe zen hun nut weer eens. Gelukkig waren er op de rustplaatsen voldoende soep en andere hartversterkingen om de deelne mers op de been te houden. Op deze dag werd er overigens 56 en 44 km gelopen. De derde dag voerde de wandelaars door het heuvellandschap rond Nijme gen. Tijdens deze wandeling hebben de deelnemers heel wat ,,af moeten zien" om het eens in wielertermen te zeggen. De Zevenheuvelenweg diende zich na Groesbeek aan. Gelukkig was het pu bliek weer massaal aanwezig om de wandelaars aan te moedigen deze zeven ,,cols" toch maar over te gaan. De blaren die tijdens deze dag opgelo pen waren, bedroegen veelvouden van tien. Liters jodium en kilometers pleister werden gebruikt om het leed wat te ver zachten. Desalniettemin kon men de vierde dag met een gerust hart tegemoet zien. Niemand van de Heineken deelne mers liep te hinken. Opa Harmse leek helemaal niets geleden te hebben, hij was steeds op tijd naar bed gegaan, had goed gegeten en niets geforceerd. Het ontmoetingspunt voor alle deelne mers, op deze laatste dag, was dit jaar voor het eerst in café Ramona. Welis waar lag dit punt circa 500 meter uit de route, maar de opvang was uitermate goed verzorgd. Verfrissingen en eten deden wonderen. De bloemen die wer den aangeboden door de commerciële dienst deden alle blaren, zere enkels en branderige voeten vergeten. De Vier daagse naderde haar finale. Bij deze ont moeting waren eveneens aanwezig de heren F. A. C. Leyerweert, P. L. A. C. Hoogvliet en J. H. A. Oosterbroek met hun echtgenotes. Vervolgens ging de gehele eerste groep weer naar de route, waar zij door een behulpzame politiea gent in de voorbijtrekkende formaties werd ingevoegd. De laatste vijf kilome ters werden in een beduidend lager tempo voortgezet, hetgeen voor enkele stevige stappers aanleiding was om zich te laten soigneren" (zie foto). De in tocht, waarbij tal van belangrijke per soonlijkheden acte de présence gaven, was weer grandioos. Een vrolijk schij- Rijkelijk voorzien van bloemen op weg naar de finish zijn hier (v.l.n.r.) de heren L. W. van Roosmalen, D. M. Ouwens, C. Timmers, me vrouw H. P. M Key en de heer W. Suiker. De heer W. G. Harmse uit Amsterdam, met zijn 88 jaren de oudste deelnemer, zag verschei dene malen de schijnwerper van de publiciteit op zich gericht. nend zonnetje droeg daar het zijne toe bij. Het applaudisserend en bloemen schenkend publiek gaf de prestaties de glans die zij verdienden. In de „Vereeni ging" werden de diploma's en het ere metaal dankbaar in ontvangst genomen. Na afloop ging de gehele ploeg naar „De Refter" waar men zich opfriste. Hier ook werd het gezelschap toegesproken door de heer H. P. J. Stravers, horeca-verte- genwoordiger. De heer Stravers felici teerde de wandelaars met hun prestaties in deze 61e Vierdaagse. Als blijk van waardering bood hij namens Heineken Nederland B.V. de heer C. Timmers, teamleider, een prachtige ruiker aan. Tot slot ontvingen alle deelnemers uit han den van de heer Stravers een bierlaars met vergulde tekst: „Aangeboden door Heineken. Vierdaagse Nijmegen 1977". De verzorgingsploeg „De Bossche Vier daagse" had haar verzorgingspost weer op de gebruikelijke plaatsen geïnstal leerd. Door deze mensen werd ook de aanleiding om zich te laten soigneren... Heineken-ploeg weer op een uitsteken de wijze verzorgd. De sfeer in de ploeg mocht er ook wezen, 's Avonds vond men elkaar bij een gezellig glaasje, ter wijl men ook overdag elkaar opving als er iemand wat moeite had om vooruit te komen. Kortom, 1977 was weer een le vendige Vierdaagse, een evenement dat om herhaling vraagt en waarbij we vol gend jaar zeker nog meer deelnemers van Heineken verwachten. 26

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 26