G. van Eyndthoven, Een man met 100 jaar geschiedenis De heer Van Eyndthoven. De kuiperij van de Amstel brouwerij omstreeks 1920, waar de heer Van Eyndt- hoven vele jaren heeft gewerkt. Groot feest was het op 12 juli 1977 in het B. J. Korthagenhuis, een verzorgingste huis voor bejaarden in Amsterdam- Nieuwendam. Het middelpunt van de belangstelling was de heer G. van Eyndt hoven, een gepensioneerde van de Amstel brouwerij, die op deze dag maar liefst zijn honderdste verjaardag vierde. De heer Van Eyndthoven, die bijna even oud is als de Amstelbrouwerij zelf, werd honderd jaar geleden geboren in Via- nen. Nadat hij in Utrecht en Woerden had gewerkt, kwam hij in dienst bij de toenmalige Haantjes brouwerij in de Valkenierstraat te Amsterdam. Daar heeft hij het kuipersvak geleerd maar na het faillissement van deze brouwerij werd het dienstverband verbroken en trad hij op 28 december 1914 voor de eerste keer in dienst van de Amstel brouwerij. Voor de eerste keer, omdat het dienstverband op 8 september 1917 verbroken werd onder voorwaarde dat de heer Van Eyndthoven samen met en kele collega's na de oorlog weer in dienst zou treden. Tot hij op 24 januari 1921 inderdaad voor de tweede keer in dienst trad van de Amstel brouwerij heeft hij gewerkt bij de likeurstokerij ,,De Drie Flesjes" in de Gravestraat te Amster dam. De heer Van Eyndthoven, die in de Maasstraat heeft gewoond, is tot zijn pensionering op 9 maart 1933 werkzaam geweest als kuiper. Over zijn werkzaam- De heer en mevrouw Van Eyndthoven zingen mee tijdens de Heilige Mis die voor de honderdjarige werd opgedragen. heden vertelde hij dat hij per dag drie a vier vaten moest repareren. ,,lk stond de hele dag te slaan, maar ik was niet kwaad", was één van de uitspraken van de honderdjarige. Zijn humor en vitaliteit blijken op vele punten. Zo vertelde de directeur van het verzor gingstehuis, de heer E. A. Bonzen, dat de Amstel gepensioneerde bij de officië le opening van het gebouw in Amster- dam-Nieuwendam, nu vijf jaar geleden, enkele woorden heeft gesproken. Op 95-jarige leeftijd zei hij daarbij onder an dere dat hij zijn leesbril eigenlijk liever niet opzette omdat iedereen hem dan waarschijnlijk zo oud zou vinden. Bij de zelfde gelegenheid toonde hij aan een persfotograaf vol trots zijn Amstelspeld, om, zoals hij zei nog even reclame te maken. Ondanks de 44-jarige „loop baan" als gepensioneerde blijkt hieruit toch wel zijn sterke verbondenheid met de brouwerij. Maar niet alleen hieruit: de heer Van Eyndthoven was ook een trou we deelnemer aan het jaarlijkse gepen sioneerdenuitstapje van de brouwerij. Na zo'n dag zei hij altijd overtuigd „tot volgend jaar". Op zijn 97ste kon hij hier aan niet meer deelnemen doordat hij slecht ter been werd. De heer Van Eyndthoven en zijn vrouw drinken nog graag een pilsje en een borreltje; het Heineken concern heeft hij nog niet vergeten. In de volle aula van het B. J. Korthagen huis werd voor de jarige een Heilige Mis opgedragen. Hierna werden de heer en mevrouw Van Eyndthoven en hun zoon, onder het genot van een kopje koffie en een gebakje, door de vele aanwezigen gelukgewenst en werden vele cadeaus overhandigd. Onder de aanwezigen be vond zich, behalve mevrouw J. C. Polak, de echtgenote van Amsterdams nieuwe burgemeester, ook een afvaardiging van de brouwerij. Deze bestond uit de heren ir. R. W. Welmers, bedrijfsleider van bei de Amsterdamse vestigingen, G. S. Struiksma, chef opleidingen en de heren P. E. Jansen en F. L. M. van Scherpen- seel en mevrouw S. van Kooten van de personeeldienst. Namens de brouwerij overhandigde de heer Wel mers een brief waarmee symbolisch een nieuwe stoel aan de heer Van Eyndtho ven werd geschonken. Tevens ontving hij een drankenpakket, waaronder een vierkante fles die rond op de tong is en een stenen kruik Coebergh bessenjene ver, die voor hem speciaal werd afge vuld, omdat Coebergh dit jaar zijn hon derdste nieuwe oogst binnenhaalde. Als herinnering ontving de heer Van Eyndt hoven ook een doos met reclame-arti kelen. Er werd daarna nog met vele „huisge noten" koffie gedronken en gezellig na gepraat. Wij wensen de heer Van Eyndt hoven en zijn gezin nog vele jaren in goede gezondheid. De Heineken delegatie feliciteert de jarige en zijn vrouw. Van links naar rechts de heren Welmers, Jansen, mevrouw Van Kooten, Struiksma en Van Scherpenseel. Mevrouw Polak (rechts) overhandigt de 100-iarige inwoner van Am sterdam namens de gemeente een cadeau Achter de heer Van Eyndthoven staat zijn zoon.

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 25