J. P. Dahlhaus L. Miedema J. de Jong Zoeterwoude. Veertig jaar geleden te Rotterdam in dienst getreden, vierde de heer J. de Jong van de interne dienst op 7 juni jl. in De Hooiberg zijn tweede jubileum bij Heineken. De heer De Jong is in die jaren in verschillende afdelingen zoals de bottelarij, de stal en de garage werkzaam geweest. Ir. W. F. Schipper, die het dienstverband in het kort aanstipte, be schreef de jubilaris als een vriendelijk mens. Deze eigenschap was, aldus de bedrijfsleider, ten goede gekomen aan het werk in de dienstverlenende sector, waarin de jubilaris eigenlijk al tijd bezig was geweest en waardoor hij, direct of indirect, vele mensen had geholpen. De heer Schipper bevestigde vervol gens het gouden insigne-met-diamant op de revers van de heer De Jong en overhandigde de envelop deze keer aan diens dochter, die zoals hij wist een nieuwe fiets nodig had. Namens de afdeling sprak, bij afwezigheid wegens ziekte van de heer L. Hof, chef interne dienst, de heer W. Kort, wachtchef. Deze haalde nog wat oude herinneringen op, waarbij in het bijzonder de prettige werksfeer in de stal naar voren kwam De dank namens de afdeling ging vergezeld van een cadeau on der couvert. De heer J. Bliek, groepsleider bewakingsdienst, die de Indus triebond NVV vertegenwoordigde, dacht dat de jubilaris bin nenkort ook zijn 40-jarig jubileum als vakbondslid kon vieren. Destijds werd de werknemers namelijk al heel snel na hun indiensttreding door een vertegenwoordiger van de bond een aanmeldingsformulier overhandigd. Namens de bond bood de heer Bliek een fraaie bak met cactussen aan. Met het dankwoord van de jubilaris, waarin hij van een bijzon der fijne dag gewaagde, werd het officiële gedeelte van de jubileumviering besloten. De heer en mevrouw Kats in de Rotter damse Raadskelder, waar zesendertig Heineken jaren wer den afgesloten (30 junijl.) hij namelijk: Hierbij solliciteer ik naar een vakantiebetrek king". Maar dat was een slip of the pen; hij solliciteerde op de bonnefooi en bedoelde „een mogelijk vacante betrekking". Een ander citaat uit zijn sollicitatiebrief: „Omgang met autorij dend publiek, dus goed publiek", een voor die tijd gebruike lijke zinsnede. Zoals begrijpelijk is, verwekten beide uitdruk kingen nogal wat hilariteit. De heer Kats begon destijds op de afdeling expeditie, waar hij geruime tijd gewerkt heeft. Ook op het commercieel secreta riaat heeft hij zich verdienstelijk gemaakt. Daarna volgde de benoeming tot „buitenkassier" voor de Rotterdamse vestiging. De heer J. van Elderen, hoofd plaatselijke administratie, liet zich vervolgens in lovende bewoordingen uit over de activitei ten van de heer Kats als administratief medewerker gedurende de afgelopen jaren. De heer Van Elderen overhandigde twee cadeaus, een fotostatief en de envelop namens het personeel. Hiervoor en voor de grote belangstelling sprak de heer Kats tenslotte in een kort dankwoord zijn grote erkentelijkheid uit. Onder grote belangstelling vierde de heer Dahlhaus op 31 mei jl. zijn 40-jarig jubileum. Het familieportret werd gemaakt op de trap in de hal van het kantoor te Zoeterwoude. Zoeterwoude. Het 40-jarig jubileum van de heer J. P. Dahlhaus, wachtchef intern transport, werd op 31 mei jl. onder grote belangstelling in De Hooi berg gevierd. Volgens ir. W. F. Schipper, de eerste spreker, zou de toespraak dezelfde inhoud moe ten hebben als vijftien jaar geleden, want, aldus de bedrijfslei der, goede wijn behoeft geen krans. Na in het kort de loopbaan van de jubilaris geschetst te hebben, waarbij mevrouw Dahl haus hulde gebracht werd voor haar aandeel daarin, speldde de heer Schipper het eremetaal op en overhandigde hij de envelop. De heer A. M. Prins, de directe chef van de jubilaris, vertelde van de onderlinge band, die dank zij de heer Dahlhaus in diens ploeg te vinden is. Omdat de jubilaris moeilijke situaties altijd in alle rust overziet, heeft hij de bijnaam Japie Kalmaan gekre gen. Ook als voorzitter van de Heineken Kontaktgroep Zoeterwou de sprak de heer Prins nog enige woorden en bood namens deze groep een goed gevulde envelop aan. De Industriebond NVV liet bij monde van de heer W. Kort zijn waardering blijken voor hetgeen de jubilaris gedurende vele jaren als actief kaderlid heeft gedaan. Namens deze bond overhandigde de heer Kort een welgevulde fruitschaal. Aan deze jubileumviering werd extra luister bijgezet door het op treden van het „Trio zonder noot", bestaande uit de heren R. van Leeuwen, A. J. G. H. Rijnbeek en B. L. Verberg, alle drie van de afdeling intern transport. Dit drietal bracht weer enkele toepasselijke liedjes ten gehore, zoals „Zeg op wat beter kan". Vooral het laatste lied „Japie, Japie" viel bij het gehoor in bijzonder goede aarde. Zoeterwoude. In aanwezigheid van zijn vroegere chef, collega's en medewerkers van de plaatse- lijke personeeldienst is op 17 juni jl. in besloten kring het 40-jarig jubileum gevierd van de heer L. Miedema. De heer R. Hinze, chef plaatselijke per soneeldienst, dankte de heer Miedema voor het vele dat hij in het belang van de brouwerij in de loop der jaren heeft gedaan en wenste hem het beste voor de toekomst. De heer Miedema is vele jaren werkzaam geweest in de lager- kelder te Rotterdam. Om gezondheidsredenen heeft hij voortijdig zijn werkzaamhe den moeten beëindigen. Geflankeerd door vrouw en dochter, de heer De Jong, die op 7 juni in Zoeterwou de de vier Heineken kruisjes achter zijn naam kreeg. 21

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 21