E. J. Veenhof B. J. Leeftink J. H. van Megen A. Kats met pensioen De aanbieding van het cadeau namens de afdeling recla me-service door de heer Van der Lee aan zijn jubilerende chef, de heer Veenhof. Amsterdam „Onvergetelijk en ijzersterk." Met deze kernachtige waardering voor alle activi- en festiviteiten rond zijn zilveren jubileum op 1 juli jl. besloot de heer E. J. Veenhof zijn in het tot de laatste plaats bezette Koelschip uitgesproken dankwoord. Het hoofd van de afdeling reclame service had daarmee echter niet het laatste woord. Nog steeds niet geheel bekomen van de verrassingen, hem op deze dag bereid, werd hij na zijn dankwoord toegesproken door zijn rechterhand, de heer P. Riemslag, die namens de afdeling een tweede cadeau overhandigde. Dit bestond uit een foto-album, waarin een groot aantal gebeurtenissen van de afgelopen uren tot dat moment, via de direct-klaarfotografie vastgelegd, waren op genomen. Aan dit stuntwerk moest door de jubilaris nog de laatste hand worden gelegd (het eigenhandig inplakken van de laatste foto). Het was de afsluiting van een reeks verrassingen, die geopend werd met een reveille, 's morgens om half acht, door een trompetter en die uitmondde in de jubileumviering in 't Koel schip. Hier werd de jubilaris achtereenvolgens toegesproken door zijn hoogste chef, directeur P. Kranenberg, landelijke service- groep, ing. C. Ham, bedrijfsingenieur Amsterdam I en II, Frits van der Lee, een van de mannen-van-het-eerste-uur van de reclameservice en mejuffrouw H. D. van den Steenhoven van de stafdienst public relations. Gevieren schetsten zij, ieder verschillende facetten van de jubilaris in diens hoedanigheden als mens, chef en Heineken man belichtend, het portret van Evert Veenhof, een portret dat door Frits van der Lee na zijn toespraak onthuld en als schilderij namens de afdeling aan geboden werd. Daarvóór was de jubilaris met het gouden ere teken onderscheiden dat hem door zijn echtgenote, daartoe uitgenodigd door de heer Kranenberg, werd opgespeld. De waardering voor de goede verstandhouding met de stafdienst PR kwam van deze zijde tot uitdrukking in een praktisch ca deau. De „laatste" spreker, de jubilaris, liet zijn negenduizend Heineken dagen in perioden de revue passeren, dankte de sprekers voor hun loftuitingen en richtte zich met enkele spe ciale woorden tot zijn gezin en tot zijn medewerkers om met de in de aanhef genoemde uitspraak te besluiten. Siep wat meer vertellen over het zakelijke verleden van de jubilaris. Deze begon destijds bij Amstel als assistent op de inkoopaf deling. Al snel verhuisde hij naar de afdeling export die onder leiding stond van de heer Jac. Peters (tot grote vreugde van de jubilaris op de receptie aanwezig). Na de fusie kreeg de heer Leeftink verschillende taken toebedeeld om vervolgens in 1975 belast te worden met de leiding van de afdeling statistiek en desk-research van de Divisie Internationaal. De „continuing story van Leeftink" betekende, aldus de heer Siep, louter positieve dingen. „Je bent populair, iedereen kent Leeftink en je bleef in de perioden van organisaties en re-or ganisaties jezelf en zorgde voor de continuïteit in de informa tie." Na het eerder aangehaalde citaat overhandigde de heer Siep tenslotte het cadeau, een bedrag onder couvert, namens het personeel. De heer H. Jonges, documentatiecentrum commercie Divisie Internationaal, kwam, na een lange aanloop, tot de aanbieding van het cadeau namens de collega's van de Divisie Internatio naal, een riante opvouwbare tuinstoel, die met vereende krachten in de juiste stand werd gezet. Na eerst nog wat op zijn loopbaan teruggeblikt en daaruit een enkele herinnering opgehaald te hebben, dankte de jubilaris voor hetgeen op deze dag van zovele kanten in woord en daad tot hem gekomen was. Gelukwensen voor zilveren jubilaris Leeftink van zijn vroegere chef, de heer Peters. Amsterdam. Bescheidenheid staat ieder goed, maar dubbel goed hem die reden zou hebben trots te zijn. Met dit citaat (Friedrich Rückert, 1ste helft 19de eeuw) besloot de heer J. Siep, algemene zaken Divisie Internationaal, zijn toespraak tot de heer B. J. Leeftink, die op 5 juli in 't Koelschip zijn zilveren jubileum vierde. In tegenstelling tot de eerste spreker, drs. A. J. de Roy, groepsdirecteur Divisie Internationaal, die zijn felici taties en goede wensen afsloot met het opspelden van het eremetaal en het overhandigen van de envelop, mocht de heer De heer Van Megen wordt door zijn vrouw met de gou den speld gedeco reerd. Horst. Op 23 juni vond de viering plaats van het zilveren jubileum van de heer J. H. van Megen, vertegenwoordiger bij onze drankengroothandel Vullinghs-Jansen-Huyben B V. De jubilaris, ver gezeld van zijn vrouw en twee zoons, werd die dag op het bedrijf ontvangen door de heer H. F. M. Coebergh, horeca manager zuid. Bij de ontvangst waren verder aanwezig de heren J. L. Hameiers, bedrijfsleider L. P. M. de Jonge, gewestelijk manager drankengroothandels en P. A. Bos en J. C. J. M. Janssens van de personeelsdienst. Na zijn toespraak verzocht de heer Coebergh mevrouw Van Megen haar man te decoreren. Vermeldenswaard is nog dat op dezelfde datum, 23 juni 1952, dat de heer Van Megen in dienst trad bij de drankenhandel Vullinghs-Jansen, de eerste vrachtwagen Heineken bier in Horst arriveerde. Dat dit voor „het Limburgse" belangrijke feit destijds niet ongemerkt voorbij is gegaan, laat zich gemakke lijk begrijpen. Na de ontvangst in het kantoor van de bedrijfsleider begaf het gezelschap zich naar de ruimte, waar de receptie werd ge houden. Een groot aantal belangstellenden, onder wie vele relaties, kwam de heer Van Megen gelukwensen. Tijdens de receptie werd de jubilaris toegesproken door zijn directe chef, de heer G. W. A. Torna, die namens het personeel een cadeau overhandigde. Rotterdam. Op donderdag 30 juni jl. nam de heer A. Kats afscheid van Heineken. De Maasstedelijke Raadskelder was ondanks de vakantieperiode goed bezet. Op verzoek van de heer Kats was het aantal sprekers beperkt. De heer P. Bol, directeur informatieverwerking, haalde enkele gedenkwaardige feiten uit de loopbaan van de scheidende medewerker op. Zesendertig jaar heeft de heer Kats bij en voor Heineken gewerkt. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat hij zich daarbij erg zou inspannen. In zijn sollicitatiebrief schreef 20

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 20